SPOR
Giriş Tarihi : 09-01-2023 13:06

OKULLAR ARASI KÜÇÜK KIZLAR HENTBOL MÜSABAKALARI TAMAMLANDI 

OKULLAR ARASI KÜÇÜK KIZLAR HENTBOL MÜSABAKALARI TAMAMLANDI 

15 Aralık 2022 tarihinde başlayan okullar arası küçük kızlar hentbol müsabakaları Talas Spor Salonu’nda tamamlandı.  

 

Küçük kızlarda 7 takımın mücadele verdiği okullar arası küçük kızlar hentbol il birinciliği 05 Ocak 2023 Perşembe günü oynanan final müsabakalarının ardından sona erdi.  

 

Kayseri birinciliğini Hoca Yusuf Erdem Ortaokulu kazanırken ikinciliği Ahmet Paşa Ortaokulu, turnuvada üçüncülüğü Sümer Orta Okulu, dördüncülüğü ise Fevziye Mollaoğlu Orta Okulu takımları elde etti. 

 

Küçük Kızlar Finalinde Heyecan Doruğa Çıktı 

05 Ocak 2023 Perşembe günü Tala Spor Salonunda saat 16:00 da oynanan Hoca Yusuf Erdem Ortaokulu ile Ahmet Paşa Ortaokulu kız takımları hentbol karşılaşmasında her iki takımda kontrollü bir oyun anlayışı ile müsabakaya başladı. 

 

3 devre halinde oynanan müsabakanın ilk devresini Hoca Yusuf Erdem Orta Okulu 3-1 ile geçti. İkinci devresinde toparlanan Ahmet Paşa Ortaokulu ikinci devreyi rakibi karşısında 2-1 lik skorla almayı başardı. Maçın üçüncü ve son devresinde karşılıklı hatalar ve değerlendirilemeyen pozisyonlar hafızalarda kaldı ve devre 2-2 berabere tamamlandı. Maçın genel skorunda 7-6 üstünlük elde eden Hoca Yusuf Erdem Orta Okulu kız takımı Kayseri Şampiyonluğunu elde ederek okullar arası küçük kızlar hentbol grup müsabakalarında Kayseri’yi temsil etme hakkını kazandı. 

 

Müsabakalarda Kayseri bölgesi klasman, il ve aday hentbol hakemleri görev alırken, 05 Ocak 2023 tarihinde düzenlenen törende ilk dört dereceyi elde eden takımlara kupa ve madalyaları Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı Hentbol Kayseri Temsilcisi Mehmet Fatih Kaymaz, Fevziye Mollaoğlu Orta Okulu Müdürü Ahmet Beyazkuş ile törene katılan diğer protokol tarafından takdim edildi. Turnuva günün anısına çektirilen fotoğrafların ardından sona erdi.   

 

Hentbol hakemleri de müsabakaların stresini devre aralarında çiğköfte sofrasında bir araya gelerek atmaya çalıştı. 

 

 

HABER/FOTOĞRAFLAR: Mehmet Fatih KAYMAZ 

AdminAdmin