MHP 27.DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAYLARI SAHAYA İNDİ

MHP 27.DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAYLARI SAHAYA İNDİ

MALATYA MERKEZ PİDE SALONU’NDA ÖZEL MENÜLER VE RAMAZAN PİDELERİ HAZIR

MALATYA MERKEZ PİDE SALONU’NDA ÖZEL MENÜLER VE RAMAZAN PİDELERİ HAZIR

RAMAZAN AKŞAMLARI AÇIK HAVA SİNEMA KEYFİ FORUM KAYSERİ’DE

RAMAZAN AKŞAMLARI AÇIK HAVA SİNEMA KEYFİ FORUM KAYSERİ’DE

TOMARZA DA RAMAZAN AYININ İLK İFTAR TOPU PATLADI

TOMARZA DA RAMAZAN AYININ İLK İFTAR TOPU PATLADI

ATIK İLAÇLAR SAĞLIĞIMIZI TEHDİT EDİYOR

ATIK İLAÇLAR SAĞLIĞIMIZI TEHDİT EDİYOR

ZEYTİN DALI HAREKATI
ZEYTİN DALI HAREKATI

Suriye’nin kuzeyinde terör örgütleriyle dost ve müttefik olan ABD bu bölgeyi mesken tutmuştur. Dost olduğu PYD, PKK ve DEAŞ’ı Türkiye’ye karşı kullanmak için aşırı derecede silahlandırmıştır. Sözüm ona DEAŞ’la mücadele ediyor yalanı ortaya çıkınca bu örgüt ABD’nin kazanında buharlaştırılarak korumaya alınmıştır. Aslında bu örgütü kuran yöneten ve belli görevleri veren bizzat ABD’nin kendisidir. Örgüte vur […]

Suriye’nin kuzeyinde terör örgütleriyle dost ve müttefik olan ABD bu bölgeyi mesken tutmuştur. Dost olduğu PYD, PKK ve DEAŞ’ı Türkiye’ye karşı kullanmak için aşırı derecede silahlandırmıştır. Sözüm ona DEAŞ’la mücadele ediyor yalanı ortaya çıkınca bu örgüt ABD’nin kazanında buharlaştırılarak korumaya alınmıştır. Aslında bu örgütü kuran yöneten ve belli görevleri veren bizzat ABD’nin kendisidir. Örgüte vur dediğinde vuruyor, dur dediğinde duruyordu. Sizin anlayacağınız bir robot gibi olan DEAŞ örgütü yaptığı terör olaylarıyla bütün ülkelere korku salmıştı. Sadece korkmayan ve El Bab ve Cerasbuk’ta 3 binin üzerinde militanını etkisiz hale getiren Türkiye olmuştur. ABD’nin maşa olarak kullandığı DEAŞ, PYD ve PKK terör örgütleri birer robot gibiler. Uygun zamanda Türkiye’ye karşı kullanılmaları için bu örgütlere 4900 TIR dolusu silah ve cephane vererek silahlandırmıştır. ABD’nin bütün bu ahlaksızca yaptığı yetmiyormuş gibi birde sınırlarımızın yanı başında terör örgütlerinden oluşan 30 bin kişilik bir sınır muhafız birliği kurmaya kalkışması bardağı taşıran son damla olmuştur. ABD’nin bu şeytani planlarının hedefinde de Türkiye bulunmaktaydı.
Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere hükümetin yetkili makamları ABD’yi bu yaptıklarından dolayı defalarca uyarmasına rağmen onlardan Bremen mızıkacıları gibi her kafadan ayrı bir ses çıktı. Nitekim Başbakan Yıldırım daha fazla tahammül göstermeyerek bunların saçma sapan tutarsızlığını kafa karışıklığı olarak yorumlamıştır. Bütün ikazlar ve ricalar kar etmeyince Türkiye çareyi yumruğunu sıkıp Afrin’e girmekte buldu. Hani bizde bir söz vardır “Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir” deyiminde olduğu gibi ABD’de böyle bir köteği hak etmiş oldu.
Rusya Devlet Başkanın Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrenyev ABD askerlerinin Suriye’de kalma hakkının olmadığını ifade etmiş. Bu tespit çok doğru ve yerinde bir beyandır. TSK’nin Afrin’e girişiyle başlayan Fırat’ın doğusuna kadar da devem etmesi planlanan hareket Türkiye’nin sınırlarını korumaya yöneliktir. Nitekim Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Zeytin Dalı Harekatı için İstiklal Mücadelesi demesi deAfrin harekatının önemini ifade etmektedir. Türkiye’nin Zeytin dalı harekatına kerhen de olsa karşı çıkan ABD ve bazı Avrupa ülkelerinin ileri sürdükleri gerekçeler haksız ve yersizdir.
Şunu peşinen kabul etmeliyiz ki bir kere ABD Türkiye’ye karşı ne dosttur, nede bir müttefiktir. Bunun böyle olmadığını 15 Temmuz darbe girişiminde ve Suriye’nin kuzeylinde ki art niyetli tutumunda gördük. Türkiye bin yıldır bu bölgenin kurucusu ve koruyucusudur. ABD 12 bin kilometre uzaktan gelmiş aklınca bölgemizi dizayn etmek gibi bir işgüzarlıkta bulunuyor.
Türkiye kendi sınırlarını emniyete alma ve terörü bitirmek gibi bir kararlılıkla Afrin’e girmesine tepki gösteren ABD başta olmak üzere Mısır, Fransa, İran, Almanya ve BAE homurdana dursunlar; TSK’miz için askeri uzmanlar dünyada bu kadar hızlı hareket eden ve organize olmuş disiplinli ikinci bir ordunun olmadığı konusunda görüş bildirmişlerdir. Silahlı kuvvetlerimizin 4’ncü günde ulaşması gereken hedeflere 2’nci günde ulaşmış olması takdire şayan bir başarıdır. Türkiye’nin amacı ve hedefi bellidir; amaçlanan noktaya kadar gitmekte kararlıdır…

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz