DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Mustafa Temizer
Mustafa Temizer
Giriş Tarihi : 08-07-2024 11:33

DEVLETİN İŞGALİ DEĞİL DE NEDİR?

Medeniyetini geliştirmemek, kültürel değerlerinden; Hakk, hukuk, adalet anlayışından uzaklaşmak, yabancı aklıyla hareket etmek, toplumu bölmeye yönelik eyalet sistemi gibi yönetim şekillerine yönelmek üç kıta yedi denize hükmeden, dünyada barış ve adaleti sağlama misyonunu üslenmiş bir milletin kurduğu imparatorluğun yıkılışına neden olur.
Osmanlıya vatandaşlık bağı ile bağlı olan Osmanlı tebaasını hürriyet ve bağımsızlık vaatleriyle kandıran emperyalist ülkeler onları sözde devletçiklere ayırır.  

Anadolu topraklarını dört bir yandan işgal eder. İmparatorluğun varisi Türk milletini Anadolu’dan söküp atmaya ve tarihten silmeye yönelik Sevr antlaşmasını dayatır. 
İşgalcilere ve mandacılara karşı Anadolu’da başlatılan “Milli Mücadele” ile Sevr kabul edilmez. Lozan antlaşması ile Sevr tarihin çöp sepetine atılır….
 ABD Sevr’de ısrar eder, Lozan’ı imzalamaz. Sevr dayatmasının baş aktörlerinden olan İngiliz delegesi Lord Curzon’unun ise Türk delegesine “Siz Sevr’i kabul etmediniz ama biz Sevr’den vazgeçmedik. Sevr’in maddelerini cebimize koyduk.

Yarın savaştan çıkmış bir ülke olarak bize geleceksiniz.  

Cebimize koyduğumuz maddeleri size birer birer kabul ettireceğiz.” şeklindeki ifadeleri işgalcilerin emellerinden asla vazgeçmediklerinin, devleti işgal edeceklerinin beyanıdır.
Emperyalist güçler artık vatanları değil devletleri işgal ediyor.

Askeri işgale gerek kalmadan politik oyunlarla; içlerinden mevki, makam sevdalısı, maddi çıkar kaygısı taşıyan işbirlikçileri kullanarak kültürel, ekonomik siyasi, askeri …. her alanda toplumları esir alıyor. 
Devletin işgal edildiğine dair o kadar örnek var ki işte bunlardan biri:                                                                            
T.C Hükümeti ile Dünya Sağlık Örgütü arasında 02 Mayıs 2017 tarihinde bir anlaşma imzalanır.Anlaşma içeriğinde şunlar var:- DSÖ'ye bağlı Coğrafik Ayrık Ofisi. İstanbul'da kurulacak.                                                                                        

- Amacı, tüm planlamaları, eğitimleri, simülasyonları belirleyecek.                                                                      

- Türkiye yasalarından tam bağımsız olacak.                                                                                                                        

 - Görevli personelleri, geçici çalışanları da dahil, yargılanmayacak.                                                                          

- idari, adli, askeri ve polis; kamu yetkisine sahip kimse Ofis'e giremeyecek.                                                              

- Her türlü işgal ve hasardan Ofis'i Hükümet koruyacak.                                                                                                    

- Ofis in tüm varlıktan denetimlerden ve bazı vergilendirmelerden muaf olacak.                                                        

 - Ofis arşivine asla dokunulmayacak.                                                                                                                              

- Ofis’in yazışmaları ve haberleşmesi sansürlenmeyecek, engellenmeyecek                                                                          

-Tüm haberleşme sistemleri derhal hükümet tarafından temin edilecek.                                                                            

- Ofis'in belirlediği kişiler, söz ve eylemlerinden ötürü asla yargılanmayacak.                                                                  

- Ofis çalışanları istedikleri zaman derhal vizeleri hazırlanacak, engellenmeyecek.                                                            

 - Ofis çalışanlarının TR’ye gelmiş eşlerine çalışma izni verilecek.                                                                              

- Ofis'e ait tüm masraflar Türkiye/hükümet tarafından karşılanacak.- Ofis ile bağlantılı tüm banka hesapları incelenmeyecek.                                                                                                                                

 - Tüm finansman ABD Doları ile karşılanacak.                                                                                                                                              

- Sözleşme 10 yıl yürürlükte katacak.Bu anlaşma, onaylanması uygun bulunmak üzere TBMM'ne 10 Nisan 2019 tarihinde gönderilmiş olup, TBMM tarafından anlaşmanın onaylanmasının uygun bulunmasıyla yürürlüğe girmiştir.Kaynak:https.7/www2.tbmm.gov.tr/d27/2/2-1803.pdf
Bunlar devletin işgal edildiğini göstermiyor mu?..Dava vatan, milletse eğer ne yapacağız? Vatanın işgal yıllarında, Kurtuluş Savaşı Türk milleti için ölüm kalım meselesi idi. Milli Mücadele şarttı.  Bugün de devletin işgali söz konusu. Her alan verilecek demokratik ve meşru bir milli mücadele Türk milleti için ölüm kalım meselesidir. Vatanın işgalinde milli mücadele şarttı. Devletin işgalinde de her alanda yeni bir milli mücadele şarttır
Vatanı işgal edemeyenlerin kendilerinden icazetli politikacılarladevleti işgal ettiğinigören rahmetli bilge lider Aykut Edibali ve Millet Partisi kadroları yarım asır önce bu işgali haber verdi.“Milletim Uyan! çağrısıyla milletimizi ve yetkilileri uyardı. Milletimizi her alanda demokratik, meşru “Yeniden Milli Mücadele” ye davet etti.  Ve etmeye devam ediyor.
Edibali’nin ve Millet Partisinin davası parti davası değildir. “Millet Davası” dır. Türk milletinin varlık ve beka davasıdır. Medeniyet davasıdır. Türk İslam Barış medeniyetini yeniden inşa etme davasıdır. Rahmetli Edibali ”İştirak etmediğimiz, çilesine katlanmadığımız bir kurtuluş mümkün değildir.” diyor?... Yeniden Milli Mücadeleci Millet Partisi kadrolarının rehberliğinde yeni bir Milli Mücadele şarttır. 
Dava vatan, bayrak, din, devlet, milletse eğer; Millet Partisi’nin “Her zaman ADALET, her yerde ADALET herkes için ADALET anlayışı ile “İnsan hak ve hürriyetlerine dayalı HUKUK DEVLETİ. Millî iradenin önündeki engellerin kalktığı DEMOKRASİ. Din düşmanlığı gibi din istismarının da bittiği LAİKLİK. Fakirlik ve çaresizliğin tarihe gömüldüğü herkesin sosyal adalet şemsiyesine alındığı KERİM DEVLET. Bilim, hikmet ve erdemle donatılan, sorun üretmeyen, çözüm üreten BİLGE DEVLET ve BİLİM TOPLUMU. Büyüyen, gelişen, zengin, mutlu, muktedir ve insanlığın yeni barış medeniyeti İslam Rönesansı'nı (İslam’ın yeniden dirilişi) yöneten MUHTEŞEM TÜRKİYE projesini Milli Mücadele ruhuyla gerçekleştirerek devletimizi işgalden kurtarmak zorundayız. 
Milletimizin ve yöneticilerimizin uyanması, iştirak edilmeyen çilesine katlanılmayan bir kurtuluşun mümkün olmayacağı anlayışı ile hareket etmesi, yanılmadan gerçekleri görebilmesi, gelecekle ilgili sezgi, uyanıklık, anlayış, kavrayış ve vizyon sahibi olması dilek temenni ve duasıyla…
 

Mustafa Temizer

Mustafa Temizer

DİĞER YAZILARI DAVA VATAN, MİLLETSE EĞER….? DEVLETİMİZ İŞGAL ALTINDA! YAŞASIN YENİDEN MİLLİ MÜCADELE! “FARE ÇUVALI TEORİSİ”  VE MÜSLÜMANLAR 19 MAYIS 1919 YENİDEN MİLLİ MÜCADELE  YENİ MÜFREDAT SON NOKTA OLMASIN! 23 NİSAN’I KUTLUYORUZ AMA… KİMİN KULUYUZ? SEÇİLMİŞLERİN Mi, ALLAH’IN MI? TÜRK MİLLETİ! CEVAP VER!.. DERDİ OLANLAR…! DEVLETİMİZ İŞGAL, MİLLETİMİZ ESİR Mİ? YÜREĞİMİZ KAN AĞLIYOR!ŞEHİTLERİMİZİN VEBALİ KİMİN ÜZERİNE? … ÜMİTVAR MIYIZ? YERLİLİK-MİLLİLİKMASKE Mİ? MİLLETİNE DÜŞMAN MİLLET! ENFLASYON CANAVARINI KİM BESLİYOR?.. HANGİ ANAYASA TARTIŞILSIN? BUGÜN TÜRKİYE İŞGAL EDİLSEYDİ…..?! 10 KASIM’DA SAMİMİYET BEKLİYORUZ BU KADROLAR   NİÇİN VAR? CUMHURİYETİN 100.YILINDA MİLLİ VE İLMİ MUHASEBE ŞART DÜNYADAKİ GÜÇ DENGELERİ VE TÜRKİYE ÇARE BİZİZ!           SORUMLU BİZİZ! YÜZ YILLIK HALİMİZİN HİKÂYESi DİN ….SÖYLEMEZ! ….İSTEMEZ! EĞİTİM-ÖĞRETİM İÇİN HAYATİ UYARI! VATANDAŞTAN CEVAP BEKLEYEN TARİHİ SORULAR! PARTİLERİN  ÖLÜM VE İHANETİ!         EMPERYALİZMİN MİLLİ PARTİLERİ! BİZDEN NE İSTİYOR? KİME SİTEM EDELİM? EKONOMİK KRİZDEN BARIŞ MEDENİYETİNE LİDERLER DEVRİ BİTMELİ Mİ? AYKUT EDİBALİ HAKLI ÇlKACAK Ml?.. BU YÜCE MİLLET UYANIRSA…. KİM BUNLAR?  NE İSTİYORLAR?                   SEÇİMDE FARKINDA OLDUK - OLMADIK         SEÇMEN KİME OY VERDİĞİNİ SANlYOR? ….BİZE ENGEL OLUN ÇAĞRISI! SEÇİM Mİ?   SAÇIM MI?                       İKTİDAR VE MUHALEFET  NE İSTİYOR? -MIŞ GİBİ SİYASET İKTİDAR VE MUHALEFETİN  AKIL HOCASI!? ÇANAKKALE... YA BİZ!.. SİYASETTE EN DÜRÜST EN SAMİMİ ÇAĞRI! SİYASETTE İRADELİ - İRADESİZ  EYLEM!     ŞEYTANİ POLİTİKA MI? RAHMANİ SİYASET Mİ? DEPREMLERDEN ÇIKAN SONUÇ FELAKETLEREKADER DEYİP GEÇMEK! DEPREM SİYASET SAMİMİYET! MİLLİ CEPHE BİRLİĞİ NASIL KURULUR?        SİYASETTE İYİLİĞİ EMR KÖTÜLÜĞÜ MEN SİYASETİN YÜZ AKI! OYUN BOŞA GİDER OYUNU! BİZİ ARIYOR! TÜRK MİLLETİNİN TARİHİ MİSYONU! İYİLİĞİ EMR - KÖTÜLÜĞÜ MEN…. TÜRK SİYASETİNDE ACİLİYET! KOPAN KIYAMETTEN KİM SORUMLU?
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1ADANA DEMİRSPOR00
 • 2ANTALYASPOR00
 • 3ATAKAŞ HATAYSPOR00
 • 4BEŞİKTAŞ00
 • 5CORENDON ALANYASPOR00
 • 6ÇAYKUR RİZESPOR00
 • 7EYÜPSPOR00
 • 8FENERBAHÇE00
 • 9GALATASARAY00
 • 10GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ00
 • 11GÖZTEPE00
 • 12KASIMPAŞA00
 • 13KONYASPOR00
 • 14MONDİHOME KAYSERİSPOR00
 • 15RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ00
 • 16SAMSUNSPOR00
 • 17SİPAY BODRUM00
 • 18SİVASSPOR00
 • 19TRABZONSPOR00
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA