CİLT BAKIMI VE TEMEL MAKYAJ KURSUNA BÜYÜK İLGİ

CİLT BAKIMI VE TEMEL MAKYAJ KURSUNA BÜYÜK İLGİ

KAYMOS’TA TUNCAY SABUNCU BAŞKAN SEÇİLDİ

KAYMOS’TA TUNCAY SABUNCU BAŞKAN SEÇİLDİ

ÖZHASEKİ: KAYSERİ-ANKARA ARASI 1 SAAT 15 DAKİKA OLACAK

ÖZHASEKİ: KAYSERİ-ANKARA ARASI 1 SAAT 15 DAKİKA OLACAK

MÜSİADDA, ORAN KALKINMA AJANSI MALİ DESTEK PROGRAMI TANITILDI

MÜSİADDA, ORAN KALKINMA AJANSI MALİ DESTEK PROGRAMI TANITILDI

KAR HAVUZUNA ATLAYARAK, SOĞUĞA MEYDAN OKUDULAR…

KAR HAVUZUNA ATLAYARAK, SOĞUĞA MEYDAN OKUDULAR…

YAZARLIK OKULU BAŞLIYOR
YAZARLIK OKULU BAŞLIYOR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Yazarlar Birliğinin ortaklaşa düzenlemiş olduğu Yazarlık Okulu Yoğunburç Kültür Merkezinde yapılan açılış toplantısı ile başladı. Yazarlık okuluna katılımın yüksek olduğu görüldü. Salon doldu ve kursiyerler pencere kenarlarına oturmak zorunda kaldılar. Açılış konuşmasını Kayseri Büyükşehir Belediyesi adına Kütüphaneler Müdürü Erkan Küp yaptı. Erkan Küp konuşmalarına “Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa ÇELİK beyin […]

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Yazarlar Birliğinin ortaklaşa düzenlemiş olduğu Yazarlık Okulu Yoğunburç Kültür Merkezinde yapılan açılış toplantısı ile başladı.
Yazarlık okuluna katılımın yüksek olduğu görüldü. Salon doldu ve kursiyerler pencere kenarlarına oturmak zorunda kaldılar.
Açılış konuşmasını Kayseri Büyükşehir Belediyesi adına Kütüphaneler Müdürü Erkan Küp yaptı. Erkan Küp konuşmalarına “Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa ÇELİK beyin selam ve başarı dileklerini ileterek başladı. Kursun geçmiş dönemlerde çok başarılı gerçekleştiğini bu yıl da aynı başarıyı bekledikleri belirterek TYB yöneticilerinin bu işi layıkıyla yaptığına vurgu yaparak konuşmalarını bitirdiler.
Yazarlık Okulundan geçen yıl mezun olan Emine Çoban deneyimlerini paylaşmak için kürsüye geldi. Konuşmalarına selamlamayla başlayan Emine Çoban “geçen yıl yazarlık okuluna başlarken böyle bir birikimle ayrılacağımı beklemiyordum. Büyük bir deneyim ve yazarlık birikimi sağladım. Bu kurs bu yönüyle yalnızca bir yazar okulu değildir. Nitelikli yazarlık kursudur ve bütün hocalarımız son derece önemli deneyim ve birikimlerini bizimle paylaştılar. Selim Tunçbilek hocam bu işe bütünüyle emeğini ve zamanını vererek başarısında önemli bir payı sahibidir. Hayatımızın kurstan sonra çok değiştiğini ve sizlerin de hayatında önemli değişiklikler yapacağını söyleyebilirim. TYB Kayseri şubesi birikimleriyle başlayan kurs sonunda Acemi Kalemler ismiyle bir dergi çıkardık ve artık bu derginin yazı kadrosu içindeyim. Sizlerin çok daha verimli bir eğitim geçirmenizi diler, bize katkı sunan tüm kurum ve şahıslara huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ederim.” Diyerek sözlerini tamamladı.
Emine Çonban’dan sonra TYB Kayseri Şube Başkanı Selim Tunçbilek konuşmalarına Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve Yönetimine teşekkür ederek sözlerine başladı. Bu kurs ile şehrimizin diğer şehirlerden ayrıldığını 81 il içerisinde böylesine yüksek katılımla kültür alanında böyle bir kurs düzenlenmemektedir. Şehrimizin daha nitelikli yaşanabilir seçkin bir şehir konumuna getirmeye yönelik bu çalışmalar kamuoyunca da takdir görmektedir. Belediyemizin bu tür etkinlikleri ile şehrimizi daha saygın hale getirmektedir. Geçen yıl başarılı bir eğitim yaptık ve bu yıl beşinci yazarlık kursunu başlatmış bulunuyoruz. 13 hafta sürecek kursumuz bütünüyle nitelikli yazar, şair ve akademik bir kadro tarafından verilecektir.” Dedi. Katılımcıların istatistiki bilgilerini paylaşan Selim Tunçbilek 304 öğrencinin üniversite ve daha yüksek eğitimli olduğunu 111 kişinin lise ve dengi eğitime sahip olduğu belirtti. Katılımcıların 253 kişisinin bir alan tercihinde bulunarak edebiyatçı olmak arzusu ile kursa yazıldığı gazetecilik yapmak isteyen 15 kişinin bulunduğunu bunlarında ilgili meslek kuruluşları ile irtibatlarının sağlanacağına değindi.
Yazarlık okulu eğitimin 13 mayısta tamamlanacağını belirten Selim Tunçbilek’in konuşmasının ardından katılımcıların sorularına cevaplar verilerek açılış gerçekleştirilmiş oldu. İlk ders saat 13:00’deHunat kültür Merkezinde TYB Kayseri Şube Başkanı Selim Tunçbilek’in vereceği Edebiyata Giriş dersi ile başlamış oldu. YÜKSEL KALKAN

  • Etiketler

You must be logged in to post a comment.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz