YEREL
Giriş Tarihi : 05-09-2022 10:22

“TASARRUF TEDBİRLERİ ALMAK İÇİN VANALARIN KAPATILMASI MI GEREK"

“TASARRUF TEDBİRLERİ ALMAK İÇİN VANALARIN KAPATILMASI MI GEREK

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin den kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere bütün topluma tasarruf çağrısı.

Tasarruf çağrısında bulunan Başkan Narin “ Enerji kaynaklarının kullanımı esas olmak üzere devletin bütün kurumlarının öncülüğünde topyekün israftan kaçış ve tasarruf yapılmalıdır “ dedi

Başkan Narin açıklamalarında şu ifadeleri kullandı.

Avrupa birliği ülkelerinde hemen hemen her gün açıklanan tasarruf tedbirlerini basından takip ediyoruz. Savaşın doğurduğu sonuçlar nedeniyle enerji krizi ile karşı karşıya kalan devletler karşılaşabilecekleri sorunlar ile ilgili ön almaya çalışıyorlar. Bu önlemler arasında bir çoğumuza garip dahi gelebilecek tedbirler yaşayacakları sorunların ne derece kritik olabileceğinin farkında olduklarını gösteriyor. İsrafta bonkör olan dünya toplumu hiç bitmeyecek gibi davrandığı enerji kaynaklarının ne kadar değerli olduğunu belki biraz anlamaya başlamıştır. Sebeplerine karşı farklı değerlendirmelerde bulunabileceğimiz enerji arzı krizine karşı dünya devletleri tedbirler alırken hükümetimizin ve belediyelerimizin hiçbir sıkıntı yokmuş gibi hareket etmesi konunun ciddiyetinin farkında olmadıkları yada bize birşey olmaz düşüncesinin hakim olduğu kanaatini bizde doğuruyor.

Seçim sürecine girdiğimiz dönemde savurganlığın zirve yapma ihtimaline de karşı Kayseri belediyelerimizin tüm ülkeye örnek olabilecek tasarruf kararları alarak bütün kamu kurum ve kuruluşlarına bu konuda liderlik etmesini temenni ediyorum.  Alınacak kararlar ve takınılacak tutumlar topluma da örnek olacaktır.

 İsrafın haram olduğunu kimseye hatırlatmaya gerek yoktur. Önce devlet kemerleri sıkmalı , israftan kaçınmalı sonra toplum bunu yaşam biçimine dönüştürmelidir. Kıt kanaat geçinen ve kemerinde sıkacak delik dahi kalmayan vatandaşlarımızın bir çoğuna rağmen halâ savurganlık içinde olan belirli bir kesiminde varlığı inkâr edilemez.

Sonuç olarak derhâl belediye meclislerimizde tasarruf tedbirleri görüşülmeli , kararlar alınmalı, tüm Türkiye ye örnek olunmalıdır. Konunun siyasi olarak algılanmaması ve vatandaş olarak hassasiyetimiz olduğu bilinmelidir.

Önder Narin

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı

AdminAdmin