DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Süleyman Kocabaş
Süleyman Kocabaş
Giriş Tarihi : 24-01-2023 13:08

KUR’AN YAKMA HAÇLI SALDIRISI VE ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER

Avrupa ve Avrupalının Çifte Standardı

Demokrasinin beşiği, insan hakları ve inançlarına, ferdin yaşama  hakkına saygının kalesi, medeniyet ve medeni olmanın merkezi vb. olarak 400 yıldan beri lanse edilen Kıta Avupası’nda (en kısa tabiriyle Batı) neler oluyor neler?  İnanılacak  gibi değil?

Batı’nın savunduğu bunlara karşı yeni bir iki yüzlülük, yalancılık ve çifte standardını dile getirmek için “Danimarka’lı ırkçı ve faşist siyaset ve politika  adamı” denilen,Stram  Kurs  partisinin genel başkanı,  “Kur’an  yakan  terörist ve cani” si RasmusPaludan’ın, Danimarka’nın başkentinde2020 seçimleri mitinginde Kur’an yaktıktan sonra, bu sefer de ikinci defa olarak üstelik de  “İsveç Hükümeti’ den izin alarak “ denilen, bu ülkenin başkentinde dahası, 15 Ocak’ta yola çıkıp açıklama yaptığı üzere, “Hem de Türkiye Büyükelçiliği önünde yakma izni alacağım” diyerek,  nihayet kendisine izin de verilince 20 Ocak 2023’de yakma eylemini  bütün tv. ekranlarından göndük.

Tarihteki İngiliz Kralı,  “Arslan Yürekli Rıchard”  ve emsallerine   benzemekten olarak, günümüzde onların taklitçisi gibi “kahraman olmaya özenmek ve olmak” tan soyunan Paludan, Kur’an’a önce, hakaretin bir çeşidi yere atıp, fırlattıktan sonra, eline alıp, bütün dünya görsün kabilinden  evire çevire yaktı.

İsveç Hükümetinin de Terörist Paludan Kadar Suçlu Oluşu

İşin esasına bakılırsa, İsveç hükümeti de,  bu cani ve kitap yakma teröristinin   bütün isteklerine  izin vermesi sebebiyle en az o da onun kadar suçludur. Yani, anlayacağınız, o caninin Kur’an yakması gibi,  Müslümanların bu mukaddes kitabını kendisinin de yakıyormuş gibi bir suçluluğun içinde olması ve bunu paylaşması bir gerçektir.   Cani Paludan Kur’an’ ı, izinli olduğu halde, bırakınız polislerin seyretmesini,  himayelerinde yakmıştır. İsveç hükümeti, bu olup bitenlerden “özür dilemek” (izin veren zaten özür dilemez)  şöyle dursun, İsveç hükümet sözcüsünün bu eylemi  “ifade özgürlüğü” diyerek savunması, dünya hukuk ve adalet tarihine de herhalde kara bir leke olarak geçecektir.

Böyle ifade özgürlüğünüz batsın! 1500 yıldan beri bütün İslam dünyası, bugün itibariyle de nüfusu 1.5 milyarı geçmiş Müslümanların, iman, inanç, ahlak kitabı, bu dünya yanında öbür dünyayı da  kazanma hayat rehberleri  olarak gördükleri bu en büyük kutsalları Kur’an,  kendilerinin rehberleri  İncil benzeri kutsallığa  sahip olduğu ve dini, inancı ne olursa olsun herkesin en azından “genel ahlâk ve etiklik” ten de zaten saygılı oldukları halde, İsveç’in bu dünyanın en büyük saygısızlığını “ifade özgürlüğü” olarak savunması, kendisini en az CaniPaludan kadar, “cani olmak” yapılanmasına sokmuştur. Üstelik de, Paludan’a yakma olayından sonra dünyada  gösterilen tepkilere  bu sefer de 23 Ocakta İsveç başbakanının “ifade özgünlüğü” demesi dahada garip olmuştur.

Üstelik,  cani ve kitap yakma teröristi, yakma işini neden bir başka yerde değil de Türkiye Büyükelçiliği önünde yakmıştır? Bu, İslam dünyası yanında “ en büyük mesaj” olarak, tarihten günümüze denilerek Batı’da “Bu dünyanın başı” olarak bilinen öncelikle “Türkiye’ye karşı verilmiş bir nabız yoklama ve tepki derecesini ölçme gösterisi” olsa gerektir. Nitekim de Pauldan 23 Ocakta yaptığı açıklamada, bunu “Türkiye’ye gol atmak için yaptım, pişman değilim mesajı vermiştir. 

ParmusPaludan, kutsal kitap yakmakla, aynı zamanda bu yakmanın “canisi terörist”  olmuştur. Yalnız, elde silah sağa sola saldırmakla terörist olunmuyor. Hele, herkesin gözü önünde cümle âlem görsün diye  Müslümanların mukaddes kitabını yakmak, onlara karşı işlenmiş bir terör suçu olup aynı zamana onları “bedenen” olmasa bile “manen” yakmak, “öldürmek” anlamında “ben senin bu dünyada varlığını istemiyorum,  buna tahammül edemiyorum, yok ol git” demektir. Ona tecavüz etmek, canımıza tecavüz etmek gibidir. Bu haliyle de Kur’an yakmak, Müslümanlara karşı ilan edilmiş bir sanan ve dijital bir savaş  yapılanmasından olarak “Modern ve Yeni Haçlı Seferi” demektir.  Bu savaş, başta Türkiye olmak üzere bütün Müslüman dünyasının varlığına yönelik saldırı olmuştur. Üstelik, bir hafta önce de âdeta“gizli izinli” olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın maketi, bir  meydanda teröristler tarafından ayağından asılmış, sonra da yakılmıştır. İsveç polisi buna da seyirci kalmış, İsveç yüksek mahkemesi ise, olup bitenleri , “Bir suçu unsuru yoktur. İfade özgürlüğüdür” olarak değerlendirmiştir. Bir milletin devlet bakanı, lideri de onun  onuru ve büyük bir kıymetidir.  Bu sebepten, lideri yakmak,  onun temsil ettiği  milletide yakmak gibidir. Bu, etik, ahlaki ve hukuki  olmadığıgibi “ifade özgülüğü” de olmaz. Anlaşılan, bütün Batılıları yeni bir hukuk mektebi açarak burada onları  yeniden okutmak gerekiyor.

       Görülüyor ki, adı geçen iki canice ve teröristçe yakma olayının binci hedefi Türkiye olmuştur. Bunun için Türkiye “ebedi caydırıcılık” için ne yapmalıdır?

Türkiye’nin Alması Gereken  Tedbirler

İki yakma olayı da en başta Türkiye’yi hedef aldığı için, bunlara yönelik ilk büyük tepki, dünyada  ve Müslüman ülkeler içinde kendisinden gelmiştir.  Bu cümleden olarak ilk gösterdiği  tepkiler, en şiddetli bir şekilde kınamak, İsveç Büyükelçisini Bakanlığa çağırıp ondan bilgi almak, ona tepki bilgileri ve tedbirleri öğüdü vermek, yarın  21 ocak’ta Türkiye’ye gelecek İsveç Savunma Bakanı’nın gelmesini iptal etmek gibi ilk göze çarpan bunlar, alışılmış ve mutat tepkiler olup, faydaları az tepkilerdir. Türkiye, daha etkili tedbirlerden olarak, İsveç büyükelçisini Ankara’ya çekebilir, İsveç mallarına ambargo uygulayabilir. Özür dilemezse, NATO’ ya girmesini ebediyen unutması hatırlatılabilir. Akla gelebilecek daha başka tedbirlere de başvurulabilir.

En Etkili Tedbir İçin Araplar Acilen Petrol Ambargosu Uygulamalıdırlar

       Kur’an yakma olayına yalnızca Müslüman bir ülke olarak Türkiye’nin etkili tepki göstermesi yetmez.  Diğer  Müslüman ülkelerinde Türkiye’  nin gösterdiği tepkileri aynen göstermeleri gerekir.

Müslümanların en büyük kutsalı Kur’an -  Kerim’in  yakılması, 1.5 milyar Müslümanı yakmak ve yemek gibidir. Yamyam ve canavar Hristiyan Batı dünyası, yaklaşık 500 yıldan beri  Müslümanları yiye yiye bugün itibariyle “Tek dişi kalmış canavar” haline gelmiştir.

Bugün itibariyle Kur’an yakmaları da her halde “son çırpınışları” olacaktır.

Konumları ve en zengin imkanlarıyla en etkili tepkiyi  Arap ülkelerinin vermesi gerekiyor.

Dünyada 55 İslam ülkesi var. Bunların neredeyse  yarısı Müslüman Arap devletidir.

Her biri dünyanın en zengin petrol ve doğalgaz zengini 25 Arap devleti, tepki için en azından  İsveç ve Danimarka’ya  petrol  ve doğal gaz ambargosu uygulamaya başlayabilirlerdi.

     Araplarda  “Müslümanlık  mı kaldı ki” diyeceksiniz? Çok doğrusunuz!...

Trilyonlarca petro dolarlar ve petro gazların  sahibi, onlarca Arap  devlet başkanı şeyhi, emiri ve “Vahşi Batı ve Amerika’nın yerli işbirlikçileri” denilen laik  düzenbaz ve kumarbaz yöneticileri, yıllardır ve bugün  itibariyle de Amerika’nın sahillerinden  adalar satın alarak, buralarda bütün Müslümanların  dertlerini unutmuşcasına büyük sefalar sürmektedirler.

    Bunları biraz da Müslümanların dertleriyle  ilgilenmeye çağırıyoruz. 

 Arapların petrol ve gaz ambargosu uygulaması şansları henüz tükenmiş, zaman geçmiş değildir! 

