TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

ZORLU HAFTALAR BAŞLADI
  • YAVUZNAVRUZ
    • YAVUZ NAVRUZ
    • YAVUZNAVRUZ@kayserihakimiyet2000.com
    • 22 Şubat 2015 - 15:30:43

Liglerde geri sayım başladı. Telafisi olmayan maçlar artık kapımızda.

Öncelikle Erciyesspor’dan başlayalım.

Erciyesspor, Konyaspor’u yenemese açık söyleyeyim. Lige havlu atarlardı. Matematiksel hesap falan bazen işe yaramıyor, görünen köyde kılavuz istemiyor. Balıkesir galibiyetinden sonra ligin en kötü takımını yendik, abartmayalım demiştim. Şimdi de ne yazık ki aynı şeyi söyleyeceğim. Konya’da Balıkesir’den kötüydü. Maç sabaha kadar oynansa kazanma şansı yoktu.

Kısacası al birini, vur ötekine.  Rakip çok kötü olduğu için biz biraz daha iyi gözüktük. Bu galibiyeti kesinlikle abartmayalım. Erciyes, aynı Erciyes. Boş kaleye bile topu atamayan futbolcular var ne yazık ki. Bunları söylerken sakın kimse yanlış anlamasın. Bu acı ama gerçek. Bu kadar net  pozisyonu  kaçırma lüksümüz yok. Her maçta da bu kadar net pozisyonlar bulamayabiliriz. Bunun için rehavete kesinlikle girmeyelim. Düşme potasına en yakın olan takımlardan biriyiz. Kaybetme lüksümüz yok. Kötü oynama gibi bir yüksümüz hiç mi hiç yok.

Kredimiz bitti. Ne yazık ki eksilerdeyiz. Tehlike çanları hızlı hızlı çalıyor. Disiplinsiz olma şansımız yok. İşi hafife alamayız. Her maç final. Futbolcuların kendilerine iyi bakması gerekiyor. Hala işi hafife alanlar var. Yardımlaşma istenilen gibi değil. Takım oyunu zaten oynayamıyoruz. Disiplin hak getire. Gereksiz kartlar, havalarda uçuşuyor. Takımın menfaatiymiş, bırakın bu işleri. Takımını düşünüyorsanız sahada kalın ve savaşın. Kart görüp, 3-5 hafta yan gelip yatmayın. Gereksiz kart takıma ihanettir, benden söymesi. Cezası da çok ağır olmalı.

Son alarak sadece bir maç kazandık. Bu henüz bir başlangıç. İnşallah seri galibiyetler alarak yukarılara biran önce tırmanırız.

Kayserispor’a gelince; Ne yazık ki deplasmandan eli boş döndü. Bazı maçlar vardır bir puana razı olmak zorunda kalırsınız. Bence Kayserispor bu  maçta 3 puana değil de  1 puana oynamalıydı. 8 eksikle galibiyet aramak hele hele Samsun deplasmanında biraz zor iş. Şunu söyleyenler olabilir. Bu takım kupa maçında eksik değilmiydi. Evet eksikti. O zaman rakip Beşiktaştı. Futbolcular daha iyi motive olmuşlardı, ve çok istemişlerdi. Samsun maçında ise bu kez Samsun istemişti. Ligin lideri ağırlıyordu. 90 dakika mücadeleyi hiç bırakmadılar.

İsteyen taraf rakipti. İstediğini de aldı.

Kayserispor, kaybetse de şu anda ligin lideri. İleride de maçlar kaybedecektir ama her zaman 3 puanı düşünmemesi  gerektiğinin dersini Samsun maçından çıkarmıştır.

Üzerine basa basa söylüyorum. Bazen 3 puanı istemek acı sonuçlar doğurabilir. Samsun maçında olduğu gibi. Şimdi Kayserisypor’un önünde Adana Demir ve Buca maçı var. İkisini kayıpsız geçerse şampiyonluk yolunda önü açılacaktır.

Kayserispor’u bekleyen en büyük tehlike rehavet. Amman rehavete kapılmayın. Yoksa sonuçları çok ağır olabilir. Benden söylemesi..

 

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz