https://www.kayserihakimiyet2000.com/files/uploads/user/1cb37a7df46b0dd35ad1ea200c6bf9d3-6b956f172319ea472677.jpeg
Mustafa Cengiz CENK MEYDANI

ODA SEÇİMLERİ.... 2

29-09-2022 13:47 764 kez okundu.

Ali Özcan, KTO başkanlığı için adaylığını açıklarken,  “Kayseri’yi yeniden ticaretin başkenti yapmak için aday oldum” ifadesini kullanmış ve  “Teknik eleman açığını kapatmak için Kültepe Ekonomi ve Ticaret Üniversitesi’nin kurulumunu başlatacağız”  demişti.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Kayseri Şubesi Başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği Kültepe Ekonomi ve Ticaret zirvesi ile adından epey söz ettirmişti Özcan.

KAYSERİLİ ÇALIŞKANDIR

Özcan, “Havasını teneffüs ettiğimiz, suyunu içtiğimiz, üzerinde yaşam sürdüğümüz Kayserimiz tarihten bugüne birçok kültüre ev sahipliği yapmış ve bu kültürlerden beslenerek bugünlere gelmiş kadim bir şehrimizdir. Mensubu olmaktan övünerek söz ettiğimiz Kayserimiz bugün emsal düzeyde olan birçok şehri kıskandıran birçok özelliğe sahiptir.  Kayserili sadece Türkiye'de değil Dünya da en iyi şekilde temsil etmektedir. Kayseri ve Kayserili güzelliğiyle, ahlakıyla, yaşamıyla, ticaret anlayışıyla her zaman tercih sebebi olmuştur. Çünkü Kayserili çalışkandır. Kayserili üretkendir. Kayserili öngörü sahibidir. Kayserili yarının ihtiyacını bugünden görendir.  Kayserili üstün ticaret ahlakıyla güven verendir. Kayserili şehrine kıymet katan ülkesine katma değer sağlayandır. Kayserili tuttuğunu koparan, kopardığını işleyen, işlediğini pazarlayandır. Kayserili pratik zekalıdır. Kayserili ticareti bulandır, uygulayandır, dürüst ve düzgün şekilde yaşatandır. Yani Kayseri ticaretin ta kendisi Kayserili de ahlaklı bir tüccardır” dedi.

TİCARETİN BAŞKENTİ

Özcan, “Kayseri’yi yeniden ticaretin başkenti yapmak için aday oldum” derken,  “Biz teknik eleman sorununa uzun yıllar teknik bir üniversite ile çözüm bulunabileceğini ifade etmiştik. Birçok oda ve borsanın ülkemizde örneği de var. Karaman’da, Konya’da, İstanbul’da var. Ticaret odalarımızın üniversiteleri var. İnşallah biz de Kayseri’de Kültepe Ekonomi ve Ticaret Üniversitesi’nin kurulumunu eğer göreve gelirsek başlatacağız. Özellikle teknik eleman sorununun bu şekilde ortadan kalkacağını düşünüyoruz. Tarımsal alanlarda Kayseri her ne kadar sanayi şehri olsa da bir o kadar da tarım şehri. Tarımsal sulama alanlarımızda ciddi sıkıntılarımız var. Tarımsal sulama alanlarında projeler maalesef geçmişe nazaran zayıflamış durumda. Bununla alakalı ciddi bir çalışma yapıp, Sarımsaklı ve Bahçecik Gölleri gibi varlıklarımızı doğru değerlendireceğiz. İnanırsak başarırız diye düşünüyoruz. Kayserimizde malum 4. Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulum aşamasını yaptı değerli büyüklerimiz. Fakat biz açıklamamızda da iyiyi daha iyiye taşıyacağız derken kastımız buydu. Evet 4.’sü çok güzel bir hamle ama 5.’si de olmalı, 6.’sı da olmalı, 7.’si de olmalı. Küçük sanayi sitesi oluşturulmalı. İşletmecilerimiz kirayı öderken zorlanıyorlar. Bu sayede dolayısıyla iş insanlarımız kiraya değil, daha çok üretime,  daha çok istihdama çalışacaklar.”

Özcan, “ İnşallah Kayseri Ticaret Odası meslek komitesi seçimleri büyük bir şenlik havasında gerçekleşir. Kazanan-kaybedenin olmadığı, şehrin kazandığı bir seçim olur.” dedi.

