GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-05-2023 11:49

KESOB BAŞKANI ODAKIR: “GELECEĞİMİZ GENÇLERE EMANET”

KESOB Başkanı Şeyhi Odakır’dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı açıklaması.

KESOB BAŞKANI ODAKIR: “GELECEĞİMİZ GENÇLERE EMANET”

Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Şeyhi Odakır, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamasında, “Şehrimizin, ülkemizin geleceği gençlerimize emanet. Gelecek onlarla inşa edilecek, onlarla gelecek yüzyıllara taşınacaktır. Gençlerimize güveniyor, inanıyor ve bu özel günlerini içtenlikle kutluyorum” dedi.

KESOB Başkanı Şeyhi Odakır, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104’üncü yıldönümü dolasıyla bir açıklama yaptı.

KESOB Başkanı Şeyhi Odakır açıklamasında, Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda 19 Mayıs’ın tarihsel bir dönüm noktası ve Türk milletinin kurtuluşunun en önemli tarihi günlerinden birisi olduğunu söyledi. Odakır, Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basarak kurtuluş meşalesini ateşlediğini belirterek, şu ifadelere yer verdi: “1919 yılının koşullarında Türk milleti zorluklar içerisindeydi. Memleket işgal altında, varlık ve yokluk savaşı veriyordu. Osmanlı son dönemlerinde bir çıkış yolu arıyor, vatan toprağında ay yıldızlığı bayrağın ilelebet dalgalanması için can siperane bir mücadele içerisindeydi. İşte bu zorlu koşullar içerisinde Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a ayak basarak memleket sathında tam olarak kurtuluş meşalesini ateşledi. Bu mücadelenin neticesinde de Mustafa Kemal Atatürk, ülkeyi, geleceği gençlere emanet etti. Gençlerimizin omuzlarındaki sorumluluk ağırdır ve gençlerimiz bunun farkındadır. Bizler de gençlerimizden ümitliyiz, onlara inanıyor ve güveniyoruz. Şehrimizin, ülkemizin geleceği gençlerimize emanet. Gelecek onlarla inşa edilecek, onlarla gelecek yüzyıllara taşınacaktır. Her bir gencimizin bayramını kutluyor, gözlerinden öpüyorum. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanı uğrunda canını feda eden aziz şehitlerimizi, hayatını kaybeden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Türkiye Yüzyılı’nda sorumluluklarımız fazladır. Bu bilinçle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, nice bayramları görmeyi Allah’tan niyaz ediyorum.”

AdminAdmin