https://www.kayserihakimiyet2000.com/files/uploads/user/7164e1051f61336146b4b45d98597f40-4724ae1a11511974ee28.jpeg
Mustafa Göçer

MUSTAFA GÖÇER, MERHAMET VE EMEK ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ

16-09-2022 19:31 1480 kez okundu.

*21 Eylül’de Saat 18.00 de Ankara Çankaya’daki ATO Meclis Salonunda yapılacak.

ANKARA’DA VERİLECEK OLAN 2022 MERHAMET VE EMEK ÖDÜLLERİ BELLİ OLDU.

Kayseri den 2017 senesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da onurlandırmış olduğu bir törenle Diyanet Vakfı Uluslararası İyilik Ödülü almış olan hemşehirimiz Mustafa Göçer 21 EYLÜL 2022 tarihinde Ülkemiz genelinde “MERHAMET VE EMEK” ödülüne layık görüldü.

Ödül töreni 21 EYLÜL 2022 de Saat 18.00 de Ankara Çankaya’daki ATO Meclis Salonunda yapılacak.

Okullarda, köylerde, derneklerde, sosyal etkinlik gruplarında, apartmanında, mahallesinde, sosyal medyada ve insanın olduğu her yerde” İKLİM KRİZİNE” karşı ülkemizin direncini artırabilmek için etkin uygulayıcı bir İKLİM AKTİVİST olarak çok yönlü bir şekilde çaba sarf etmekte olan Mustafa Göçer kendi çevresinden başlayarak insanların çoğunluğunu dönüştürmek için çaba sarf ediyor.

ÖNEMLİ PROJELERİ VAR…

 “İklim krizinin farkındayım” diyebilen her insanın kendi çevresini dünyanın tamamı olarak görmesi gerekli olduğunu ve bu insanların kendi çevrelerini dönüştürdüğünde dünyamızın İKLİM KRİZİNİ yenebileceğini söyleyen Göçer, “çoğunluk tüketim çılgınlığından vazgeçerek; yüzünü doğaya döndüğünde ülkemizin ve dünyamızın İKLİM KRİZİNİ yenebilme şansı o kadar yükselecektir.” dedi.

İklim krizine karşı müdahil olabilecek olan son nesil insanlar olduğumuzu’da önemle vurgulayan Göçer “bizden sonra yaşayacak olan tüm nesillerin ve canlıların yaşam hakkı sorumluluğu bizlerin omuzlarında. Bu nedenle ormanlarımızı, verimli topraklarımızı ve sularımızı korumalı ve geliştirmeliyiz. Orman temiz hava, su, toprak, ılıman iklim, erozyonun ve afetlerin önlenmesi, barajların ve su kanallarının korunması, gelir, yan ürünler, beden ve ruh sağlığı, istihdam, çeşitlilik ve küresel ısının önlenmesi demektir. Bu nedenle ormanlarımızı, suyumuzu, toprağımızı, çevrenin tamamını korumak ve geliştirmek için bireyler olarak emek sarf etmeliyiz. Kişisel karbon izlerimizi küçültmek için tüketim çılgınlığından vazgeçmeliyiz. Gıda ve su ihtiyaçları başta olmak üzere kendine yeten şehirler inşa etmeye çalışmalıyız. Bu amaçla şehirlerde ve kasabalarda her mahallede ve müsait olan her alanda emeklilerimizi istihdam ederek “SEBZE BAHÇELERİ” kurmalıyız. Buna ilaveten şehirlerin etrafında içerisinde şehir ihtiyacı için sebze bahçeleri, meyve bahçeleri ve sosyokültürel etkinlik alanları olan “YEŞİL KUŞAKLAR” oluşturmalıyız. 

Nüfusumuz 100 milyonu aştığında ülkemizde su dizileri başlayacaktır. İnsanlarımızın sosyokültürel ve ekonomik durumlarını düzelterek KENDİLİĞİNDEN nüfus planlaması oluşmasını sağlamalıyız ve nüfus artışımızı 100 milyona gelmeden durdurmalıyız.

KİMLER ÖDÜL ALDI…

Bağlarımızı, bahçelerimizi, şehirlerarası, köy içi ve köy dışı yol kenarlarımızı, müşterek alanlarımızı ve tarla kenarlarımızı verimli ağaçlarla donatmalıyız… Ve tarımda yerli tohum kullanmalıyız” diyerek sözlerini noktalayan Göçer “toprağa dokunmadan, özveri olmadan, emek olmadan ve çevremizi dönüştürmek için mücadele etmeden duyarlılık olmaz” dedi.

Göçer 50 binden fazla yetişkin insana ve öğrenciye ulaştı. Binlerce fidan dikti, milyonlarca tohum ekti ve faaliyetlerine devam ediyor.

Ödül Alacak Olan Kişiler:  1.Adem Eser 2.Berat Sayılgan 3.Gizem Pekgüzelsu 4.Mehmet Şengüloğlu 5.Mustafa Göçer 6.Osman Yorulmaz 7.Saliha Arslan 8.Selcan İşli 9.Variyet Köse 10. Zeynal Camcı 11. Ahmet Ceylan 12.Doğan Gümüştaş 13.İsmail Çelik   

Neler Söylendi?