YEREL
Giriş Tarihi : 18-10-2022 10:12

NARİN: ÇEKİN ELİNİZİ STK'LARIN YAKASINDAN

NARİN: ÇEKİN ELİNİZİ STK'LARIN YAKASINDAN

Sivil toplum kuruluşları ya da sivil toplum örgütleri, resmî kurumların dışında kalan ve bunlardan bağımsız olarak çalışan, politik, sosyal, kültürel, hukukî ve [çevre]sel amaçları doğrultusunda lobi çalışmaları, ikna ve eylemlerle çalışan, üyelerini ve çalışanlarını gönüllülük usulüyle alan, kâr amacı gütmeyen ve gelirlerini bağışlayan veya üyelik ödemeleri ile sağlayan kuruluşlardır.

Sivil toplum örgütleri oda, sendika, vakıf ve dernek adı altında faaliyet gösterir. Vakıf ve dernekler topluma yararlı bir hizmet geliştirmek için kurulmuş yasal topluluklardır ve herkese yardım etmek için kurulmuşlardır. Sivil toplum kuruluşları ile ilgili bu tanımı değişik şekillerde yapabilmek ve değişik fotmatlarda bulabilmek mümkündür fakat sivil toplum kuruluşlarının özü , amacı ve hedefi hep aynıdır bu değişmez.

“Siyasete yön veren STK lardan STK lara yön veren siyasete geldik"

Kayseri de özellikle son yıllarda alenen ve açık bir şekilde Stk ve odalara müdehale eden bir yapı var. Bu yapı kendini herşeyden ve herkesten güçlü ve haklı görüyor olmalı ki eskiden kapalı kapılar ardında yaptıklarını şimdi milletin gözünün içine baka baka yapıyorlar. STK ları kendi yan kuruluşları gibi gören bu kesim istedikleri olmadığında neler yapabildiklerini şimdi ayan beyan görüyoruz. Güçlü , demokratik ve milli menfaatler üzerine çalışan bir STK ülkemizin olmazsa olmazıdır. Böyle bir STK siyasetin yanlış yapmasını engeller ve ona yön verir. Kayseri Stk larımızın bir çoğu ise maalesef siyasetin kuşatması altındadır. Seçimler öncesi parmakla işaret edilen adayın başkan olduğu oda yada dernek başkanı şuan farklı siyasilerle fotoğraf dahi çektiremeye korkuyor,  randevu vermeye dahi çekiniyor. Oyunu aldığı tabanın hak ve menfaatlerini aramak yerine iktidar güzellemesi yapıp sıkıntıları örtmeye çalışıyor.

Memleketini düşünen , milliyetçi anlayışa sahip insanlar bilerek ya da bilmeden bu şehre ve bu şehrin Stk larına zarar vermekten artık vazgeçsin. Haksızlık eden ortakları dahi olsa çıksın açık yüreklilikle doğruları söylesin. Haksızlığa uğradığını düşünen STK başkanları kendisine yapılanları cesurca kamuoyuna anlatsın. Bizler çağdaş ve demokratik ülkeye ancak cesur olduğumuz kadar ulaşabiliriz. Makam ve koltuk korkusu bizi sadece korkak insan yapar.

Yeniden Refah Partisi olarak haksızlığa uğrayan kim olursa olsun hakkını savunacağız, haksızlık yapan kim olursa olsun onunda karşısında duracağız.

 

AdminAdmin