https://www.kayserihakimiyet2000.com/files/uploads/user/1cb37a7df46b0dd35ad1ea200c6bf9d3-6b956f172319ea472677.jpeg
Mustafa Cengiz CENK MEYDANI

ODA SEÇİMLERİ.... 3

30-09-2022 13:53 414 kez okundu.

Bugün büyük gün.

KTO, KAYSO ve KTB’de seçim zamanı.

Söz oda üyelerinde ve Meslek Komite seçimlerinde.

Mevcut başkanlar üyelere oylarını kullanmaları konusunda çağrılarda bulunurken temkinli gidiyorlar sandığa.

TULUM ÇIKARTACAĞIM!

İddialı bir kişiliği var başkan Gülsoy’un.

“Seçimlerde karşımızda kardeşim dahi olsa rakibimdir. 41 listenin tamamını alacağız” diyen KTO Başkanı Ömer Gülsoy: "Siyaset üstüyüz ve Borçsuz odayız"   değerlendirmesinde bulunarak "Şov yapmak bizim işimiz değil. Kırmızı listenin karşısına kim çıkarsa rakiptir, tulum çıkartacağım" ifadesi ile olayın ciddiyetine vurgu yaptı.  

4.5 YILA DAİR…

KTO hizmet binasına ait borcun tamamen bitirildiğini ifade eden ve göreve geldikleri 4.5 yıllık süre içerisinde odanın üye sayısında artışlar kaydettiklerini belirten Başkan Ömer Gülsoy, "Bu sayının artması Kayseri ticaretinin gelişiminde önemli mesafeler sağladı. Bu süre içerisinde üye sayısında 25 bine yaklaştık. Odanın üyesinin artması Kayseri ticaretinin de arttığına yöneliktir” dedi.  

"Görevde bulunduğumuz dönemde sorunların yüzde 95’inde başarı sağladık.” şeklinde görev süresine dair değerlendirmede bulunan KTO Başkanı Gülsoy, "Meclis yapısını oluştururken 'Bizim işimiz siyaset değil, bizim işimiz ticaret' gözüyle baktık.

Ticaretin dini, dili, ırkı olmaz. Ticaret rızık kazanmak için verilen hizmettir. Bizim meclisimize baktığınızda toplum tarafından kabul görmüş her siyasi partiden arkadaşlarımız var. Hiç kimseyi ayırmadık. Biz ayıran ve kayıran taraf olmadık.

Kayseri Ticaret Odasında 41 meslek komitemiz var. Bu 41 meslek komitemizin tamamında bizim çalışan arkadaşlarımız var. Bu 41 komite içerisinde bizim oyumuzun rengi kırmızı. Komitelerin 10-11'inde 'bağımsız çıkacağım' diyen arkadaşlar var.

Ben Ömer Gülsoy olarak kimseye çıkma demem.

Bizim 25 bin üyemizin içerisinde 16 bininin seçme ve seçilme hakkı mevcut. 'Ben de aday olacağım' diye çıkan olabilir.

Bizim oyumuzun rengi olan kırmızı listenin karşısına kim çıkarsa bu bizim rakibimizdir. Kardeşim de olsa rakibimdir. Oradan seçilmiş gelmiş ve beni destekleyecekse de istemem. Desteklemesin. Beni bilen bilir. Ben bu seçimden tulum çıkartacağım. 41 listenin tamamını alacağım. Geçen 4,5 yıllık süre içerisinde nasıl birlik ve beraberlik içerisinde hizmet ettiysek yine başarılı bir dönem geçireceğim" ifadelerini kullandı.

BİRLİKTE BAŞARDIK…

Gülsoy, “Hepinizin bildiği 2018 yılının Nisan ayında yapılan seçim sonrası Kayserili iş insanlarımızın teveccühü ile bu özel meclisin üyeleri olduk. Şehrimizin en büyük meslek örgütlerinden biri olan Kayseri Ticaret Odasında meclis üyeleri olarak 53 ayı üyelerimize ve kentimize hizmetle, başarıyla geride bıraktık. 

Ekonomik kriz, Pandemi, savaş gibi birçok zorlukla hep birlikte mücadele ettiğimiz gibi bu 4,5 yılda Kayseri Ticaret Odasının da birçok başarılara imza atmasını sağladık. A Sınıfı 5 yıldızlı Ticaret Odası unvanını aldık. Avrupa standartlarında hizmet veren odamızın kalitesini tescilledik.

En son geçtiğimiz hafta ödül töreni yapılan, TOBB Akreditasyon Sistemi Denetim Döneminde Ticaret Odaları arasında en yüksek puan alan 3. Oda olarak bir kez daha A Sınıfı Oda olduk.

Borçla devraldığımız odamızda İçerisinde bulunduğumuz hizmet binasının borcunu bitirdik. Coğrafi İşaretli Ürünlerimizde de büyük bir başarıya imza attık. Odamıza ait olan 3 olan coğrafi işaretli ürün sayımıza 9 ürün daha ekleyerek 12’ye çıkardık. Tabi bütün bu proje ve faaliyetleri tek başıma yapmadım. Siz değerli meclis üyelerim, yönetim kurulum ve çalışma arkadaşlarımla birlikte hayata geçirdik. Birlikte başardık” dedi.

SON MECLİS TOPLANTISI…

Seçimde sandık başına giderek gerekeni yapacaklarını söyleyen Gülsoy, “Tüm meclis üyelerimle birlikte 25 bine yakın üyeye hizmet etme fırsatı bulduğum için çok gururluyum. Bizim göreve geldiğimizde üye sayımız yaklaşık 18 bin civarındaydı. Bu süre içerisinde üye sayısının 25 bine yaklaşması Kayseri ticaretinin de arttığını göstermektedir.  Acısıyla, tatlısıyla, 100 yılda bir olacak pandemisiyle bir dönemin daha sonuna geldik.

Meslek Komiteleri Başkan ve üyelerine, uyum içerisinde çalışarak odamıza değer katan Meclisimize, özverili çalışmaları ile odamızın yükünü taşıyan Yönetim Kurulumuza yükümü alan, hem de Odamıza değer katan personel arkadaşlarıma özellikle teşekkür etmek istiyorum. Oda seçimleri neden çok önemli, Meslek komitelerinde bütün firmalarımız temsil ediliyor. Meslek komiteleri içinden, organlarda görev yapacak temsilciler çıkıyor.

Ticaretin dini, dili, ırkı olmaz. Peygamber efendimiz bir hadisinde “Rızkın onda dokuzu ticarettedir” diyor. Ticaret rızık kazanmak için verilen hizmettir. Bizim meclisimize baktığınızda toplum tarafından kabul görmüş her siyasi partiden arkadaşlarımız var. Hiç kimseyi ayırmadık. Biz ayıran ve kayıran taraf olmadık. Biz siyaset üstüyüz. Bizim gayretimiz ticaret. Şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasına katkı vermek, hayat standartlarını yükselmektir” ifadelerini kullandı.

OYUNUZU KULLANIN ODANIZA SAHİP ÇIKIN

“Siyasete bulaşmadan iş dünyasını nasıl bir üst lige taşırız kaygısındayız. Komitelerde işini en iyi yapanı seçmeye çalışıyoruz. Hangi ilden olduğu, hangi siyasi partiden olduğu önemli değil. Bu şehre hizmet eden, bu şehirden hizmet alan kim ise bu memleketin çocuğudur.

Bizim 25 bin üyemizin içerisinde 16 bininin seçme ve seçilme hakkı mevcut. 'Ben de aday olacağım' diye çıkan olabilir. Biz bu seçimde geçtiğimiz seçimde olduğu gibi yine tulum çıkartacağız. 41 listenin tamamını alacağız. Geçen 4,5 yıllık süre içerisinde nasıl birlik ve beraberlik içerisinde hizmet ettiysek yine başarılı bir dönem geçireceğiz. Bu başarıyı birlikte başardık. Allah hepinizden razı olsun. Bunun için de sizlerden ve üyelerimizden istirhamım mutlaka 1 Ekim Cumartesi günü Dünya Ticaret Merkezi’ne gelerek oylarını kullansınlar, odalarına da sahip çıksınlar. Tüm bu süreçte verilen destekten dolayı şahsım ve yönetim kurulum adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

KAYSO’YA SÜRPRİZ ADAY…

Bu yazının ilk günkü girizgahında adayların isimlerini zikrederken adı yoktu Ali Baktır’ın.

İkinci gün itibarı ile  Büyüksimitci’nin yanı sıra İncesu OSB Başkanı Ali Baktır da adaylığını açıklayarak “Değişim için yola çıktık. 17’nci meslek komitesinden adayız.

Seçime kısa bir zaman kalmasına rağmen çalışmalarımızı tamamlayıp listemizi sunacağız” ifadesi ile gündeme geldi.

KTO’dan sonra KAYSO’da da iki adaylı bir seçim var.

Hayırlı uğurlu olsun inşallah.

Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI BU KONU HER ŞEYDEN ÖNEMLİ…2 BU KONU HERŞEYDEN ÖNEMLİ…1 HAYATIN GERÇEKLERİ... O İŞ AYRI, BU İŞ AYRI MI? SİYASETİN KURALLARI… SİL BAŞTAN MI BAŞLIYORUZ?!... PARA GELSİN AMA, HER YERDEN GELMESİN! KAYSERİ’DE SEÇMENİN KAFASI KARIŞIK! HAYAT İÇİN TAVSİYELER... BİR DE ONDAN DİNLEMEK LAZIM... SİYASETTE DENKLEMLER DEĞİŞİYOR  DİKKAT EDİYOR MUSUNUZ? DİN VE TÜRKÇÜLÜK NASIL TAHRİF EDİLİYOR?!...  MÜLK ALLAH'INDIR GÖKLERDE VE YERDE YASTIK ALTI DA DAHİL!... YORUMSUZ… DUYMADIKLARIMIZ... OLAYLARA BİR DE BU YÖNDEN BAKIN… SİYASET BİLİMCİ GÖZÜ İLE OLAYLAR… 165 GÜNDE NE YAPABİLİRSİNİZ?...-2 165 GÜNDE NE YAPABİLİRSİNİZ?...-1 İŞSİZLİK RAKAMLARI… TARAFSIZ DEĞİL, DÜRÜST BUGÜN MATEM GÜNÜ DEĞİL, ATATÜRK’Ü ANLAMA GÜNÜDÜR…  BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? CEM TOKER'LE DEVAM EDİYORUZ... İTTİFAKIN KİLİT PARTİSİ  EKONOMİN SON DURUMU... ATATÜRK VE CUMHURİYET AŞIĞI BİR LİDER... ALKIŞLAR TALAS FESTİVALİ’NE… BİR MUHTARIN SESSİZ ÇIĞLIĞI…2 BİR MUHTARIN SESSİZ ÇIĞLIĞI…1 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…3 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…2 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…1 GÜNDEM İÇİN MUHALEFET NE DİYOR? VATANDAŞIN PARASI İLE SİYASET YAPMAK!-2 VATANDAŞIN PARASI İLE SİYASET YAPMAK!-1 KİM DOĞRU SÖYLÜYOR? İŞ KAZASI MI? CİNAYET Mİ? BU BELİRTİLER ÖZGÜVENİNİZİN EKSİK OLDUĞUNU GÖSTERİYOR ASGARİ ÜCRETLİYE BİR MÜJDE DE BENDEN! İNŞAAT SEKTÖRÜ YÜZDE 20 DARALDI PROTESTOLU ÇEKLER... EKONOMİYE DAİR SON VERİLER… ENFLASYONU HERKES EŞİT DERECEDE Mİ HİSSEDİYOR? KAYSERİ’NİN VİTRİNİ MELİKGAZİ…2 KAYSERİ’NİN VİTRİNİ MELİKGAZİ…1 KİTAP FUARI…  BANKACILIK SEKTÖRÜ KÂRINI 5'E KATLADI BENCE… BANA GÖRE… BİZCE… ELİTAŞ’IN SÖYLEDİKLERİ…2 ELİTAŞ’IN SÖYLEDİKLERİ…1 MOBİLYANIN ÜRETİM ÜSSÜ KAYSERİ… ODA SEÇİMLERİ SORUNSUZ… ODA SEÇİMLERİ.... 2  ODA SEÇİMLERİ.... 1 AĞAÇLANDIRMA SEZONU… CEVABI OLMAYAN SORULAR… HAYVAN KATLİAMLARI DURDURULMALI… BİR SADETTİN TANTAN KLASİĞİ… EMNİYETİN BAHÇESİNDE Kİ YEMİN! KONUT SATIŞLARI VE TOKİ PROJESİ… SİYASET ÜZERİNE…  EKONOMİST GÖZÜ İLE GERÇEKLER… SAADET PARTİSİ VE ARIKAN’I BAKIŞ AÇISI FARKLI BAKIŞ AÇILARI…. “KADINA EL KAL-KA-MAZ” EVİN HALLERİ… SİYASETTE YILDIZI PARLIYOR... BAKAR MISINIZ? 12 EYLÜL'Ü UNUTMADIK...  SANAL ALEMİN ESİRİ OLMAK… DİYANET NE YAPMAK İSTİYOR? EKONOMİ ÜZERİNE SEÇMECELER... EYLÜL'DE GELDİ... SİYASETNAME-2 YENİ BİR DÖNEME GİRDİK… EKONOMİ VE FAİZ... NE DİYOR? TABLO EŞİTLENDİ Mİ? KANAYAN YARA: KADINA ŞİDDET… ATAŞ’IN BASIN TOPLANTISI VE KAYSERİ’DE İYİ PARTİ… ÖZGÜVEN BÖYLE ARTAR... YAZARLIK DA DÖNÜŞÜME UĞRADI MI! GÖSTERİŞLİ MABETLER YAPMAYIN! ORTA DOĞU’DA NELER OLUYOR? SONBAHARA HAZAN MEVSİMİNE ADIM ADIM… İYİCİLİK VE KÖTÜCÜLÜK ÖLÇEĞİNDE TÜRKİYE SINIRIN ALTINDA KALDI…