EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-05-2023 19:44

ERCİYES KOLEJİNDEN ÖRNEK FAALİYET

ERCİYES KOLEJİNDEN ÖRNEK FAALİYET

BAY ENERJİ: ERCİYES KOLEJİNDEN ÖRNEK FAALİYET. 27.05.2023
Meşe tohumlarını çocuklar okulda çimlendirdi ve fidanlarI doğaya çocuklar dikti. En güzel yanı da bu okulun bu faaliyetleri sürekli olarak yapıyor olması.
Çok değerli Okul Müdürümüz  Servet Kaplan öğretmenimize, çok değerli emekler veren Hicran öğretmenimize ve çok değerli öğretim liderlerine teşekkür ederim.

Keşke tüm okullar sizin gibi olsa.
 
PELİT'İN HİKAYESİ
Çocuklar siz bu tohumları okulunuzda çimlendirerek doğaya ektiniz ya. Sincaplar, tavşanlar, tüm kemirgenler, kuşlar hatta ayılar, yaban keçileri ve tüm sevimli canlılar sizlere çok teşekkür edecekler. 
Neden mi?
Çünkü kışı aylarının soğuk günlerini  geçirebilmeleri  için bu sevimli canlıların meşe tohumlarına çok ihtiyaçları var.
Niçin mi?
Hemen söylüyorum.
Eğer bu canlılar meşe tohumlarını (pelitleri) yemezlerse yağla namazlar ve yağlanamayacakları için de kış aylarının soğuklarına dayanamazlar. Üşürler, hasta olurlar. Ayrıca; güçleri az olur, tehlikelerden kaçamazlar ve av olurlar...
*
Evet. siz buraya o küçücük ellerinizle yetiştirmiş olduğunuz meşe fidanlarını diktiğiniz için tüm canlılar çok mutlu olacaklar, karınları doyacak, yağlanacaklar, kış aylarını rahat geçirecekler ve kendilerini kovalayan avcılardan kaçabilecekler...
Peki. Onlar; yani ot oburlar ve hep oburlar mutlu olunca ne olacak biliyor musunuz? İnsanlar dahil tüm canlılar ve doğanın tamamı mutlu olacak.
Nasıl mı?...
DEVAMI VAR.

AdminAdmin