YEREL
Giriş Tarihi : 13-12-2022 10:47

KESOB’DA KASIM AYINDA 529 ESNAF KAYIT YAPTIRDI

KESOB’DA KASIM AYINDA 529 ESNAF KAYIT YAPTIRDI

Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) Sicil Müdürlüğü’nün verilerine göre Kasım ayında 529 esnaf yeni sicil kaydı yaptırdı. KESOB Başkanı Şeyhi Odakır, yeni sicil kaydı yaptıran esnaf ve sanatkârlara işlerinde bol kazançlar diledi.

KESOB Sicil Müdürlüğü’nden edinilen verilere göre Kasım ayında 529 esnaf ve sanatkâr yeni sicil kaydı yaptırdı. Aynı verilere göre 132 kişi de sicil terk işlemi yaptırdı.

PİYASALAR OTURUYOR, VERİLERE YANSIYOR

KESOB Başkanı Şeyhi Odakır, Kasım ayı verilerini değerlendirdi. Başkan Şeyhi Odakır, piyasaların oturduğunu, açıklanan yeni paketlerle esnaf ve sanatkârların nefes almaya başladığını belirterek, oluşan bu ortamın kayıt verilerine yansıdığını ifade etti.

KAYITLARDA CİDDİ DÜŞÜŞ YOK

Başkan Odakır, “Sicil Müdürlüğümüze Kasım ayında 529 esnafımız yeni kayıt yaptırdı, 132 vatandaşımız da sicil terk işlemi gerçekleştirdi. Öncelikle yeni kayıt yaptıran esnafımıza hayırlı olsun diyor, işlerinde bol kazançlar diliyorum. Çeşitli sebeplerle sicil terk işlemi yaptıran esnafımıza da hayatlarında başarılar diliyorum. Birkaç aydır verilere baktığımızda bir istikrar görüyoruz, sicil kayıtlarında ciddi bir düşüş yaşanmıyor aksine artış yaşanıyor. Esnaf ve sanatkârlar olarak bu artışın devam etmesini umut ediyoruz. Yeni yıla da bu umut ve beklentilerle yaklaşıyoruz” diye konuştu.

ESNAFA ‘KAYIT YAPTIRMA’ HATIRLATMASI

KESOB Başkanı Şeyhi Odakır, maliye kaydı olup oda kaydı olmayan esnaf ve sanatkârlara bir kez daha kayıt yaptırma konusunda hatırlatmalar yaptı. Odakır, “Ticaret Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda denetim çalışmalarımız devam ediyor. Esnaf ve sanatkârlarımıza yine hatırlatmak istiyoruz. Maliye kaydınız olup oda kaydınız yoksa oda kayıtlarınızı yaptırınız. Bu sayede hem odanıza güç katmış olacak hem de odanızın faaliyet ve olanaklarından faydalanacaksınız” dedi.

AdminAdmin