GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2023 13:08

ERÜ REKTÖRÜ ALTUN'DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Altun’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

ERÜ REKTÖRÜ ALTUN'DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, 30 Ağustos Zaferi’nin 101.yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

30 Ağustos Zaferi’nin birçok ulusa yol gösteren bir zafer olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Altun, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Şanlı tarihi zafer ile dolu Aziz Türk Milleti’nin ve şanlı ordumuzun 30 Ağustos 1922'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanmış olduğu büyük zaferin 101. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını ve gururunu millet olarak yaşamaktayız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, 26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos 1922'de şanlı tarihimize altın harflerle yazılmış eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile Aziz Türk Milleti bizleri bölmek ve parçalamak isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiştir.

Şanlı tarihimizin önemli dönüm noktalarından birisi olan 30 Ağustos Zaferi Türk Milleti’nin hiçbir zaman bağımsızlığından ödün vermeyeceğinin en önemli göstergelerindendir.

30 Ağustos 1922'de olduğu gibi yüce Türk Milleti bugün de tek yürek bağımsızlığına ve vatanına sahip çıkmaya devam etmektedir. Bundan 101 yıl önce olduğu gibi milletimiz, bölünmez bütünlüğünü ve huzurunu hedef alan şer odaklarını ve bu şer odaklarının işbirlikçilerini bertaraf etmeye devam edecektir.

Bizleri bölmek, parçalamak isteyenler ve ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenler şunu iyi bilmelidirler ki, büyük ülke Türkiye olma yolunda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde emin adımlar ile yol aldığımız şu günlerde dün olduğu gibi bugün de başaramayacaklardır.

Büyük zaferin 101. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; tüm silah arkadaşlarını ve vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimiz ile gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

AdminAdmin