Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
FARUK ERGAN

NELER OLUYOR….!

Bu haber 30 Kasım 2018 - 11:29 'de eklendi ve 86 kez görüntülendi.
NELER OLUYOR….!

Çok beğendiğim ve çok romantik bir şarkının adı ama ben şarkının sözlerinden bahsetmeyeceğim.

O kadar karamsarız ki kime güveneceğimizi, kime inanacağımızı bilemez olduk. Devlet idaresindekiler, Siyasi Parti Liderleri, Bürokratlar, Oda başkanları, İl başkanları ve toplumun büyük bir çoğunluğu, tahrik edici dil kullandığı müddetçe, sosyal ve toplumsal olaylar önlenemez bir şekilde devam edecektir. Ekonomik ve kültürel gelişmişlik toplumsal, sosyal dengeyi sağlamakla olur.Neden olgun ve vakarlı bir toplum olamıyoruz? Bu gün kesinlikle olmaz dediklerine, yarın tamam, olur diyor, bir gün ben zaten seni çok seviyorum diyor, ertesi gün nefret ettiğini söylüyor. Dünün ne derece geri, yarının ne derece ileri olabileceğini, Tarihteki konumunu ve geçmişini bilmeyen Devlet yöneticileri ve Devleti yönetmeye aday liderler, başka nasıl konuşabilirler ki? Hele hele kullandıkları nefret dili ve ötekileştirme, kendilerine prim yaptırıyorsa bu böyle devam edecek. Aynı Dünyayı paylaştığı ve kendisi gibi insan olan, fakat kendi aklına göre diğer toplulukları zamansal olarak, ileri ve geriye atma kudretini kendinde görmekte. Aynı çağda nefes alıp veren bir insan diğer bir insanı 100 yıl geride diye nitelendirdiği sürece, ne pratikte nede düşünce olarak hayatta bir çözüm beklemek abesle iştigal olur.

Yönetici konumundaki beyler, önümüzde seçim var, siz bu olumsuz dili kullanmaya devam ettiğiniz müddetçe, sizi örnek alan fırsatçılar borcunu ödemiyor, sözüne sadakat göstermiyor, ufacık bir menfaati için, arkadaşının sağlığını ve varlığını yok edebiliyor, nezaket ve görgü kurallarından uzak yaşıyor, bildiği doğruları konuşmuyor, çok para kazanan bir avuç kesim, hoyratça ve görgüsüzce yaşıyor, diğer çoğunluğu olumsuz yönde tahrik ediyor.

Neler oluyor? Güzel kardeşim, bak gazetelerin 3. Sayfasına az çok bilgi sahibi olursun. 16 yaşındaki anne bebeğini satmaya kalkıştı, liseli gençlerden biri diğerine kuşun yağdırdı ve genç kurtarılamadı, 14 yaşındaki bir çocuk market soydu, babalarının cenazesinde kavga eden kardeşlerden 6 yaralı var, taksici trafikte tartıştığı motorluya bıçak çekti,viyadük inşaatı çöktü 3 işçi hayatını kaybetti, yayın yasağı getirdiler. Suriyeliler Kilis bizim, siz gidin diyor. Nasıl bir Ülkede yaşamak istediğine karar veremezsen, benden diyerek tüm olumsuzluklara prim verirsen, İnsani ve ahlaki değerlere önem vermeden yaşarsan, Kamu hakkı ve kul hakkını yiyenlere itiraz etmezsen, güzellikten çok rezaletin olduğu, böyle bir Ülkede yaşamaya karar vermişsin demektir. Evet neler oluyor bize? Cinnet mi geçiriyoruz, potansiyel suçlu bir nesil mi yetiştiriyoruz? Toplum bunalıma daha çok sürükleniyor, bu kara tablo Ülkemize yakışmıyor.

“Neler oluyor bize, yine neler oluyor gülüm, neler oluyor sana bana, neler oluyor.”

 

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA