BAKAN HULUSİ AKAR: “HEPSİ BİTECEK”

BAKAN HULUSİ AKAR: “HEPSİ BİTECEK”

SEVR YA DA LOZAN ESARET YA DA BAĞIMSIZLIK

SEVR YA DA LOZAN ESARET YA DA BAĞIMSIZLIK

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR BÜYÜKŞEHİR’DE

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR BÜYÜKŞEHİR’DE

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

FETÖ OPERASYONUNDA 3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

FETÖ OPERASYONUNDA 3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

YOĞUNBURÇTA ŞİİR GECESİNDE ÖDÜL TÖRENİ COŞKUSU YAŞANDI
YOĞUNBURÇTA ŞİİR GECESİNDE ÖDÜL TÖRENİ COŞKUSU YAŞANDI

Asuman Yiğitoğlu sunumu ile başlayan Yoğunburç şiir akşamlarında, şiir okuyan Kayseri şairleri Mersin Şairler derneği yönetimine teşekkür ödülleri ve plaket verildi. Şiir akşamlarına gelen Denizlili misafir sanatçı Meral Gökkaya,” Gönülden Kaleme” isimli şiir kitabını imzaladı. Şairlerden gönül dolusu şiirler dinlerken bu kez Aşık Çapanoğlu tellerini Doğu Anadolu Azeri türküleri tarafına çevirdi mahzun gönülleri yanık türkülerle […]

Asuman Yiğitoğlu sunumu ile başlayan Yoğunburç şiir akşamlarında, şiir okuyan Kayseri şairleri Mersin Şairler derneği yönetimine teşekkür ödülleri ve plaket verildi.
Şiir akşamlarına gelen Denizlili misafir sanatçı Meral Gökkaya,” Gönülden Kaleme” isimli şiir kitabını imzaladı.
Şairlerden gönül dolusu şiirler dinlerken bu kez Aşık Çapanoğlu tellerini Doğu Anadolu Azeri türküleri tarafına çevirdi mahzun gönülleri yanık türkülerle derdini dışa vurup ince namelerle tel perdesini müzikle süsledi.
Gecede duygu dolu şiir okuyan Meral Gökkaya ya program içinde İl Kültür Turizm müdürü İsmet Taymuş “Geleneksel Yoğunburç Şiir Akşamları”na katkısından dolayı Cuma şiir akşamı yönetimi adına teşekkür plaketi verdi.
İl Kültür Turizm Müdürü İsmet Taymuş, TYB yönetim kurulu üyesi Şeref Karadavut, KAYSADER başkanı Mustafa Ferit Yıldız, Mustafa İpek, Hayri Adnan Şişlioğlu, Burhan Akbıyık, Esat Aktürk, Şeyhmus Çiçek ve Mersin şairler derneğinin katıldığı şiir gecesi ayakta izlendi.
Farklı bir dolulukta izlenen geleneksel Cuma şiir akşamları Ödül gecesinde konuşan İl Kültür Turizm Müdürü İsmet Taymuş,” Bugün Yğunburç tarihi mekânda tarihi tanıklık edercesine şiir akşamları yaşanıyor. Yüksel Kalkan Asuman Yiğitoğlu, Aşık Çapanoğlu gayretiyle yapılan bu güzel Cuma şiir akyalarında il dışı Denzili şairim Meral Gökkaya ve KAYSADER’inde misafiri olan ilimizde bulunan Mersin Şairler deneği yönetiminde aramızda bulunmakta. Bundan çok mutlu olduk. 14 yıldır Kayseri şiir ve Türkü kültürünü yaşatan Yoğunburçta bir birinden güzel gönül şiirlerini ve türküleri diniliyoruz. Şiir gecesine katkı veren şairlerimizi de onurlandırmak için şiiri akşamları yönetimi teşekkür belgesi plaket verilmekte şairlerimi onurlandırmakta. Bununu yananında ayrıca yine şehrimizin kültür sanatını temsil eden KAYSADER de Mersin şairlerini Denizli şairimize özel ödül vermesi kültür sanat insanın edebiyata bakış açışını göstermekte. İl Kültür Turizm müdürü olarak Kayseri kültürünü canlı tutmak adına bu gibi etkinlerin daima sürmesi gönülden istiyoruz. Yazarlar şairler edebiyat insanları her zaman birlik ve beraberlik içinde olmaları gerekir. İşti bu güzelliği burada görmekteyiz emmeği geçen arkadaşlara teşekkür ederiz” dedi.
MERSİNDEN KAYSERİYE SELAM OLSUN
Yoğunburç şiir akşamlarında farklı bir gün yaşandı. Mersin Şair ve yazarlar derneği Mustafa Doğan, Bekir Yıldız, Ömer Karayılan, Muhammed Hüseyin Özer, Çınar Arıkan ve Denizli’li şair Meral Gökkaya’da şiir gecesine katkılarından dolayı KAYSADER adına İl Kültür Turizm Müdürü İsmet Taymuş, Mustafa Ferit Yıldız, Halit Belgeli, Şehmuş Çiçek, Burhan Akbıyık, Yüksel Kalkan tarafından Mersin Şair ve yazarlara sahnede teşekkür ödülü verildi.
Ödül verilmesinin ardından şiir okuması için sahneye gelen Mersin Şair ve yazarlar derneği Mustafa Doğan,” Bazen öyle tesadüfler oluyor ki bu gibi güzel olayları insanlar önceden kestirmesi mümkün değil. Mersin Şairler Derneği yönetim kurulu şair arkadaşlarımız yolumuz Kayseri’den geçerken saygı duyduğumuz KAYSADER Derneği başkanı Mustafa Ferit Yıldız ve dernek yönetimi Halit Belgeli, Şehmuş Çiçek yakın arkadaşlarımızı ziyaret edelim dedik. KAYSADER olarak Yoğunburç şiir akşamlarında davet ettiler, tabi ki şairlik olunca bizde seve kabul ettik.
Bizde burada teşekkür belgesine laik gören başkan Mustafa Ferit Yıldız beye ve yönetimine bu şehir şairlerine sizlere Mersin den Kayseri’ye selam olsun. Çok güzel bir etkinlik gördük İl Kültür Turizm müdürü İsmet beyin aramızda görmek bizi daha da mutlu etti. Ticaret şehir olduğu kadar kültür sanata önem veren Büyükşehir belediyesine şiir akşamlarını organize eden edebiyat sevenlere teşekkür ederim.
ŞİİR, DERDİN ACININ KEDERİN DIŞA VURULMASIDIR
Cuma şiir akşamları yöneticisi Yüksel Kalkan,” Bugün şiir akşamlarında farklı bir gün yaşıyoruz Denizliden gelen şairimiz ve ardından KAYSADER in misafiri olarak Mersin şairleri derneği yönetim şair arkadaşlarda burada bizleri çok mutlu ettiler. Türkiye’nin neresinden gelirlerse gelsinler Yoğunburç şiir akşamların kapısı edebiyatçılara açıktır. Ticaret şehir olduğu kadarda şehrimiz Kültür sanat ile bilinmekte. Burası Büyükşehir belediyesi etkinleri olduğu gibi, İl kültür turizm müdürlüğünde kültürel sanatsal etkinleri olmakta yapılmakta. Şiir; Derdin acının kederin dışa vurulmasıdır Yoğunburç farklı tarihi taş yapı bir mekân oluşu söylenin şiir türküleri sevdiriyor.”dedi.
Şairlerden Meral Gökkaya, Şeyhmuş Çiçek, Yusuf Doğdu, Beyza Betül Dal, Göktuğ Fırat Çoşkun, Murat Hazar, Hamza eroğlu, Gülderen Çetin, Emiş Altun, Halit Garan, Halil İbrahim Mantıoğlu, Avşar Ozan, Hasan Mavili, Ercan Özdemir, Leyla Ünlü, Fetahna Gülbaz, Murat Kaplan, Şeref Karadavut, Hanefi Özdemir, Halit Doğan, Halit Belgeli, Mustafa Ferit Yıldız Kadir Acı, Alpaslan Polat’ın şiir okuduğu gecede Kayseri şairleri ve Mersin şairleri günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler. YÜKSEL KALKAN

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz