CANIMIZ VE MALIMIZ SİZE EMANET

CANIMIZ VE MALIMIZ SİZE EMANET

ERCİYESSPOR VE ŞEKERSPOR KAPANDI

ERCİYESSPOR VE ŞEKERSPOR KAPANDI

NURULLAH AYDIN YAZIYOR… KİŞİLİKLER VE YAŞAM ANLAYIŞLARI

NURULLAH AYDIN YAZIYOR… KİŞİLİKLER VE YAŞAM ANLAYIŞLARI

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN TAHTA AT

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN TAHTA AT

İŞKUR VE OSB “İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALADI

İŞKUR VE OSB “İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALADI

ZEHİR TACİRLERİNE CEZA YAĞDI…
ZEHİR TACİRLERİNE CEZA YAĞDI…

Kayseri’de polis ekiplerinin yaptığı operasyonda yakalanan ve 17 yaşındaki gence uyuşturucu madde ticareti yaptığı iddiasıyla tutuklu yargılanan 26 yaşındaki sanığa 15 yıl 7 ay 15 gün hapis, bin 660 TL adli para cezası, sanığın 44 yaşındaki arkadaşına da aynı suçtan 8 yıl 4 ay hapis, bin TL adli para cezası verildi. 18 Haziran 2017’de kent […]

Kayseri’de polis ekiplerinin yaptığı operasyonda yakalanan ve 17 yaşındaki gence uyuşturucu madde ticareti yaptığı iddiasıyla tutuklu yargılanan 26 yaşındaki sanığa 15 yıl 7 ay 15 gün hapis, bin 660 TL adli para cezası, sanığın 44 yaşındaki arkadaşına da aynı suçtan 8 yıl 4 ay hapis, bin TL adli para cezası verildi.
18 Haziran 2017’de kent genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda A.Y. (44), S.Y. (26), Ö.M. (24), B.A. (23), Ö.Y. (33), G.K. (37), K.Ö. (37), M.E.D. (17), M.Y.(17) yakalandı. Gözaltına alınan şüphelilerin ev, araç ve üst aramalarında satışa hazır halde parça halinde 3.85 gram esrar, 8 parça halinde 9.47 gram metamfetamin maddesi ve 7.65 çapında 2 tabanca ve bu tabancalara ait 9 tabanca fişeği ele geçirildi. Emniyet Müdürlüğü’ne götürülerek sorgulanan şüphelilerden S.Y., Ö.M. ve A.Y. uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanıklar S.Y.(26), A.Y.(44) ve Ö.M.(24) ile avukatları hazır bulundu.
Tutuklu sanık A.Y. mahkemede, “Uyuşturucu kullanıcısıyım, satıcı değilim, kimseye de uyuşturucu vermedim” derken, tutuklu sanık S.Y. de 17 yaşındaki çocuğa uyuşturucu satmadığını, çocukta bulunan uyuşturucuyu kendisinin vermediğini söyledi.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık S.Y.’ye ‘uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçundan 15 yıl 7 ay 15 gün hapis, bin 660 TL adli para cezası, tutuklu sanık A.Y.’ye de aynı suçtan 8 yıl 4 ay hapis, bin TL adli para cezası verirken, Ö.M.’nin delil yetersizliğinden beraatına hükmetti.
Zehir taciri iki sanığa 12.5’ar yıl hapis
Kayseri’de ‘uyuşturucu ticareti yapma’ suçundan tutuklu yargılanan 3 sanıktan 2’sine ayrı ayrı 12 yıl 6 ay hapis, 2’şer bin TL adli para cezası verildi.
19 Eylül 2017’de polis ekiplerinin yaptığı uyuşturucu operasyonunda Ş.P. (33), S.Ç. (26) ile G.A. (23) yakalandı. Zanlıların üzerinde, evlerinde ve araçlarında yapılan aramada satışa hazır 12 parça halinde toplam 20.1 gram bonzai ele geçirildi. Zanlılar olayla ilgili gözaltına alınarak, Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. 3 zanlı da çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Tutuklu 3 sanık da üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek, uyuşturucu madde ticareti yapmadıklarını söylediler.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanıklar Ş.P. ile S.Ç.’ye ‘uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçundan ayrı ayrı 12 yıl 6 ay hapis, 2’şer bin TL adli para cezası verdi. Tutuklu sanık G.A.’ya ise delil yetersizliğinden beraat kararı verildi.
UYUŞTURUCU TİCARETİNDEN ANNESİNE 8 YIL, KIZINA 2 YIL HAPİS
Kayseri’de ‘uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçundan tutuklu yargılanan 48 yaşındaki kadına 8 yıl 4 ay hapis, bin 660 TL adli para cezası, kadının 30 yaşındaki kızına ise kullanıcı suçundan 2 yıl hapis cezası verildi.
6 Ekim 2017’de Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Battalaltı diye tabir edilen yerde uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyon yapıldı. Operasyonda suça sürüklenen çocuk M.Y (13), Y.Y(30), G.Ç(48),G.E(27), B.Y(27), İ.A(24), U.K(26),S.E.K(26) ve K.Ü(18) isimli şahıslar yakalandı. Şahısların üst ve araç aramalarında 19 parça halinde esrar, bonzai, eroin ve metamfetamin maddesi ele geçirildi. Yakalananlardan suça sürüklenen çocuk M.Y(13), Y.Y(30) ve G.Ç(48) isimli şahıslar hakkında Uyuşturucu Ticareti Yapmak suçundan işlem yapıldı. G.Ç. ile Y.Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanıklar G.Ç. ile Y.Y. ve avukatları hazır bulunurken, suça sürüklenen çocuk M.Y. duruşmaya gelmedi.
3 tanığın dinlendiği davada üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmeyen anne G.Ç. ile kızı Y.Y. uyuşturucu kullanıcısı olduklarını, ticaretini yapmadıklarını söylediler.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık G.Ç.’ye ‘uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçundan 8 yıl 4 ay hapis bin 660 TL adli para cezası ile tutukluluk halinin devamına karar verirken, uyuşturucu kullanıcısı kanaatine varılan ve 2 yıl hapis cezası verilen tutuklu sanık Y.Y.’ye ise hükmün açıklanmasını geri bırakarak tahliyesine karar verdi. Mahkeme suça sürüklenen çocuk M.Y.’nin ise delil yetersizliğinden beraatına hükmetti. (iha)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz