DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Mustafa Cengiz
Mustafa Cengiz
Giriş Tarihi : 24-01-2023 16:35

BİR SÜPER LİG ARAŞTIRMASININ ANALİZİ…

Türkiye Süper Ligi 2022/2023 Sezonuna dair yapılan bir Kamuoyu Araştırması’nın sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum bugün.

NG Araştırma ng.arastirma@medyabilgirehberi.net amazonses.com’dan.

Araştırma 4-11 Ocak 2023 tarihleri arasında 15 yaş üzeri, Türkiye genelinde 1502 kişinin katılımı ile online araştırma platformumuz benderimki.com üzerinde gerçekleştirildi.

SPORDAN ÇOK DAHA FAZLASI

Futbol, ülkemiz için bir spordan çok daha fazlası!

Çoğumuz herhangi bir çıkarı olmadan taraftarı olduğu takımlara gönülden bağlanıyor.

“NG Araştırma olarak bir kamuoyu araştırması yaptık. Biz de hem bu sevginin detaylarına inmek, hem de 2022-2023 futbol sezonuyla ilgili futbolseverlerin ne düşündüğünü görmek amacıyla” deniliyor sonuçlarla ilgili sunum bölümünde.

HANGİ TAKIMI TUTUYORLAR?

“Katılımcılar hangi takımı destekliyor!” sorusunda doğal olarak ilk sıralar üç büyüklerin.

Katılımcıların %37’si Galatasaray’lı, %32’si Fenerbahçe’li ve %19’u Beşiktaş’lı. Anadolu kulüplerimizden en çok katılım gösteren taraftarlar ise %4 ile Trabzonspor oldu.

Geriye kalan %8’lik taraftar ise diğer takımları destekleyenlerden oluştu.

Ne yazık ki Anadolu takımlarının ne adı ne sanı var.

Her zaman olduğu gibi Anadolu insanının da ilk tercihi “Kentin takımı” değil…

Ve…İstanbul takımları görüldüğü gibi.

ŞAMPİYONLUK YARIŞI…

Her sezonun klasik sorusudur.

Bu sezon ki en büyük şampiyonluk adayı kim?

Okan Buruk yönetiminde son haftalarda ligde fırtına gibi esen Galatarasay, % 42’lik oranıyla ilk sırayı alırken, sezon başında takımın başına Jorge Jesus’u getiren ve Avrupa’da da yoluna devam eden Fenerbahçe ise % 41’lik oranıyla 2. sırayı aldı.

İkinci yarının ilk maçında Kayserispor’u 2-0 ile geçen % 10’luk oranıyla ise Beşiktaş 3. favori konumunda.

FANATİZM…

Bu soruya verilen cevapları daha detaylı incelediğinde, tuttuğumuz takımlara olan sevgimizin ne derece büyük olduğu gerçeği bir kez daha ortaya çıkıyor.

Araştırmaya katılanların % 76’sı takımının durumu ne olursa olsun sezon sonunda şampiyonluk kupasını kaldıracağını düşünüyor. Sevdiği takımı her zaman şampiyon gören katılımcıları hariç tutarak kalan kişilerin tahminlerine bakıldığında, Fenerbahçe % 48’lik oranla şampiyonluk yarışında öne çıkıyor. Galatasaray % 37 ile Fenerbahçe’yi takip ederken, Beşiktaş ve Trabzonspor’u öne çıkaranların oranı ise %4.

1.LİGE KİM DÜŞER?

Şamphiyonluktan sonraki bir başka klasik ve en çok merak edilen ikinci soru ise hali ile “Küme düşmeye en yakın adaylar!” sorusudur.

Bakın burada ki cevaplar nasıl?

Devre arası itibariyle katılımcıların % 31’i ligin yeni ekibi Ümraniyespor’un küme düşmeye en yakın aday olduğunu belirtirken, % 30’u ise sene başında süper lige yükselen ve ikinci yarının ilk açında Trnbazonspor’a 4-0 kaybeden ve bu hafta evinde Kayserispor’u ağırlayama hazırlanan bir diğer ekip olan İstanbulspor’un ligde tutunamayacağını belirtiyor.

Bakalım bu hafta sonundaki randevunun sonucu nasıl etkileyecek bu boru ile ilgili açılımı lig finaline kadar!

% 6’lık oy oranlıyla 3. aday ise Giresunspor oldu.

Bu sonuçlar da gösteriyor ki sezon başında lige yeni yükselen takımların başarılı olma ihtimalinin kamuoyu gözünde daha az.

SORUNLAR YUMAĞI…

Ancak burada önemli bir durum daha var konuşulması gereken.

Her lige çıkan İstanbul takımı lige renk getirmediği gibi, sayısal anlamda küme düşseler bile son dönemde 1. Ligden gelmeye devam eden süreç içerisinde Anadolu takımlarının güç ve kan kaybı sürüyor.

Gerek Ümraniye, gerek İstanbulspor düşse bile şu anda bekleyenler arasında Eyüpspor’dan tutun da Pendikspor’a kadar diğer İstanbul takımları Süper lig için sıradalar.

Bu da bir başta kaos ve keşmekeş demek Türk futbolu adına.

EN BAŞARILI TEKNİK ADAM KİM?

“En başarılı teknik direktör kim?” sorusunun cevabı da ilginç.

Katılımcıların, sezonun şu ana kadar ki bölümü için en başarılı teknik direktör tahminleri incelediğinde ilginç sonuçlar var!

Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü teknik direktörü Jorge Jesus, % 36’lık oy oranıyla katılımcıların en büyük adayı durumunda, Okan Buruk % 26’lık oranıyla 2. sırayı alırken, Beşiktaş ile 2. kez bir maceraya başlayan Şenol Güneş % 12 ile 3. sırayı aldı.

Genç çalıştırıcı Emre Belözoğlu % 4 ve geçtiğimiz yıl Trabzonspor’u şampiyon yapan Abdullah Avcı, % 3’lük oranlarıyla diğer önce çıkan teknik direktörler oldu.

Kayserispor’da büyük bir başarıya imza atan Çağdaş Atan’ın bu sıralamada kendine yer bulamaması son derece üzücü.

Bu kadar yokluğa rağmen takımını özellikle Ateş Hattı’ndan uzak tutan genç teknik adamın başarısının görmemezlikten gelinmesi fanatizmle körüklenen bir ortamda Türk futbolu adına, teknik adamlar bağlamında da son derece kaygı verici ve üzücü boyutta.

ADRENALİN’İ YÜKSELTİYOR…

İşte Türk futbolunun bir başka acı gerçeği…

“Transfer dedikoduları heyecanlandırıyor!”

Herkes takımının ne pahasına olursa olsun transfer yapmasından yana.
Kimsenin umurunda değil kulüplerin borç batağında olması ve Türk futbolunun iflasın eşiğine gelişi…

Sezonun ilk yarısında beklentilerin arkasında kalan Beşiktaş % 24’lük oranıyla en çok transfer ihtiyacı olan takım olarak görülüyor. Fenerbahçe ve Galatasaray % 12’lik oranlarıyla Beşiktaş’ı takip ediyor.

Bu kulüplerin bütçeleri itibariyle daha fazla transfer yapması olağan duruyor. Fakat hem UEFA’nın hem de Türkiye Futbol Federasyonu’nun koyduğu finansal kurallar ve son 1 senedeki döviz artışları nedeniyle transfer sezonu görülen ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleşmeyebilir.

GLOBAL BİR SORU…

“En keyifle izlediğimiz lig hangisi?” sorusunun cevabı ise taraftarın izlemekten en çok keyif aldığı ligler arasında İngiltere Premier Lig %64’lük oranıyla ilk sırayı alırken, Türkiye Süper Ligi % 48 ile 2. sırada. İspanya La Liga ise % 33 ile 3. sırada yer alıyor.

Her 10 kişiden 4’ü ligimizdeki futbolun kalitesini beğeniyor.

3’ü ise futbolumuzu yeterli görmezken, geriye kalan katılımcılar ortalama bir seyir zevkimiz olduğunu düşünüyor.

SORUNLARA DAİR…

“Ligimizin seviyesini nasıl yükseltebiliriz?” sorusu aslında Türk futbolunun içinde geçtiği ve bir anlamda dibe vurduğu süreçte en önemli konu başlığı olsa gerek.

Uzun yıllardır Avrupa’da başarıya hasret kaldığımız bu dönemlerde, kamuoyunda ligimizin kalitesi tartışılacak duruma geldi.

Çoğu zaman Avrupa Liglerinde oynanan futbolu gıptayla izlediğimiz ise acı bir gerçek. Biz de katılımcılara bu liglerin seviyesine yükselmemiz için en önemli etkenlerin neler olduğunu sorduk.

Katılımcıların %40’ı klasik bir söylemle altyapının gelişmesi gerektiğini ifade ederken,  % 18’i ise bir futbol sistemi üzerinde istikrar yakalanması gerektiğini düşünüyor.

Kaliteli transferler yapılarak kadro planlaması yapılması gerektiğini düşünenlerin oranı ise % 15.

EN KRİTİK SORU…

İşte size araştırmanın en kritik sorusu: Yabancı sınırı kaç olmalı?

Geçtiğimiz sene Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan karar ile yabancı sınırı konusu tekrar gündeme geldi.

Federasyon kararı gereği bir takımda sahaya çıkabilecek yabancı sayısı 8’e düşürüldü.

Mevcut durumda her takımın kadrosunda 14 yabancı futbolcu bulunabiliyorken bu karar kulüplerin oldukça tepkisini çekti.

Katılımcıların verdiği cevapların ortalaması 9 yabancı olarak dikkat çekiyor. Bu sonuç da federasyonun kararını destekler nitelikte. Yabancı sayısının sınırsız olması gerektiğini belirtenlerin oranı % 16 olurken, %1’lik kesim ise takımlarda hiç yabancı oyuncu bulunmasını istemiyor.

Görüldüğü gibi spor kamuoyunun da bu konuda kafası karışık.

Net bir duruş yok ve sanırım bu kaos Türk futbolunu yıllarca işgal etmeye devam edecek belirsizlik nedeni ile…

NEDEN BAŞARISIZ OLDULAR?

3 Büyükler olarak adlandırılan, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray, şampiyonluk parolasıyla çıktıkları 2021/2022 sezonunda mutlu sona ulaşamadı.

Katılımcıların 3 büyüklerin şampiyon olamaması ilgili yorumları ise şu şekilde; % 27’si etkisiz futbolcu performansları nedeniyle başarısız olduklarını düşünürken, % 15’i kadroların yetersiz olduğunu düşünüyor. Hakem performanslarından dolayı başarısız olduğunu düşünenlerin oranı ise % 14 oldu.

3 BÜYÜKLER AYRICALIKLI MI?

Türkiye Futbol liglerinin kuruluşundan itibaren, daima 1. lig’de yer alan ve 3 büyükler olarak adlandırılan, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın taraftar kitlesi oldukça fazla.

Bu nedenle, bu takımların medyada diğer takımlara göre daha fazla göz önünde olması pek şaşırtıcı olmasa gerek. Fakat bu ön plana çıkarılma durumu diğer Anadolu kulüpleri ile arasında haksız rekabete yol açıyor mu?

Katılımcılara 3 büyükler dışındaki takımların medyada daha az yer bulmasının adil olup olmadığını sorduğumuzda cevaplar bir hayli ilginç. Katılımcıların büyük çoğunluğu 3 büyüklerin taraftarı olmasına rağmen, adil bulmayanların oranı % 85 olurken, yalnızca % 15’i bu durumu adil bulduğunu belirtti.

ANADOLU TAKIMLARINI DESTEKLER MİSİN?

Türkiye’de futbol ortamının değişip daha iyiye gidebilmesi için futbolun tüm paydaşlarının elinden geleni yapması gerekiyor. Futbolun en büyük paydaşı ise hiç kuşkusuz taraftarlar. Peki, taraftarlar Türkiye’de futbol ortamının değişmesi için 1 sezonluğuna bile olsa Anadolu takımlarını desteklemeye sıcak bakıyor mu?

Her 10 kişiden 7’si Anadolu takımlarından birini desteklemeyi kabul ediyor.

3’ü ise tuttuğu takımdan başkasını desteklemeyeceğini ifade ediyor.

LİGİMİZDE YABANCI HAKEM OLMALI MI?

Hemen hemen her sezon tüm taraftarların ortak yakındığı en önemli konu Türk hakemler.

Peki, gerçekten hakemlerimiz yetersiz mi?

Yoksa taraftarlık duygumuz, gerçeği görmemize bir engel mi?

Son dönemlerde gündemde olan yabancı hakem konusunda katılımcılarımıza ne düşündüklerini sorduk!

Katılımcıların yarısı yabancı hakem konusuna olumlu yaklaşıyor.

% 26’sı hakemlerin yerli veya yabancı olmasının bir fark yaratmayacağı görüşünde, % 24’ü ise yabancı hakemlerin ligimizde görev almasını istemiyor.

ŞİKENİN CEZASI NE OLMALI?

3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan şike süreci, üzerinden 12 yıl geçmesine rağmen günümüzde bile gündemini koruyor.

Katılımcılara, “Eğer bir müsabakada şike tespit edilirse; şikeye karışan her 2 takım da küme düşürülmeli mi?” sorusunu yönelttik.

Her 10 kişiden 9’u takımların küme düşürülmesi gerektiğini belirtti.

Bir diğer soruya verilen cevaplarda ise her 10 kişiden 8’i şikeye karışan futbolcuların profesyonel futbol kariyerinin bitirilmesi gerektiğini savunuyor.

Bu sonuçlar, ülkemizdeki futbolseverlerin şikeye karşı pek fazla tahammülünün kalmadığını gösteriyor.

MESSİ Mİ RONALDO MU?

21. Yüzyılın en büyük 2 futbolcusu olarak gösterilen Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo, tarihte eşine kolay rastlanmayacak bir rekabete imza attılar.

2008 yılından itibaren verilen Ballon D’or ödüllerinde, 7 sene Messi, 5 sene de Ronaldo kazandı. Son 15 yılda bu ikilinin ödülü alamadığı yalnızca 2 yıl oldu.

Katılımcılara göre bu rekabetin kazanını % 54’ü Ronaldo tercihinde bulunurken, % 46’sı ise Messi’nin daha iyi olduğunu düşünüyor.

TARİHİN EN İYİ FUTBOLCUSU KİM?

Futbol tarihi boyunca her dönemde kendine hayran bırakan futbolcular çıktı. Kendi dönemlerinin en iyileri olan futbolcuları, farklı dönemin en iyileri ile kıyaslamak oldukça ilginç sonuçlar ortaya çıkardı.

Katılımcıların %31’ine göre tarihin en iyi futbolcusu Pele olurken, %28’lik oranıyla Cristiano Ronaldo 2. sırada yer aldı.

Futbolun global anlamda dünyada ses getirmesini sağlayan en büyük yeteneklerden olan Maradona ise %17’lik oy alırken, Ronaldo ile birlikte günümüzün bir diğer starı olan Lionel Messi ise % 16’lık oranıyla 4. sırada yerini aldı.

TÜRK FUTBOLUNUN EN İYİ FUTBOLCUSU KİM?

Dünya futbol tarihinde öne çıkan futbolcuları değerlendirmişken, Türk futbolu için de kendine hayran bırakan yıldızları anmadan geçmek olmazdı! Peki, ülkemizin futbol tarihinin en değerli oyuncuları nasıl sıralandı.

Katılımcıların %25’i Galatasaray’ın efsane kaptanı ve “Taçsız Kral” lakaplı Metin Oktay’ın Türk futbol tarihinin en iyi futbolcusu olduğunu düşünüyor. %14’ü Beşiktaş efsanesi Sergen Yalçın ismini verirken, Fenerbahçe’nin unutulmaz kaptanı Lefter Küçükandonyadis ise %11 ile 3. sırayı aldı.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Mustafa Cengiz

Mustafa Cengiz

DİĞER YAZILARI TÜNELİN UCU GÖRÜNDÜ… ATAN’IN FENDİ, BELEZOĞLU’NU YENDİ! BU BAŞARILARIN TESADÜFİ OLMADIĞINI BAŞAKŞEHİR’İ YENEREK GÖSTERMELİYİZ! İSTANBUL'DA FENERBAHÇE, ANADOLU'DA  KAYSERİSPOR LİGLERİN EN MAĞDURLARI... BİR İSTANBUL MASALI… HATA YAPARSAN, CEZAYI KESERLER!... KORKULU RÜYA GÖRMEK İSTEMİYORSAK!... 3. LİG BU SEZON DA OLMAZSA NE ZAMAN? AYRANIMIZI KABARTMAYIN! OLAY DEĞİL, KOLAY OLDU!... BeşikTAŞ’A TOSLADIK! İLK ALTI MAÇLIK SERİ ÇOK ÖNEMLİ…. İLK YARIDA BÜYÜK İŞLER YAPTIK… HEM KUPA’DA HEM DE LİG’DE VARIZ! ANTALYA, BİZE HAFİF GELDİ… BEŞİKTAŞLA DEVAM EDELİM! ANTALYA’DAN TUR, KARTAL’DAN 3 PUAN İSTİYORUZ… KAZANMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ… FORVETSİZ DÖRT ÇEKER!... BU MAÇ KADER MAÇI… TAM BİR YOL AYRIMINDALAR… TAHKİM-SİVAS-TRANSFER ÜÇGENİ… SPOR A.Ş.’DEN 277 BİN SPORSEVERE HİZMET… KAZANMAYA RAMAK KALMIŞKEN!... KÖTÜ GİDEN İŞLERİ YOLUNA KOYMAK İÇİN  BAŞKENT DEPLASMANI ÇOK İYİ BİR FIRSAT… SÜPER LİGDE 3’TE 3 YAPTIK…PUANIMIZI SİLERLER VE  ANKARAGÜCÜ’NE DE YENİLİRSEK 5 YILDIZLI OLURUZ! TAKIMIN KİMYASI DA, FİZİĞİ DE BOZULMUŞ! GÜMRÜKTE KARA GECE OLMASIN!  BİZ ZORU SEVERİZ… HAYDİ BİSMİLLAH… KAYSERİ VE ERCİYES’İN TANITIMI İÇİN TARİHİ BİR DÖNÜM NOKTASI… TÜRKİYE KUPASINI ISKALADIK,  BU KEZ LİGİ ISKALAMAYALIM! NERESİNDEN BAKARSANIZ  BAKIN HEP TUTARSIZLIK! VAR’DAN DÖNMEDİ TAHKİM’DEN DÖNER Mİ?!... PUAN KAYBIMIZ 6 GÜNDE 6’YA ÇIKMASIN… ALTYAPI FUTBOL AKADEMİSİ GÖREVİNİZİ YAPMADIĞINIZ İÇİN BU PUANLAR SİLİNİYOR!... SPOR DÜNYASINDA MİNİ  BİR HAFTA SONU TURU… KAYSERİ’NİN KUPA HEDEFİ BELLİ: BU KEZ KUPAYI ISKALAMAMAK!... VE… HASRET BİTİYOR…. KUPA İLE BAŞLIYORUZ… YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR…  DÜNYA KUPASININ ARDINDAN… GENEL KURUL TAMAM DA, PEKİ  BU KADAR BORCU KİM YAPTI?!. BUGÜN KONGRE GÜNÜ…. DÜNYA KUPASI SAHİBİNİ BULUYOR… SİZİN FAVORİNİZ HANGİ TAKIM? GAYRİSAFİ YURT İÇİ HASILA BİZİ TEĞET GEÇTİ…2 KAMP BİTTİ SIRA KONGREYE GELDİ… ÇEYREK, YARI VE TAM FİNAL! GENEL KURUL SÜRECİNE DAİR BİR KAÇ KELAM DAHA… İKİ TAKIM ARASINDAKİ 7  FARKI BULABİLİR MİSİNİZ? KAYSERİSPOR’DA BELİRSİZLİK NE ZAMAN SON BULACAK? BİR DÜNYA KUPASI VE  TÜRKİYE YANSIMALARI!... TÜRKİYE, SPOR KAMPLARINDA 2-3 YIL  İÇERİSİNDE DÜNYA LİDERİ OLACAK!...    SPORDA ŞİDDET VE SALDIRGANLIĞIN NEDENLERİ… AMATÖR SPORUN KALKINABİLMESİ  İÇİN HER TÜRLÜ DESTEK ÖNEMLİ… DÜNYA KUPASINA ŞIK OLMAYAN YOLLARLA VEDA ETTİ(RİLDİ)LER… ETİK, KUR FARKI VE KAÇAK YAYINLAR BÜYÜKKILIÇ’IN GÖNLÜNDEN GEÇEN BAŞKAN ADAYI!... DÜNYA KUPASINDAN YANSIYANLAR... STADYUMLARDA ŞİDDET YENİDEN HORTLADI… TARİHE BİR KEZ DAHA GEÇTİLER... YENİ BAŞKAN ARALIKTA BELLİ OLACAK! MAÇSIZ BİR HAFTA SONUNDA, GENEL KURUL HAREKETLİLİĞİ!  DÜNYA KUPASINDAN… KAYSERİSPOR YENİDEN BAŞLIYOR… ANADOLU İLE MAKAS AÇILDIKÇA AÇILIYOR… DEV ORGANİZASYON BAŞLADI… BAKALIM ŞAMPİYON KİM OLACAK? KAYSERİSPOR’DA İLK YARININ ARDINDAN… DÜNYA KUPASI HAVASINA GİRMENİN TAM ZAMANI… DÜNYA KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR… DÜNYA KUPASI FUTBOLUMUZU SOĞUTACAK… BAŞKAN GÜNDEME GENEL KURULU SOKTU… DÜNYA KUPASINA GİDİYOR GİBİ GİRMELİYDİK BİZ DE BU ARAYA! FENERBAHÇE GİBİ OLDUK! SIRA GELDİ KONYASPOR’U DEVİRMEYE! İYİ NİYET, SAMİMİYET, ŞEFFAFLIK VE DİSİPLİN İSTİKRARI GETİRDİ… ANADOLU TAKIMLARININ ZİRVE İLE RANDEVUSU… 5 MAÇTIR YENİLMİYORUZ,  ZİRVEDE OTURUYORUZ…  KAPIDAKİ TEHLİKELER! DAHA NE OLSUN?!... ÖNCE DURDURDUK, SONRA DA VURDUK! DEPLASMANDA FİNAL GİBİ BİR MAÇ… HERKESİ TERS KÖŞEYE YATIRDIK! FİNALİ DE YAKIŞSIN! EVİMİZDE İKİ PUAN KAYBEDERKEN KAZANDIKLARIMIZ! İKİ FARKLI KAYSERİSPOR… 35 YILDIR DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK! BU COŞKU YENİ-YEPYENİ BİR ZAFERLE DAHA TAÇLANMALI!. BU MAÇIN FAVORİSİ YOK… ERCİYES ASLANI KAYSERİ, DEMİR YUMRUĞA KARŞI… BU HAFTA RAKİBİMİZ DEMİR GİBİ! PAŞA’YI TOKATLADIK. ŞİMDİ DEMİR GİBİ BİR İRADE DAHA ORTAYA KOYMALIYIZ!.. İSTANBUL’DA KAZANMANIN KEYFİ BİR BAŞKA OLUYOR! HAYDİ… İKİNCİ DEPLASMAN GALİBİYETİNE HAZIR MIYIZ? PAŞA PAŞA YENMELİYİZ… KALDIĞIMIZ YERDEN BAŞLADIK…  TEŞEKKÜRLER AGSYD AİLESİ… YENİLSEK KOLAY OLURDU… VE…YENDİK OLAY OLDUK! 4 BÜYÜKLERLE İŞİMİZ BİTTİ… KENDİ KULVARIMIZA BAKALIM!...  GALİBİYETE İNANIYOR, ZAFER  İÇİN DE KENETLENİYORUZ!... GERİDE KALAN HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTAYA DAİR…  VE… BİR MARATON DAHA HATIRALARDA YERİNİ ALDI… BU LİGDE HER PUAN ALTIN DEĞERİNDE!...  GALİBİYETİ ISKALADIK… PUANLA TESELLİ BULDUK! BİZ İNANDIK… SİZ DE İNANIN… İKİNCİ BİR DEPLASMAN GALİBİYETİNE HAZIR MISINIZ? ÜÇ MAÇLIK İSTANBUL SERİSİ PAZAR ÜMRANİYESPOR MAÇI İLE BAŞLIYOR… 301 MİLYON AVROLUK DERBY DEĞİL, BİZİM MAÇ TÜRKİYE’DE GÜNDEM OLDU… KAÇAN BALIK BÜYÜK OLUR! KİME NEDEN-NASIL YENİLDİK? REZALETTE SON PERDE... GEÇEN SEZONKİ KUPA MAÇI RUHU İLE KAZANMALIYIZ!... BİZE 3 PUAN YAKIŞIR! TRABZON’A KARŞI ŞANSIZLIĞIMIZI BU HAFTA SONA ERDİRECEĞİZ… ‘MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL’ TAKIMININ BORCU 4.5 MİLYON TL’YE DÜŞMÜŞ! TRABZONSPOR İLE BAŞLAYIP, DÜNYA KUPASI İLE KATAR’DA BİTİRELİM Mİ?!.. TRABZON-ÜMRANİYE-GALATASARAY BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ’MİZ… PARASI OLAN DEĞİL, YÜREĞİ OLAN ZİRVEDE… TÜRKİYE KUPASI FİNALİNDEN BUGÜNLERE! 1.7 PUANLIK MAÇ BAŞI ORTALAMASI SÜPER! 7 HAFTANIN YILDIZI KAYSERİSPOR… BU BOŞLUĞU HAFİFE ALMAMAK LAZIM! HERKES ÜZERİNE DÜŞENİN BİR TIK DAHA ÜSTÜNE ÇIKMALI… KAYSERİSPOR, YÜREKTEN OYNADI!  HATA YAPMAZSAK KAZANABİLİRİZ!  HEP BÖYLE ÇOCUKLAR HEP BÖYLE… KAZANDIK… KAZANACAĞIZ…KAZANMALIYIZ…  KAZANMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ… KAYSERİSPOR 1’E 3 VERİYOR! SON KARARIMIZ 3 PUAN! DÜN BİR… BUGÜN İKİ… PAZAR ÜÇ… LİGDE ZORLUK DERECESİ GİDEREK ARTIYOR… KAYSERİSPOR FABRİKA AYARLARINA DÖNMELİ… DEPLASMANLARDA GOL ATAMIYOR, AMA EVİNDE DE GOL YEMİYOR!... EZE EZE DEĞİL, EZİLE EZİLE DEĞİL, EZİK BİR FUTBOL İLE YENİLDİK!  KALİTE TESCİL MAÇI! BU SEVİNÇ SÜRMELİ… ONLARIN BAŞINA GELEN PİŞMİŞ TAVUĞUN BAŞINA GELMEDİ… KENETLENDİK… BUNDAN SONRASI DAHA ÖNEMLİ… İÇ SAHA BEYİ KAYSERİSPOR… ONURLU DURUŞ! KAZANIRSAK DÜĞÜN, KAYBEDERSEK DÜĞÜM OLUR… BU MAÇI ALIRSA TARAFTAR ALIR! ATAN, KAZANACAK FORMÜLÜ BULMAK ZORUNDA…  BAŞAKŞEHİR’İ UNUT, GİRESUN’A BAK!... İSTANBUL’DA, İSTANBULLULARLA BU SEZON İŞİMİZ ÇOK ZOR ÇOK! KENDİSİ SAHADA AMA AKLI AVRUPA’DA! ELİMİZ BOŞ DÖNMEYECEĞİZ… HEDEF MAKSİMUM KAZANÇ, MİNİMUM KAYIP
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Galatasaray2151
 • 2Fenerbahçe2145
 • 3Başakşehir FK2140
 • 4Beşiktaş2039
 • 5Adana Demirspor2138
 • 6Trabzonspor2138
 • 7Kayserispor2132
 • 8Konyaspor2127
 • 9Gaziantep FK2125
 • 10Alanyaspor2125
 • 11Fatih Karagümrük2023
 • 12MKE Ankaragücü2022
 • 13Kasımpaşa2122
 • 14Sivasspor2121
 • 15Antalyaspor2021
 • 16Giresunspor2121
 • 17Hatayspor2020
 • 18İstanbulspor2118
 • 19Ümraniyespor2114
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA