YEREL
Giriş Tarihi : 16-12-2022 13:19

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İNCESU İLÇESİNDEKİ YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İNCESU İLÇESİNDEKİ YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, üzüm festivalleri, tarihi yapıları ve kazı çalışmaları ile son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken İncesu ilçesine adeta çıkarma yaptı. Başkan Büyükkılıç, Kayseri Üniversitesi İncesu Ayşe ve Saffet Arslan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda basketbol ve futbol sahalarının açılışını yaptı, ilçede Büyükşehir Belediyesi ve İncesu Belediyesi işbirliğinde hayata geçirilen ve yapımı devam eden hizmetleri yerinde inceledi.

Büyükşehir Belediyesi kent merkezi ve ilçelerde yatırım ve projeleri aralıksız şekilde sürdürürken, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ilçeleri ziyaret ederek, hizmetleri yerinde incelemeye ve vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Bu kapsamda İncesu ilçesini ziyaret eden Başkan Büyükkılıç, ilk olarak Kayseri Üniversitesi İncesu Ayşe ve Saffet Arslan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda sınıfları ve uygulamalı atölyeleri gezdi.

İncelemeler esnasında Büyükkılıç’a İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman ile daire başkanları ve müdürler eşlik etti.

MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA SINIFLARI VE UYGULAMALI ATÖLYELERİ GEZDİ

Kayseri Üniversitesi İncesu Ayşe ve Saffet Arslan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda sınıfları ve uygulamalı atölyeleri gezerek, incelemelerde bulunan Başkan Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, “Tabi burada gençlerimizin donanımlı olması, eğitimli olması, sosyal yönünden zengin olması bizim olmazsa olmazımızdır” dedi.

İncesu’da yapılan yatırımların ve çalışmaların öneminden bahseden Büyükkılıç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Eğitimin ve öğretiminin kıymetini bilen bir İncesu’nun başkanı değerli belediye başkanı var. Kurtuluş hoca gibi hakikaten ömrü Kayseri’de geçmiş, kucaklayıcı yaklaşımı ile tüm ilçelerimizi bağırana basan, eğitimi yükseköğrenim bağlamında yaymaya çalışan bir dostumuz var. Bizler de yerel yönetimler olarak, başkanımızın gücünün yetmediği yerde her zaman yanınızdayız. İncesu’ya yapılan her yatırımın ve çalışmanın bizim için önemli olduğunun farkındayız. İnşallah başka eksiğiniz varsa, üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız.”

BASKETBOL VE FUTBOL SAHALARININ AÇILIŞINI YAPTI

Başkan Büyükkılıç, burada eğitim gören gençler için Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan basketbol sahası ve TOKİ 4. etapta yapılan halı sahanın açılışını gerçekleştirdi. Büyükkılıç burada hem penaltı atışı hem de basket atışları yaptı.

TARİHİ KERVANSARAY’DA VE ARASTA ÇARŞISI’NDA İNCELEME

Daha sonra Büyükşehir ve İncesu Belediyesi işbirliğinde yürütülen İncesu Meydan Çevre ve Cephe Düzenlemesi çalışmalarını yerinde incelerken, Karamustafa Paşa Kervansarayı’nı ve tarihi Arasta Çarşısı’nı gezerek esnaflarla ve vatandaşla sohbet etti. Büyükkılıç, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ile birlikte ilçede yaptıkları meydan düzenlemesi ve Arasta Çarşısı’nda yaptıkları yenileme çalışmalarını da yerinde inceledi. Başkan Büyükkılıç, daha modern bir İncesu inşa etmek için ilçe belediyesi ile birlikte uyum içerisinde çalıştıklarını ifade etti.

BÜYÜKŞEHİR’DEN KIRSALDA DA EĞİTİME DESTEK

Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların talebi üzerine yapımına başlanan 9 derslikli İncesu Saraycık Okulu inşaatını da yerinde denetledi. Yapımı devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler alan Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, “İncesu’muzun Saraycık Mahallesi’nde Toki bölgesindeyiz. Sağ olsun öğleyin Mustafa Başkanımız, değerli belediye başkanı arkadaşlarımızla ve il başkanımızla birlikte bizleri misafir etti. Sonrasında İncesu’muza birlikte yaptığımız faaliyetleri yerlerinde gezdik. Gerek Meslek Yüksek Okulumuzda gerekse meydan düzenlemesiyle ilgili yine Toki bölgesinde yaptığımız saha çalışmaları, yol çalışmaları derken şimdi de Saraycık’taki okul yapımıyla ilgili bölgeye geldik” ifadelerini kullandı.

Vatandaşların talebi üzerine okul konusunu gündeme aldıklarını belirten Büyükkılıç, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak daha önceki ziyaretlerimizde bizden istenen okul konusunu gündemimize almıştık. İnşaatı devam ediyor. İnşallah önümüzdeki dönem eğitime başlar diye umuyoruz. Her zaman için yapıcı yaklaşımı, teşekkür etmeyi bilen anlayışıyla hem Saraycık’ımızın güzel insanlarına hem İncesu’muzun hem de değerli başkanımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bizi seven, seçen ve hizmet bekleyen hemşehrilerimize layık oluruz diye dualarını beklediğimizi belirterek sağ olsunlar var olsunlar diyorum” diye konuştu.

“ÇOK ÖNEMLİ BİR EKSİKLİĞİ GİDERDİ BÜYÜKŞEHİR’İMİZ”

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ise Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Büyükşehir Belediyemizle birlikte gerçekleştirdiğimiz çalışmaları Memduh Başkanımla beraber yerinde inceledik. Çarşı Meydan Düzenlemesi çok önemli bir eksikliği giderdi Büyükşehir’imiz. Akabinde Arasta Çarşımızdaki eksikliğimiz, oradan devam ederek halı sahalarımız vardı, ziyadesiyle fazla olduğu için anlatamıyorum ama en önemlisi olan Saraycık Toki bölgemizdeki okulumuzun yapımı. Zannedersem bölgede tek olsa gerek, Başkanım Allah razı olsun sizlerden. Vatandaşlarımızın talepleri vardı okul eksikliğine ilişkin, Başkanımız sözünü verdi bugünde temeli atılmış, filizleri yükselmiş bir okul alanıyla karşı karşıyayız. Kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Sağ olsun, var olsun.”

Çocukların ilgisiyle karşılaşan Büyükkılıç, onlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

AdminAdmin