Buradan ben, İslam dünyasının 90 kitap yazmış tarihçi yazarı  olarak, 25 Arap Devletinin devlet başkanlarına  sesleniyor ve bir teklifte bulunuyorum:

      Lütfen hemen iki devlet Danimarka ve İsveç için dünyada büyük ses getirecek ambargoyuacilen  başlatınız.

      Bu, şimdiye kadar   yapmış olduğunuz “hatalarınız” ın  ve işlemiş olduğunuz  “günahlarınız”   ın belki de bir “kefareti”  olacaktır.

      Sizlere yalnızca ben seslenmiyorum!...

      Baksanıza, Medine’deki mezarından  Hazreti Peygamberimizin başını çıkarmış, ağlamaklı bir halde, “N’olur hemen ambargo uygulayın” diye basbas bağırdığını  da mı  hiç görmüyorsunuz, işitmiyor musunuz?

       Ne güne duruyorsunuz? Yazıklar olsun!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Süleyman Kocabaş

Süleyman Kocabaş

DİĞER YAZILARI “HARF  DEVRİMİ”NDEN SONRA  GELEN “DİL DEVRİMİ”  “ DOĞU İSLAM MEDENİYETİNDEN  KOPMAK” VE “SEKÜLER –LAİK BATI MEDENİYETİNE GİRMEK” “DİL DEVRİMİ” İLE GELEN “DİLİMİZİN DEVRİLMESİ”   HAKKINDA YABANCI İLİM ADAMLARININ GÖRÜŞLERİ “DİL DEVRİMİ” İLE GELEN ‘DİLİMİZİN DEVRİLMESİ” HAKKINDA YABANCI İLİM ADAMLARININ GÖRÜŞLERİ  II YABANCI  İLİM ADAMLARI –TÜRKOLOGLARIN “DİL DEVRİMİ” İLE GELEN ‘DİLİMİZİN DEVRİLMESİ” GÖRÜŞLER...1 YABANCI İLİM ADAMLARI ERMENİ  TAŞNAKSUTYUN PARTİSİ İLE İTTİHAT VE TERAKKİ PARTİSİNİN SULTAN ABDÜLHAMİT’İ DEVİRMEK İÇİN İTTİFAKI VE GÜNÜMÜZDE TARİHİN TEKERRÜRÜ ERMENİ  TAŞNAKSUTYUN PARTİSİ İLE İTTİHAT VE TERAKKİ PARTİSİ.... “ABDÜLHAMİT VE ERDOĞAN GİTSİN DE KİM GELİRSE GELSİN” İN TARİHSEL ÇÖZÜMLENMESİ 6 ŞUBAT 2023  7.7 +7.6 ÇİFTE BÜYÜK  DEPREMİ DİLE İHANET MİLLETE İHANET DEMEKTİR... CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN   VE  SİYASİ PARTİLER GENEL BAŞKANLARINA  İKİNCİ     AÇIK MEKTUBUM KOCABAŞÇA KÖŞESİ-7 KOCABAŞÇA KÖŞESİ-6 KOCABAŞÇA KÖŞESİ-5 KOCABAŞCA KÖŞESI-OKULU-3 CUMHURBAŞKANI VE MUHALEFET LİDERLERİNE AÇIK MEKTUBUM KOCABAŞCA KÖŞESI - OKULU KOCABAŞÇA VATAN VE MİLLETİMİZİ KUŞATAN TEHLİKELER VE OYUMU KİME VERECEĞİM? GERÇEKLER VE BİR DUA.. BUNLAR SÖZLERİNİ TUTMAZLAR SES BAYRAĞIMIZ TÜRKÇEMİZİN ÖNEMİ SES BAYRAĞIMIZ YENİ BİR CEPHE DAHA Ml AÇlYORLAR? BİR ENTELEKTÜEL NASIL OLMALI? TÜRKÇENİN  KATLİ İNGİLİZCE GRAMER KAİDELERİNİN TÜRKÇENİN GRAMER KAİDELERİNİ İŞGALİ BÜYÜK BİR “MȂNEVİ BUHRAN”A DOĞRU MU SÜRÜKLENİYORUZ? ENVER  PAŞA  VE İTTİHATÇI LİDERLERİN KAÇIŞLARI  VE ENVER PAŞA TARİHİNİN SONU
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1GALATASARAY616
 • 2FENERBAHÇE515
 • 3ÇAYKUR RİZESPOR611
 • 4ATAKAŞ HATAYSPOR610
 • 5BEŞİKTAŞ510
 • 6TRABZONSPOR69
 • 7MONDİHOME KAYSERİSPOR69
 • 8TÜMOSAN KONYASPOR69
 • 9KASIMPAŞA69
 • 10YUKATEL ADANA DEMİRSPOR58
 • 11CORENDON ALANYASPOR67
 • 12MKE ANKARAGÜCÜ66
 • 13BITEXEN ANTALYASPOR66
 • 14VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK66
 • 15EMS YAPI SİVASSPOR66
 • 16PENDİKSPOR FUTBOL64
 • 17RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ53
 • 18GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ63
 • 19İSTANBULSPOR52
 • 20YILPORT SAMSUNSPOR51
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA