KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 20-05-2023 11:41

ALİ ULVİ KURUCU, TYB'DE ANlLDl

ALİ ULVİ KURUCU, TYB'DE ANlLDl

Peygamber aşığı Ali Ulvi Kurucu Türkiye Yazar Birliği şubesi konferans salonunda anıldı.  
TYB Kayseri Şube başkanı eğitimci yazar Mehmet Hüsrevoğlu uzun yıllar Medine Müneverde Arif Hikmet kütüphanesinde görev yapan emekli Ali Ulvi Kurucu’yu anlattı.
Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri şubesi konferans salonunda gerçekleştirilen programda Ali ulvi Korucu’nun kitaplarından ve hatıratlarını anlatan başkan Mehmet Hüsrevoğlu,”  Ali ulvi Korucu’yu özelikle yakın tarihimizin ve son yüz yılında daha yakından anlaya bilmek için hatıratların büyük bir önem taşıdığı benzersiz zenginlik hazine olduğunu ifada etti. Ali Ulvi Korucu’nun ailesinin Konya’nın en önemli âlim şahsiyatlardır. Anlaşılmaz kapanan eğitim kurumları yıllarında Medine’ye hicret etmişlerdir ve beş ciltlik hatıratlarını yazmıştır.
Üstad Ali Ulvi Kurucu Bey, Türkiye’mizde ve Müslüman ülkelerde milyonların tanıdığı bir zat.  Sevimli çehresi, Muhammedî güzel ahlâkı, ruhlara hitap eden millî, dinî şiirleri  ve insanı mânevi âlemlere alıp götüren gönül sohbetleri ile bir ilim ve irfan önderi Anadolu çocuğu  İslâm dünyasının mânevi ve siyâsî binbir hâdise ile sarsıldığı yakın tarihi bizzat yaşamış olayların şahidi  olmuş  ve  mühim  şahsiyetleri bilen yakın  tarihimiz  için  de  bir  “şifre  çözücü”  ve geleceğimizi tâyinde bir yol göstericİ olarak bilinir.

AdminAdmin