SİYASET
Giriş Tarihi : 01-06-2023 17:07

EMEK PARTİLİ KADINLAR KAYSERİ'DE ÇOCUK İSTİSMARINA TEPKİ GÖSTERDİ

Emek Partili Kadınlar Kayseri'deki çocuk istismarına tepki gösterdi

EMEK PARTİLİ KADINLAR KAYSERİ'DE ÇOCUK İSTİSMARINA TEPKİ GÖSTERDİ

Kayseri’de Emek Partili Kadınlar Çocuk İstismarına Tepki Gösterdi: Çocuk İstismarına Karşı Sessiz Kalmayacağız, Bir Aradayız... 
Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yayınlanan videoda, küçük bir kız çocuğunun alkol masasında oynatıldığı anlar kabul edilebilir, sessiz kalınabilir bir durum olamaz. İlimiz Kayseri’de yaşandığı bilinen bu olayda 1 kişinin gözaltına alındığı bilgisi valilik tarafından açıklanmıştır. Çocuk istismarının ülkemizde geldiği noktayı gösteren bu görüntüler partimiz tarafından endişe verici olarak değerlendirilmektedir. 
Gelinen bu nokta; kadınların ve çocukların cinsel, fiziksel, psikolojik ve ekonomik şiddet karşısında korunmaması, koruyan kanunların ve sözleşmelerin hedefe konması ve gerçek eşitliğe savaş açan zihniyetin politikalarının bir sonucudur. Yaşanan bu olay tekil bir örnekten fazlasını yansıtmaktadır. Adeta suçları cesaretlendiren söylemlerin iktidar ve iktidar çevresi tarafından yaygınlaştırılması, cezasızlıkla malul hukuk sistemi ve suçluları koruyan medya yapısı bu durumun yaşanmasındaki baş aktörleri oluşturmaktadır. 
Gerçek adaletin ve eşitliğin sağlanması, çocuklarımızın her türlü istismardan korunması için caydırıcı hukuk sitemine ihtiyaç vardır. Çocuklarımızın hayatlarının karartılmaması için sorunların temeline inen bir müdahale mantığı geliştirilmesini talep ettik, etmeye de devam ediyoruz! Çocuklarımızın geleceğinin bu denli tehlike ve risk altında kalmasına ve bu karanlık düzene teslim edilmesine müsaade etmeyeceğimizi Emek Partili kadınlar olarak bir kez daha duyuruyoruz. 
Ülkemizin içine düştüğü çocuk istismarı bataklığı, yalnızca suçluların gözaltına alınması ile çözülebilecek bir sorun değildir! Toplumsal anlamda değişim ve dönüşümü hayata geçirecek gerçekçi çözümler ve adımlara acil ihtiyaç duyulmaktadır. Çocuk istismarını yapanları koruyan, kollayan ve aklayan düzen çocuklarımızın geleceğini kurtaramaz! Çocuklarımızın geleceğini kurtarma görevi hepimize düşmektedir. Çocuklarımızın aydın bir gelecekte yaşamlarına devam etmeleri için bütün Kayserilileri bir arada olmaya ve bu bozuk düzenin karşısında çıkmaya çağırıyoruz.

AdminAdmin