Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

YOL YAPIYOR, GÖNÜL ALIYOR

Bu haber 30 Kasım 2018 - 10:58 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi.
YOL YAPIYOR, GÖNÜL ALIYOR

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, İncesu’daki asfalt çalışmaları sırasında bağ evlerinde alemet yakan Cesur çiftini ziyaret etti. Şerife ve Mehmet Cesur ile sıcak ve samimi bir sohbet gerçekleştiren Başkan Çelik, bağdaki çalı çırpıyı toplayarak yardımcı oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol ile birlikte asfaltlama çalışmalarını takip ederken yol kenarındaki bağ evlerinde alemet yakan Şerife ve Mehmet Cesur çiftini ziyaret etti.

Bağcılık kültüründe bağdan inerken çalı çırpı ve gazellerin yakıldığını ve buna da bağcılık kültüründe alemet yakmak denildiğini ifade eden Başkan Mustafa Çelik, bu şekilde bağın temizlendiğini kaydetti.

Şerife Nine ve Mehmet Amca ile sıcak ve samimi bir sohbet gerçekleştiren Başkan Mustafa Çelik, çalı çırpı toplayarak bağın içinin temizlenmesi için Cesur çiftine yardımcı oldu. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA