Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

 YILDIZ: SON OLAYLAR TÜRKİYE’NİN BÜYÜMESİNE DAİR HEDEFLERİ SAPTIRMAYACAK 

Bu haber 11 Ağustos 2018 - 12:51 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.
 YILDIZ: SON OLAYLAR TÜRKİYE’NİN BÜYÜMESİNE DAİR HEDEFLERİ SAPTIRMAYACAK 

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, yükselen döviz kurlarıyla alakalı, “Son olaylar Türkiye’nin büyümesiyle alakalı hedeflerini saptıracak gelişmeler değildir” dedi.
AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti İl Başkanlığı’nda Nöbetçi Vekil Uygulaması kapsamında vatandaşlarla buluştu. Öncesinde düzenlediği basın toplantısında konuşan Yıldız, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Yıldız, “Merkez Bankasının verilerinde Türkiye’nin borçlanma kalemlerinin arasında özel sektör borçları yer almaktadır. Özel sektör ile kamunun korelasyonu, ilişkisi ve hangi tarzda borçlarına sahip çıkacağı sıralanmıştır. O yüzden her işletmenin kendi sorumluluğu içerisinde gerek döviz borçlarını gerekse işletmenin borçlarını bankalar karşısında bu yükümlülüklerini muhafaza ediyorlar. Şuan ki döviz hareketlenmeleri Cumhurbaşkanımızın ve dünde bakanımızın açıklamaları çerçevesinde yalnızca ekonomik sebeplerle olmadığını bir kez daha görüyoruz. Kronolojik olarak her döviz fiyatı Türkiye’nin istikrarının bozulma ihtimaliye yükseltilmeye çalışılmıştır. 2013 Mayıs hareketini takip eden 3 ay içerisinde kredi kuruluşları tarafından kredi notunun düşürülmesiyle alakalı sıralı teklifleri bugünlerin hazırlanmasıyla alakalı önemli etmenler olmuşlardır. Türkiye büyümesini 16 yıldan bu yana uluslararası sermaye ile yapmaktadır, yapmaya da devam edecektir. Son olaylar Türkiye’nin büyümesiyle alakalı hedeflerini saptıracak gelişmeler değildir. Tabi ki devlet refleksini ve Merkez Bankası bağımsızlık vurgusunu ve bununla alakalı yapacağı piyasa tepkilerini hep beraber izleyeceğiz” ifadelerini kullandı. (iha)

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA