https://www.kayserihakimiyet2000.com/files/uploads/user/aa8cb12cf9bdaf4c309614e7a427b480-dc8dcd2cfed6f7b4cdab.jpg
Ömer Faruk Kotay

PEKİ NE OLDU?

21-10-2022 13:59 1445 kez okundu.

“ İLKİNİ  ARATIYOR ” Başlıklı yazım ve sonrasında yaptığım çağrılar yanıt budu ve geçtiğimiz Salı günü Sun Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Nuh Mehmet Saçmacı Bey hassasiyet göstererek benimle iletişime geçti. 

Başta biraz durumun da can sıkıcı bir durum olmasından kaynaklı gerilmeye müsait bir konuşma olsa da  “ İLKİNİ  ARATIYOR ” başlıklı yazıma  ve akabinde  yaptığım çağrılara  Sayın Saçmacı’nın kulak vermesi ve  benimle iletişime geçmesi güzel  hoş bir davranıştı.

Güzel bir adımdı.

Bu davranışından dolayı kendisine teşekkür ederim.

Benimle iletişime geçen Sayın Saçmacı nın her ne kadar Kayseri Fuar alanı İstanbul Dünya ticaret merkezine bağlı bir kurum olsa da Bu sözünü ettiğim hususlar konusunda  elinden geleni yapacağına yardımcı olacağına   bu yaptığımız görüşme sonrasında inanıyorum. 

Fuar alanının bağlı olduğu İstanbul Dünya ticaret merkezine  de buradan söylediğim hususların giderilmesi adına çağrımı yeniliyorum.  

Burası tamam.

Gelelim yorumlara…

“İLKİNİ ARATIYOR” Başlıklı yazıma  ve  akabinde yaptığım çağrılara  destek olanlar olduğu gibi ne yazık ki “Şov yapıyor” “Üzerinden zaman geçmiş kapat gitsin” Gibi yorumlarda  bulunanlar da oldu onlara da hazır yeri gelmişken sanırım bir parantez açmam  gerekiyor.

Bu düşünce de olup bu yorumu yapan arkadaşlar lütfen önce kendini benim yerime sonrasında ise yaptığım iş gereği yine kendini benim konumuma bir koysunlar ve düşünsünler bir de resme öyle baksınlar.

Bazı durumlarda sükûtun ikrardan geldiğini unutmasınlar.

Engelli bir isim bir köşe yazarı, yazar olarak benimde ilkelerimin olduğunu  yaptığım işte ilke ve prensiplerimin olduğunu bu ve bu gibi olayların  nerede olursa olsun  suskunlukla dile getirilmemesinin ilke ve prensiplerime aykırı bir tutum olduğunu göz ardı etmesinler.

Bu yaşanılan talihsiz olayı şahıs boyutuyla   olduğu gibi toplumsal boyutuyla da bir değerlendirsinler. 

Bir kötülük gördüğünüz zaman elinizle, gücünüz yetmezse dilinizle, ona da gücünüz yetmezse kalben buğz ediniz.”   hadisini hafızalarının bir köşesinde saklı tutsunlar naçizane tavsiyem. 

Neler Söylendi?