GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2023 11:51

MİLLETİMİZ EGEMENLİĞİNİ TEK ADAMA DEVRETMEYECEKTİR!

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Adil Demir'in, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

MİLLETİMİZ EGEMENLİĞİNİ TEK ADAMA DEVRETMEYECEKTİR!

Sevgili Dostlar,

Düşman gemilerini boğazda gördüğünde, “Geldikleri gibi giderler” diyen Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan ayrılarak Samsun’a doğru yola çıktığında; heybesinde halkına olan ve hiçbir koşulda yitirmediği umutlarını taşıyordu.

Ve 19 Mayıs 1919 tarihinde yüreğinde büyüttüğü umudu tüm Anadolu’ya ekti.

O umutla her şeyini kaybetmiş bir halk “Ya istiklal Ya Ölüm” diyerek; dünyanın en büyük ordularını dize getirdi.

O umutla kendi ikbali için milletin evlatlarına idam fermanı yazanlar değil, kelle koltukta halkına koşanlar kazandı.

O umutla bir halk küllerinden doğarak Büyük Türk Milleti oldu.

İşte o umut hiç bitmedi bitmeyecek…

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet ettiği her yaştan gencimiz “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek, egemenliğini tek adama devretmeyecektir.

Gençlerimiz 19 Mayıs 1919’daki azim ve kararlılıkla, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağımız yarınların da temel taşı olacaktır.

Herkes bilsin ki; Aziz Milletimiz nasıl ki 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal’e inandı ve onunla yol yürüdü ise 28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde yine bir Kemal’le aydınlık yarınlara yürüyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor; başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları bize vatan yapan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

 

AdminAdmin