YEREL
Giriş Tarihi : 09-01-2023 13:07

ASKON’DA KÜLTEPE EKONOMİ ZİRVESİ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

ASKON’DA KÜLTEPE EKONOMİ ZİRVESİ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Kayseri Şubesi Başkan Vekili Serkan Derebaşı, 5. Kültepe Ekonomi Zirvesi’nin hazırlıklarına başladıklarını ve yoğun geçecek bir program oluşturduklarını belirtti.

ASKON Kayseri Başkan Vekili Serkan Derebaşı, “Kültepe, Erciyes ile beraber Kayserimizin en önemli değeri konumuna geldi. Hak ettiği değeri gördüğü sürece turizme katkısı çok büyük olacak. Bununla birlikte biz ticaret şehriyiz. Kültepe denince akla ticaret de gelecek. Kültepe’yi dünyanın kalıcı ortak mirası olarak görünen ve her yıl milyonların ziyaret ettiği bir noktaya getirene kadar durmadan çalışacağız. Bugüne kadar Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Hazine ve Maliye Bakanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı, Ticaret Bakan Yardımcısı, Dışişleri Bakan Yardımcısı, Türki Cumhuriyetlerin Büyükelçileri gibi önemli bürokratları, her biri kendi alanında çok önemli işler yapan iş dünyası temsilcilerini misafir ettik. Son ekonomi zirvesinde sadece salonda 700 kişi varken il dışından 300 kişiyi aşkın iş dünyasından misafirimiz vardı. Bu zirveyi Kayseri ölçekli olarak düşünme hatasına kapılınmaması için burayı vurguluyorum. Organizasyonun gerçekleştiği yer Kayseri ancak katılım ölçeği şuan için Türkiye geneli. Çok yakında da tüm dünyadan iş dünyası temsilcileri Kayserimizde misafir edeceğiz. Biz zirve ilk gündeme geldiğinde de 50. Kültepe Ekonomi Zirvesi’nin hayalini kurarak faaliyetlere başladık. Bu işler bir anda olmuyor. Her seferinde üzerine koyarak büyüyoruz. Her zirvede bir öncekinin üzerinde işler yapıyoruz. Bunun devamlılığını sağlamak bizim için önemli” açıklamasında bulundu.

Serkan Derebaşı, “Biz Kültepe Ekonomi Zirvesi için kurduğumuz yönetim ile toplantılarımızı icra ediyoruz. Her biri alanında başarılı iş dünyası temsilcileri ile bir aradayız. Ekibimiz ile konu başlıklarını belirledik. Genel şablonumuz ortaya çıktı. Alternatif tarihlerimiz de hazır. Dolu dolu bir program gerçekleştirmek üzere hazırız.” ifadelerini kullandı. 

AdminAdmin