“4 AĞUSTOS’TAN BU YANA SAHADAYIZ”

Özcan “4 Ağustos tarihinde sosyal medya hesabımızdan yaptığımız açıklamamız ile zaten duyurmuştuk. “Şehrimiz için alınan kararların yine şehrimize hayırlar getirmesini temenni ederiz.” Demiştik. Bizim adaylık sürecimiz aslında 4 Ağustos'ta başladı. İş dünyası temsilcileriyle istişare ettiğimizde de konuştuğumuzda da bir araya geldiğimizde de bakın biz adayız. Ne diyorsunuz? Fikriniz nedir? Düşünceniz nedir? Bu konuda bizimle beraber yol yürür müsünüz? Bu yol zahmetli bir yol, dikenli bir yol, ayağınıza diken batabilir. Yine de birlikte misiniz? diye sorduk. 2 ay evvel de biz bunları yaptık. Dolayısıyla bir altyapı oluşturma zamanımız vardı. Ben bunu her yerde söylüyorum. Tekrar ediyorum. Bu bir başkanlık seçim yarışı değil. Bu bir komite yarışıdır. Belki tüm komiteleri ya da birçok komiteyi bizim arkadaşlarımız kazanacak. Belki ben kendi komitemden çıkamayacağım. Dolayısıyla bu başkanlık yarışı değil ki. Biz bu 2 aylık süreçte komitelerimizle çalıştık zaten. Alt tabanımız var diyoruz. Bu çalışmayı gizli gizliye yapmadık aslında ama kamuoyu bizi görmedi.” ifadelerini kullandı.

“HAYIRLI OLSUN!

Kayseri’nin önemli iş insanlarından birisiyle yaptığı görüşmeye işaret eden Özcan, “Şehrimizin önemli iş insanlarından her kesimin saygı duyduğu bir isimle hasbihal ettik. Bize ifadesi şu oldu. ‘Hayırlı olsun’ dedi. Biz de adaylığımız sebebiyle hayırlı olsun diyor sandık. Teşekkür ederiz dedik. ‘Sen neye hayırlı olsun olarak anladın? Neye hayırlı olsun diyorum biliyor musun’ dedi. ‘Şimdi dik duruşuna hayırlı olsun diyorum. Bu ortaya koyduğun azmine, cesaretine hayırlı olsun diyorum. Seçimin sonucu kaybetsen dahi kazandın. Ona hayırlı olsun diyorum’ dedi. Onure etti bizleri ki biz kazanacağımızı kendisiyle de paylaştık hatta son durum analizini de yaptığımızda. ‘Kulağımıza da güzel haberlerin geliyor zaten. Aynı minvalde duyumları da alıyoruz” demişti.” şeklinde konuştu.

BAŞABAŞ BİR YARIŞ OLACAK…

"Seçimin başa baş geçeceğini söyleyebilirim"  diyerek iddiasını ortaya koyan Özcan, "Rekabetin olduğu yerde üretkenlik olur. 

Gerçekten bir tarafın çok güçlü olduğu komiteler var.

Diğer tarafın güçlü olduğu komiteler var.

Biz burada şu an seçimin başa baş gittiğini söyleyebilirim.

Yani işin sonunda üç beş komite, artı üç beş komite eksiğiyle her iki taraf bitirecektir diyebilirim. Net rakam vermektense böyle söylemem daha uygun olur" şeklinde konuştu.

"REKABET ÜRETKENLİK GETİRİR"  

"Rekabet her zaman hizmeti getirir" Ali Özcan, "İşin sonu ne olursa olsun rekabetin olduğu yerde de bir üretkenlik oluşacaktır. Şimdi biz de eğer göreve gelir de mevcut yönetimin yaptıklarının aynısını yapar isek, o zaman ‘farkınız ne’ diye bize sorarlar.

Üzerine koyarsak o zaman belki daha farklı bir şekilde bizi kucaklarlar. Ticaret odası bir şehrin dinamosudur, bir şehrin motorudur. Dolayısıyla ticaret odası itekleyici bir güce sahiptir şehirde. Dolayısıyla Ticaret Odası yönetimini kazandığımız takdirde şehirde böyle kapsayıcı, kuşatıcı herkesin böyle kendi odası gibi görüp ötekileştirmeden sahip çıkacağı bir hüviyete kazandırmak istiyorum. Makam kapımız olmayacak inşallah. O kapıyı kaldıracağız. Allah nasip ederse. Ama bunu yaparız diye düşünüyorum. Yani daha çok dokunmamız gerekiyor. Zaten bu oda, o arkadaşların, o iş adamlarımızın dolayısıyla makama değil yolculuğa talibiz dememizin sebebi de budur" diye konuştu.

DİP DALGA GELİYOR…

Alttan dip bir dalganın geldiğinin altını çizen Özcan, "İsmimiz geçmesin ama oyum sizinle" diyen çok. Biz bundan memnun değiliz. Dolayısıyla biz sahada çalışma yaparken eğer desteklerini belirtiyorlarsa, açıktan da desteklerinin vermelerini isteriz. İnsanlar paylaşmaktan çekiniyor. Bu herhangi bir baskı falan olduğu için değil ama işin psikolojik bir eşiği var sanırım. Bu önümüzdeki günlerde o işi de kaldırmış oluruz. Çünkü gerçekten alttan güzel bir dip dalga geliyor. Biz güzel bir aşamaya getirdik. Özellikle şimdiye kadar altyapısını yaptığımız bir dönemdi. Bundan sonra artık işin son dokunuşlarını, rötuşlarını yapacağımız bir dönem olacak. Bu dönemde daha gür bir mavi göreceksiniz inşallah. Evet, gür bir mavi göreceksiniz" dedi.  Devam Edecek

 

 

Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…2 MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE  METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…1 103 GÜN KALA DURUM NEDİR? OLUR MU/ OLAMAZ MI? TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR? İYİ DÜŞÜNÜN… SON KARARINIZ MI? NELERİ KONUŞUYORUZ? TABLO GİDEREK AĞIRLAŞIYOR… NEDEN TARİH 14 MAYIS? KOCASİNAN’DAN AZERBAYCAN’A YOL OLUR!...-2 KOCASİNAN’DAN AZERBAYCAN’A YOL OLUR!...-1 KONUT SATIŞLARINA DAİR…2 KONUT SATIŞLARINA DAİR…1 SIĞINMACILARA PARA YETMİYOR… ŞİMDİ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA  KOYMAZSAK NE ZAMAN?!... DUYMADIKLARIMIZ... SON GELİŞMELERE DAİR… KÖR GÖZE PARMAK!... SORUMLUSU KİM OLACAK? ÖYLE YA DA BÖYLE SEÇİM KAPIDA... 6’LI MASANIN NEGATİF YANKILARI… 6'LI MASANIN POZİTİF YANKILARI... ESKİDEN VE ŞİMDİ... ATATÜRK VE TÜRK KİMLİĞİ İLE UĞRAŞMAYIN!... HERKESLE AYNI DÜŞÜNMEK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ… 2022'DEN 2023'E NE DEĞİŞTİ? EN MANTIKLISI “SAT-  KURTUL” FELSEFESİ Mİ? EYT GEYİKLERİ-2 EYT GEYİKLERİ…1 UZUN MU YAŞAMAK İSTİYORSUNUZ? O HALDE… BOL BOL KİTAP OKUYUN! GÜLSOY’DAN 2022 DEĞERLENDİRMESİ, 2023’E DAİR BEKLENTİLERİN YORUMU! ADAYLIKLARI HAYIRLI OLSUN… HABERDE REKOR KIRDIKLARINA GÖRE VARDIR BU İŞİN BİR HİKMETİ… SERBEST BÖLGE GERÇEĞİ… EN ÖNEMLİ KONU YEŞİL ALAN VE AĞAÇLANDIRMA… 2022’DEN NELERİ KONUŞTUK? GÜNDEME DAİR GENELLEMELER... KAYSERİ’DE ÇARKLAR DÖNMÜYOR SİZ DE BU KAMPANYAYA KATILIN, BİR TAŞLA İKİ KUŞ BİRDEN VURUN! AKP’NİN 100. YIL HEDİYESİ VE… YİNE KANDIRILDIK HEMŞEHRİLERİM!-2 AKP’NİN 100. YIL HEDİYESİ VE… YİNE KANDIRILDIK HEMŞEHRİLERİM!-1 SON KARAR, NE GETİRİR NE GÖTÜRÜR?!... GAYRİSAFİ YURT İÇİ HASILA BİZİ TEĞET GEÇTİ…1 KAYSO 56. YILINI KUTLUYOR… TÜİK'TEN EĞİTİM VE SAĞLIK HARCAMA RAKAMLARI…2 TÜİK'TEN EĞİTİM VE SAĞLIK HARCAMA RAKAMLARI…1 YALNIZIM… YALNIZSIN… YALNIZ… CHP’NİN EKONOMİK YOL HARİTASI… ARAMIZDAKİ FARK BU İŞTE... KILIÇDAROĞLU’NUN EKONOMİK HAMLESİ  VE 24 ARALIK KAYSERİ ZİYARETİ’NE DAİR… BU KONU HER ŞEYDEN ÖNEMLİ…2 BU KONU HERŞEYDEN ÖNEMLİ…1 HAYATIN GERÇEKLERİ... O İŞ AYRI, BU İŞ AYRI MI? SİYASETİN KURALLARI… SİL BAŞTAN MI BAŞLIYORUZ?!... PARA GELSİN AMA, HER YERDEN GELMESİN! KAYSERİ’DE SEÇMENİN KAFASI KARIŞIK! HAYAT İÇİN TAVSİYELER... BİR DE ONDAN DİNLEMEK LAZIM... SİYASETTE DENKLEMLER DEĞİŞİYOR  DİKKAT EDİYOR MUSUNUZ? DİN VE TÜRKÇÜLÜK NASIL TAHRİF EDİLİYOR?!...  MÜLK ALLAH'INDIR GÖKLERDE VE YERDE YASTIK ALTI DA DAHİL!... YORUMSUZ… DUYMADIKLARIMIZ... OLAYLARA BİR DE BU YÖNDEN BAKIN… SİYASET BİLİMCİ GÖZÜ İLE OLAYLAR… 165 GÜNDE NE YAPABİLİRSİNİZ?...-2 165 GÜNDE NE YAPABİLİRSİNİZ?...-1 İŞSİZLİK RAKAMLARI… TARAFSIZ DEĞİL, DÜRÜST BUGÜN MATEM GÜNÜ DEĞİL, ATATÜRK’Ü ANLAMA GÜNÜDÜR…  BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? CEM TOKER'LE DEVAM EDİYORUZ... İTTİFAKIN KİLİT PARTİSİ  EKONOMİN SON DURUMU... ATATÜRK VE CUMHURİYET AŞIĞI BİR LİDER... ALKIŞLAR TALAS FESTİVALİ’NE… BİR MUHTARIN SESSİZ ÇIĞLIĞI…2 BİR MUHTARIN SESSİZ ÇIĞLIĞI…1 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…3 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…2 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…1 GÜNDEM İÇİN MUHALEFET NE DİYOR? VATANDAŞIN PARASI İLE SİYASET YAPMAK!-2 VATANDAŞIN PARASI İLE SİYASET YAPMAK!-1 KİM DOĞRU SÖYLÜYOR? İŞ KAZASI MI? CİNAYET Mİ? BU BELİRTİLER ÖZGÜVENİNİZİN EKSİK OLDUĞUNU GÖSTERİYOR ASGARİ ÜCRETLİYE BİR MÜJDE DE BENDEN! İNŞAAT SEKTÖRÜ YÜZDE 20 DARALDI PROTESTOLU ÇEKLER... EKONOMİYE DAİR SON VERİLER… ENFLASYONU HERKES EŞİT DERECEDE Mİ HİSSEDİYOR? KAYSERİ’NİN VİTRİNİ MELİKGAZİ…2 KAYSERİ’NİN VİTRİNİ MELİKGAZİ…1 KİTAP FUARI…  BANKACILIK SEKTÖRÜ KÂRINI 5'E KATLADI BENCE… BANA GÖRE… BİZCE… ELİTAŞ’IN SÖYLEDİKLERİ…2 ELİTAŞ’IN SÖYLEDİKLERİ…1 MOBİLYANIN ÜRETİM ÜSSÜ KAYSERİ… ODA SEÇİMLERİ SORUNSUZ… ODA SEÇİMLERİ.... 3  ODA SEÇİMLERİ.... 1 AĞAÇLANDIRMA SEZONU… CEVABI OLMAYAN SORULAR… HAYVAN KATLİAMLARI DURDURULMALI… BİR SADETTİN TANTAN KLASİĞİ… EMNİYETİN BAHÇESİNDE Kİ YEMİN! KONUT SATIŞLARI VE TOKİ PROJESİ… SİYASET ÜZERİNE…  EKONOMİST GÖZÜ İLE GERÇEKLER… SAADET PARTİSİ VE ARIKAN’I BAKIŞ AÇISI FARKLI BAKIŞ AÇILARI…. “KADINA EL KAL-KA-MAZ” EVİN HALLERİ… SİYASETTE YILDIZI PARLIYOR... BAKAR MISINIZ? 12 EYLÜL'Ü UNUTMADIK...  SANAL ALEMİN ESİRİ OLMAK… DİYANET NE YAPMAK İSTİYOR? EKONOMİ ÜZERİNE SEÇMECELER... EYLÜL'DE GELDİ... SİYASETNAME-2 YENİ BİR DÖNEME GİRDİK… EKONOMİ VE FAİZ... NE DİYOR? TABLO EŞİTLENDİ Mİ? KANAYAN YARA: KADINA ŞİDDET… ATAŞ’IN BASIN TOPLANTISI VE KAYSERİ’DE İYİ PARTİ… ÖZGÜVEN BÖYLE ARTAR... YAZARLIK DA DÖNÜŞÜME UĞRADI MI! GÖSTERİŞLİ MABETLER YAPMAYIN! ORTA DOĞU’DA NELER OLUYOR? SONBAHARA HAZAN MEVSİMİNE ADIM ADIM… İYİCİLİK VE KÖTÜCÜLÜK ÖLÇEĞİNDE TÜRKİYE SINIRIN ALTINDA KALDI…