YEREL
Giriş Tarihi : 10-03-2023 11:27

BÜYÜKKILIÇ’TAN İNCESU VE HACILAR’A ‘GEÇMİŞ OLSUN’ ZİYARETİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN İNCESU VE HACILAR’A ‘GEÇMİŞ OLSUN’ ZİYARETİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İncesu ve Hacılar ilçelerinde yaşanan depremler sonrası ilçe sakinlerine ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulundu, bölgede incelemeler yaptı.

Başkan Büyükkılıç, ilk olarak İncesu merkezli gerçekleşen depremlerin ardından Saraycık ve Sarıkürklü Mahalleleri’ni ziyaret etti. İncesulu vatandaşlarla sohbet eden ve ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulunan Büyükkılıç, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek’ten son durum hakkında bilgiler aldı.

İncesuluların her zaman yanlarında olduklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, bölgede incelemelerde bulundu.

Ayrıca Büyükkılıç, İncesu ilçesi Saraycık Mahallesi’nde hasar gören 5 yapıdan etkilenen ailelerin talebini anında dikkate alarak Çevre, Şehircilik ve İkim Değişikliği İl Müdürü Sibel Livdumlu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Başkan Büyükkılıç, görüşmesinde bölgenin daha önce afet bölgesi olarak tespit edildiğini ve gerekli çalışmanın yapıldığını hatırlatarak, şuanda da 5 yapının risk arz ettiğini kaydetti. Ailelerin Çevre, Şehircilik ve İkim Değişikliği İl Müdürlüğü’nden talebini Livdumlu’ya ileten Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi olarak ailelere destek vereceğini ifade etti.

Sohbet esnasında Başkan Büyükkılıç’a dua eden bir vatandaş da “Allah’ım sizin gibi insanları başımızdan eksik etmesin, vatanımıza milletimize zeval vermesin. Rabbim yardımcımız olsun” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Saraycık Mahallesi’nde yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“İncesu’muzun şirin mahallesi Saraycık’tayız. Bu mahallede olmuş olan depremle ilgili daha önce başkanımızla, muhtarımızla, ilgililerle değerlendirmeler yapılmıştı, ekiplerimizin yapmış olduğu çalışmalardan sonra bizler de hem geçmiş olsun hem de yerinde görmek amacıyla ziyaret ediyoruz. TOKİ ile ilgili hakikaten Türkiye’mizin her yerinde yüz akımız olan yapıları onurla, gururla paylaşıyoruz. Eski yapılarla ilgili de depremden etkilenen boyutlarıyla ya da daha önce burada risk arz eden çalışmaları Çevre, Şehircilik Müdürlüğümüz yapıyor. Burada risk arz eden boyutla ilgili üzerimize düşeni yapma yönünde gerekli çalışmaları yaptık. Her zaman sağduyu ile anlayışla yaklaşan mahallemizin güzel insanlarına teşekkür ediyor, geçmiş olsun diyoruz.”

Yaraları birlikte saracaklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Bu bölgenin karşı tarafında Hacılar’ımıza ait olan Hürmetçi Çiftliği ile Karpuzsekisi mahallerimiz var. Üzerimize düşeni de Çevre, Şehircilik İl Müdürlüğümüz ile yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Geçmiş olsun, Cenab-ı Allah beterinden korusun. Yaraları, milletin birliği, beraberliği, değerlerine bağlı anlayışı Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde saracağız” diye konuştu.

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek de Başkan Büyükkılıç’a her zaman yanlarında oldukları için teşekkür ederek, “Her zaman olduğu gibi bizi yalnız bırakmadınız. Depremin merkez üssü olan Saraycık bölgesindeyiz. Allah’a bin şükür herhangi bir hasarımız, can ve mal kaybımız söz konusu değil. Birkaç evimizde hasar olmuştu, başkanımızla birlikte gittik, vatandaşımızla hasbihal ettik, ekipler de gerekli hasar denetimini yaptılar. Biz her zaman vatandaşımızın yanındayız. Memduh başkanımızın önderliğinde, her zaman sahip çıkıyor, bugün de bu erdemi gösterdi, elimizden gelen gayretle yaraları birlikte saracağız” ifadelerini kullandı.

Saraycık Mahalle Muhtarı Turgut Çolakoğlu ise Büyükkılıç’a teşekkür ederek, “Mahallemize gerekeni yapacağınızdan hiçbir şüphemiz yok, ayaklarınıza sağlık” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, daha sonra Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan ile birlikte depremden etkilenen Hürmetçi ve Karpuzsekisi Mahalleleri’nde incelemelerde bulunarak, mahalle sakinlerine ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.

Başkan Büyükkılıç’a, ilçe ziyaretlerinde Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy da eşlik etti.

AdminAdmin