DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Mustafa Cengiz
Mustafa Cengiz
Giriş Tarihi : 11-10-2022 17:33

 VE… BİR MARATON DAHA HATIRALARDA YERİNİ ALDI…

Gelenekselleşti…

Geniş kitleleri kucaklamaya başladı.

Geleceğe yönelik daha da umut verici sinyaller verdi.

Gönlümüzden Kitle Sporları’nın daha da yaygınlaşmasına yönelik dilek ve temenniler geçiyor.

Görür müyüz, bilmem ama gelecekte bu organizasyonun ayakları daha da yere sağlam bastığı müddetçe koşanı çok olur inşallah…

Ve… İnşaallah bir gün gelir en az İstanbul Maratonu’nu kadar değer bulur…

Hafta sonunda, Huzurun şehri Kayseri’de 7’den 70’e katılımın olduğu Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu coşkusu yaşanırken, yarı maraton renkli görüntülere sahne oldu.

Büyükkılıç, “Katılım itibariyle bizleri sevindirdiniz, şehrimizi şenlendirdiniz, Kayseri’yi gençliğin ve sporun merkezi haline getirdiniz, her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 21K, 10K ve halk koşusu olarak yapılan bu çalışmaların hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

3 KATEGORİDE KOŞULDU

 ‘Bir Maratondan Daha Fazlası’ sloganı ile düzenlenen Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu 21K, 10K ve halk koşusu olmak üzere üç kategoride koşuldu.

Halk Koşusu öncesi, start verilmeden konuşan Başkan Büyükkılıç, “Bu çalışmaya katılanların her birine ve sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Başarılar diliyorum” derken, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ise katılımcılara başarılar diledi.

Isınma egzersizleri yapıldıktan sonra başlayan yarı maratonda, sporcular, Cumhuriyet Meydanı, Sivas Caddesi, Yıldızevler ve Anadolu Harikalar Diyarı rotasında ter döktü.

ERCİYES TEMASIYLA DÜZENLENDİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, ikincisi bu yıl ‘Erciyes’ temasıyla düzenlenen Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu Türkiye’nin farklı illerinden gelen sporcuların yanı sıra 15 farklı ülkeden katılan sporcuların kıyasıya rekabetine sahne oldu. 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın 150. Yılda 150 Projesi kapsamında Spor A.Ş. tarafından geçtiğimiz yıl ‘Kültepe’ temasıyla ilki düzenlenen ve dikkatleri üzerine çeken Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu bu yıl ‘Erciyes’ temasıyla gerçekleştirildi.

TALEP VE ÖNERİLER DİNLENDİ…

Belki de etkinliğin en önemli ve gözden kaçırılmaması gereken noktası bu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Alo 153 İletişim Merkezi ve Beyaz Masa birimleri de Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu’nda yerini alarak, kurulan stantta, sporseverlerin talep ve önerileri dinledi.

Bu yıl Erciyes temasını belirleyen ve "Bir Maratondan Daha Fazlası" sloganıyla düzenlenen Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu ile her sene şehrin kültürel değerlerini maraton teması olarak belirleyerek, kentin güzelliklerini tüm dünyaya tanıtmayı, profesyonel ve amatör koşucuları bir araya getirerek spor yapılmasını, katılımcılara doğal ve kültürel mirasın keşfettirilmesini amaçlanıyor.

MARATON 10K, 21K, HALK KOŞUSU

 ‘Erciyes’ temasıyla büyük bir katılımla ve ‘Bir Maratondan Daha Fazlası’ sloganı ile düzenlenen Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu 21K, 10K ve halk koşusu olmak üzere üç kategoride koşuldu.

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından düzenlenen yarı maraton renkli görüntülere de sahne oldu. Sivas Caddesi boyunca sporcuları motive edecek Büyükşehir Belediyesi bandosu ile mini konserler verilirken, Spor A.Ş.’nin minik kursiyerleri de yol kenarlarında sporcuları alkışlayıp, moral ve motivasyon verdi.

Sporcular arasında yediden yetmişe herkes yer alırken, uluslararası Kayseri Yarı Maratonu, festival havasında gerçekleşti. Yarı maratonda sporseverlerle sohbet eden Başkan Büyükkılıç’a özellikle çocukların ve gençlerin ilgisi yoğun oldu.

YARI MARATON COŞKUSU

Türkiye’nin dört bir yanından 7 bini aşkın Türk sporcunun yanı sıra 15 ülkeden 120 yabancı sporcunun da katıldığı maratonda hem vatandaşlar spor yaptı hem de kadim kentin tanıtımı uluslararası boyutta yapıldı.

Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu açılış törenine nerede ise protokol tam kadro katıldı.

Vali Gökmen Çiçek “Huzurun şehri Kayseri’den tüm Türkiye’ye selam yolluyoruz, tüm Türkiye’ye bir ses veriyoruz. Bugün burada çocuk, genç, yaşlı, tüm Kayseri bir arada. Farkındalık adına, birlik beraberlik içerisinde birlikteyiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından geri sayım yapılarak, protokol tarafından korna basılıp, start hakemlerince koşu başlatıldı. Başkan Büyükkılıç ve Vali Çiçek ile beraberindeki protokol de halk koşusuna katıldı.

VE… ÖDÜL TÖRENİ…

Maratonda dereceye giren katılımcılara yaklaşık 400 bin TL para ödülü takdim edildi. Yurt içi ve yurt dışından profesyonel atletlerin de katıldığı maratonda, 21K Genel Klasman, 21K Yaş Grupları Türk Sporcu, 10K Genel Klasman Türk Sporcu ve 10K Yaş Grupları Türk Sporcu kategorilerinde yaklaşık 400 bin TL para ödülü dağıtıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen ödül töreninde konuşan Başkan Büyükkılıç, “Sadece Kayseri ve ülkemiz değil, bu yarışma uluslararası bir yarışma. Bana verilen bilgiler doğrultusunda 15 ülkeden 250 civarında yabancı sporcu var. İnşallah seneye bunu daha fazla arttıracağız” dedi.

SPORUN MERKEZİ KAYSERİ…

Büyükkılıç, Kayseri’yi ticaret ve endüstri merkezinin yanı sıra gastronominin, sporun, kültürel çalışmaların da merkezi yapmak için çalıştıklarını ifade ederek, “Bu anlayışla spora yönelik etkinlikler lazım, spora yönelik çalışmalar yapmalıyız. Erciyes Kayak Merkezi, uluslararası standartta, ona ilave Yüksek İrtifa Kamp Merkezi yaptık. Burası da gerek bireysel gerek grup sporlarının kamp yaptığı merkez haline geldi.

Sadece 4 ya da 5 aylık değil, Erciyes Kayak Merkezi 12 ay etkinliklerin merkezi haline gelmeye başladı. Bu anlayış içerisinde spora yönelik yaptığımız çalışmaları arttıracağımızdan şüpheniz olmasın” diye konuştu.

Katılımın fazla olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Büyükkılıç, başta KEPSAŞ olmak üzere tüm sponsorlara ve katılımcılara sucuk ekmek ikramı yapan Kayseri Ticaret Borsası’na teşekkür etti.

SPORCULARA JEST

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.

21K Genel Klasmanda dereceye giren kadın sporculardan Yayla Kılıç Gönen yarışmayı birinci sırada tamamlarken, Fatma Karasu ikinci, Bahar Atalay üçüncü oldu.

Birinciye 20 bin, ikinciye 15 bin, üçüncüye 13 bin TL ödül çekleri verildiği sırada, Başkan Büyükkılıç mikrofonu alarak, birinci olana 25 bin, ikinci olana 20 bin, üçüncüye de 15 bin TL verilmesi talimatı vererek bir hakkaniyeti teslim etti ve ‘bayanlar da erkekler de aynı yolu koşuyor, niye fark var’ diyerek, eşitliği sağlamış oldu. 

ONUR TABLOSU…

21K Genel Klasman kadınlar kategorisinde dördüncü Derya Kunur, beşinci Sümeyye Erol, altıncı Dilek Öztürk, yedinci Nuran Satılmış ve sekizinci Fatma Arık olarak, dereceye girdi.

21K Genel Klasman dereceye giren erkek sporculardan Benard Cheruıyot Sang şampiyon olurken, Sezgin Ataç ikinci ve Fetene Alemu Regasa da üçüncü oldu.

21K Genel Klasman erkeklerde Ömer Amaçtan dördüncü olurken, beşinci Ramazan Özdemir, altıncı Abdullah Tuğluk, yedinci Ömer Alkanoğlu ve sekizinci Murat Emektar oldu.

10K Genel Klasman kadınlarda dereceye giren kadın sporculardan Özlem Kaya Alici şampiyon olurken, Yonca Kutluk ikinci ve Burcu Subatan üçüncü sırada yer aldı.

10K Genel Klasman kadınlarda Urkuş Işık dördüncü, Hasibe Demir beşinci, Ezgi Kaya altıncı, Elif Gökçe Avcı yedinci ve Dilan Çukurcam sekizinci oldu.

10K Genel Klasmanda ise dereceye giren erkek sporculardan Ayetullah Aslanhan birinci sırada yer alırken, Ramazan Baştuğ ikinci, Ersin Tekal da üçüncü oldu.

10K Genel Klasman erkekler kategorisinde İbrahim Karateker dördüncü olurken, Hakan Çoban beşinci, Cengiz Karaduman altıncı, Said Kerem Yetişir yedinci ve Ahmet Mutlu da sekizinci sırada yer aldı.

21K Yaş Grupları Türk Sporcu 70 yaş üstü kadınlar kategorisinde, sporculardan Aysel Yıldız birinci ve Emine Selma Hergülman da ikinci oldu. 21K Yaş Grupları Türk Sporcu 70 yaş üstü erkekler kategorisinde, Mengüç Gözüyaşaran birinci olurken, Nizamettin Orun ikinci, İsmail Yörükoğlu üçüncü, Rıza Demir dördüncü, Alaattin Hacıoğlu beşinci sırada yer aldı.

TEŞEKKÜRLER…

Geçen yıl ilki düzenlenen Yarı Maraton sonrasında da benzer bir yazı kaleme almış ve emeği geçenlere, katılanlara, dereceye giren-giremeyen herkese gösterdikleri bu katılım ve yüreklilik için teşekkür etmiştim.

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ve Büyükşehir belediyesine, sponsorlara sonsuz teşekkürler.

Bu tür etkinlikler hem Kitlesel anlamda, hem de şehirlerin tanıtımında lokomotif organizasyonlar.

Kayseri son dönemlerde kabuğunu kırmaya başladı.

Erciyes dağı ile birlikte sporun evrenseliğini keşfetti ve bu yolda önemli adımlar attı.

Her ne kadar daha yolun başında olsakta önemli olan ilk adımı atmaktı.

Bundan sonrası için hem daha umutlu, hem daha azimli ve istekli hem de daha da işi bilen bir anlayış ile bu yolda yürüyeceğiz…

NELER SÖYLENDİ?
@
Mustafa Cengiz

Mustafa Cengiz

DİĞER YAZILARI TÜNELİN UCU GÖRÜNDÜ… ATAN’IN FENDİ, BELEZOĞLU’NU YENDİ! BU BAŞARILARIN TESADÜFİ OLMADIĞINI BAŞAKŞEHİR’İ YENEREK GÖSTERMELİYİZ! İSTANBUL'DA FENERBAHÇE, ANADOLU'DA  KAYSERİSPOR LİGLERİN EN MAĞDURLARI... BİR İSTANBUL MASALI… HATA YAPARSAN, CEZAYI KESERLER!... KORKULU RÜYA GÖRMEK İSTEMİYORSAK!... 3. LİG BU SEZON DA OLMAZSA NE ZAMAN? AYRANIMIZI KABARTMAYIN! BİR SÜPER LİG ARAŞTIRMASININ ANALİZİ… OLAY DEĞİL, KOLAY OLDU!... BeşikTAŞ’A TOSLADIK! İLK ALTI MAÇLIK SERİ ÇOK ÖNEMLİ…. İLK YARIDA BÜYÜK İŞLER YAPTIK… HEM KUPA’DA HEM DE LİG’DE VARIZ! ANTALYA, BİZE HAFİF GELDİ… BEŞİKTAŞLA DEVAM EDELİM! ANTALYA’DAN TUR, KARTAL’DAN 3 PUAN İSTİYORUZ… KAZANMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ… FORVETSİZ DÖRT ÇEKER!... BU MAÇ KADER MAÇI… TAM BİR YOL AYRIMINDALAR… TAHKİM-SİVAS-TRANSFER ÜÇGENİ… SPOR A.Ş.’DEN 277 BİN SPORSEVERE HİZMET… KAZANMAYA RAMAK KALMIŞKEN!... KÖTÜ GİDEN İŞLERİ YOLUNA KOYMAK İÇİN  BAŞKENT DEPLASMANI ÇOK İYİ BİR FIRSAT… SÜPER LİGDE 3’TE 3 YAPTIK…PUANIMIZI SİLERLER VE  ANKARAGÜCÜ’NE DE YENİLİRSEK 5 YILDIZLI OLURUZ! TAKIMIN KİMYASI DA, FİZİĞİ DE BOZULMUŞ! GÜMRÜKTE KARA GECE OLMASIN!  BİZ ZORU SEVERİZ… HAYDİ BİSMİLLAH… KAYSERİ VE ERCİYES’İN TANITIMI İÇİN TARİHİ BİR DÖNÜM NOKTASI… TÜRKİYE KUPASINI ISKALADIK,  BU KEZ LİGİ ISKALAMAYALIM! NERESİNDEN BAKARSANIZ  BAKIN HEP TUTARSIZLIK! VAR’DAN DÖNMEDİ TAHKİM’DEN DÖNER Mİ?!... PUAN KAYBIMIZ 6 GÜNDE 6’YA ÇIKMASIN… ALTYAPI FUTBOL AKADEMİSİ GÖREVİNİZİ YAPMADIĞINIZ İÇİN BU PUANLAR SİLİNİYOR!... SPOR DÜNYASINDA MİNİ  BİR HAFTA SONU TURU… KAYSERİ’NİN KUPA HEDEFİ BELLİ: BU KEZ KUPAYI ISKALAMAMAK!... VE… HASRET BİTİYOR…. KUPA İLE BAŞLIYORUZ… YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR…  DÜNYA KUPASININ ARDINDAN… GENEL KURUL TAMAM DA, PEKİ  BU KADAR BORCU KİM YAPTI?!. BUGÜN KONGRE GÜNÜ…. DÜNYA KUPASI SAHİBİNİ BULUYOR… SİZİN FAVORİNİZ HANGİ TAKIM? GAYRİSAFİ YURT İÇİ HASILA BİZİ TEĞET GEÇTİ…2 KAMP BİTTİ SIRA KONGREYE GELDİ… ÇEYREK, YARI VE TAM FİNAL! GENEL KURUL SÜRECİNE DAİR BİR KAÇ KELAM DAHA… İKİ TAKIM ARASINDAKİ 7  FARKI BULABİLİR MİSİNİZ? KAYSERİSPOR’DA BELİRSİZLİK NE ZAMAN SON BULACAK? BİR DÜNYA KUPASI VE  TÜRKİYE YANSIMALARI!... TÜRKİYE, SPOR KAMPLARINDA 2-3 YIL  İÇERİSİNDE DÜNYA LİDERİ OLACAK!...    SPORDA ŞİDDET VE SALDIRGANLIĞIN NEDENLERİ… AMATÖR SPORUN KALKINABİLMESİ  İÇİN HER TÜRLÜ DESTEK ÖNEMLİ… DÜNYA KUPASINA ŞIK OLMAYAN YOLLARLA VEDA ETTİ(RİLDİ)LER… ETİK, KUR FARKI VE KAÇAK YAYINLAR BÜYÜKKILIÇ’IN GÖNLÜNDEN GEÇEN BAŞKAN ADAYI!... DÜNYA KUPASINDAN YANSIYANLAR... STADYUMLARDA ŞİDDET YENİDEN HORTLADI… TARİHE BİR KEZ DAHA GEÇTİLER... YENİ BAŞKAN ARALIKTA BELLİ OLACAK! MAÇSIZ BİR HAFTA SONUNDA, GENEL KURUL HAREKETLİLİĞİ!  DÜNYA KUPASINDAN… KAYSERİSPOR YENİDEN BAŞLIYOR… ANADOLU İLE MAKAS AÇILDIKÇA AÇILIYOR… DEV ORGANİZASYON BAŞLADI… BAKALIM ŞAMPİYON KİM OLACAK? KAYSERİSPOR’DA İLK YARININ ARDINDAN… DÜNYA KUPASI HAVASINA GİRMENİN TAM ZAMANI… DÜNYA KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR… DÜNYA KUPASI FUTBOLUMUZU SOĞUTACAK… BAŞKAN GÜNDEME GENEL KURULU SOKTU… DÜNYA KUPASINA GİDİYOR GİBİ GİRMELİYDİK BİZ DE BU ARAYA! FENERBAHÇE GİBİ OLDUK! SIRA GELDİ KONYASPOR’U DEVİRMEYE! İYİ NİYET, SAMİMİYET, ŞEFFAFLIK VE DİSİPLİN İSTİKRARI GETİRDİ… ANADOLU TAKIMLARININ ZİRVE İLE RANDEVUSU… 5 MAÇTIR YENİLMİYORUZ,  ZİRVEDE OTURUYORUZ…  KAPIDAKİ TEHLİKELER! DAHA NE OLSUN?!... ÖNCE DURDURDUK, SONRA DA VURDUK! DEPLASMANDA FİNAL GİBİ BİR MAÇ… HERKESİ TERS KÖŞEYE YATIRDIK! FİNALİ DE YAKIŞSIN! EVİMİZDE İKİ PUAN KAYBEDERKEN KAZANDIKLARIMIZ! İKİ FARKLI KAYSERİSPOR… 35 YILDIR DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK! BU COŞKU YENİ-YEPYENİ BİR ZAFERLE DAHA TAÇLANMALI!. BU MAÇIN FAVORİSİ YOK… ERCİYES ASLANI KAYSERİ, DEMİR YUMRUĞA KARŞI… BU HAFTA RAKİBİMİZ DEMİR GİBİ! PAŞA’YI TOKATLADIK. ŞİMDİ DEMİR GİBİ BİR İRADE DAHA ORTAYA KOYMALIYIZ!.. İSTANBUL’DA KAZANMANIN KEYFİ BİR BAŞKA OLUYOR! HAYDİ… İKİNCİ DEPLASMAN GALİBİYETİNE HAZIR MIYIZ? PAŞA PAŞA YENMELİYİZ… KALDIĞIMIZ YERDEN BAŞLADIK…  TEŞEKKÜRLER AGSYD AİLESİ… YENİLSEK KOLAY OLURDU… VE…YENDİK OLAY OLDUK! 4 BÜYÜKLERLE İŞİMİZ BİTTİ… KENDİ KULVARIMIZA BAKALIM!...  GALİBİYETE İNANIYOR, ZAFER  İÇİN DE KENETLENİYORUZ!... GERİDE KALAN HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTAYA DAİR… BU LİGDE HER PUAN ALTIN DEĞERİNDE!...  GALİBİYETİ ISKALADIK… PUANLA TESELLİ BULDUK! BİZ İNANDIK… SİZ DE İNANIN… İKİNCİ BİR DEPLASMAN GALİBİYETİNE HAZIR MISINIZ? ÜÇ MAÇLIK İSTANBUL SERİSİ PAZAR ÜMRANİYESPOR MAÇI İLE BAŞLIYOR… 301 MİLYON AVROLUK DERBY DEĞİL, BİZİM MAÇ TÜRKİYE’DE GÜNDEM OLDU… KAÇAN BALIK BÜYÜK OLUR! KİME NEDEN-NASIL YENİLDİK? REZALETTE SON PERDE... GEÇEN SEZONKİ KUPA MAÇI RUHU İLE KAZANMALIYIZ!... BİZE 3 PUAN YAKIŞIR! TRABZON’A KARŞI ŞANSIZLIĞIMIZI BU HAFTA SONA ERDİRECEĞİZ… ‘MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL’ TAKIMININ BORCU 4.5 MİLYON TL’YE DÜŞMÜŞ! TRABZONSPOR İLE BAŞLAYIP, DÜNYA KUPASI İLE KATAR’DA BİTİRELİM Mİ?!.. TRABZON-ÜMRANİYE-GALATASARAY BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ’MİZ… PARASI OLAN DEĞİL, YÜREĞİ OLAN ZİRVEDE… TÜRKİYE KUPASI FİNALİNDEN BUGÜNLERE! 1.7 PUANLIK MAÇ BAŞI ORTALAMASI SÜPER! 7 HAFTANIN YILDIZI KAYSERİSPOR… BU BOŞLUĞU HAFİFE ALMAMAK LAZIM! HERKES ÜZERİNE DÜŞENİN BİR TIK DAHA ÜSTÜNE ÇIKMALI… KAYSERİSPOR, YÜREKTEN OYNADI!  HATA YAPMAZSAK KAZANABİLİRİZ!  HEP BÖYLE ÇOCUKLAR HEP BÖYLE… KAZANDIK… KAZANACAĞIZ…KAZANMALIYIZ…  KAZANMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ… KAYSERİSPOR 1’E 3 VERİYOR! SON KARARIMIZ 3 PUAN! DÜN BİR… BUGÜN İKİ… PAZAR ÜÇ… LİGDE ZORLUK DERECESİ GİDEREK ARTIYOR… KAYSERİSPOR FABRİKA AYARLARINA DÖNMELİ… DEPLASMANLARDA GOL ATAMIYOR, AMA EVİNDE DE GOL YEMİYOR!... EZE EZE DEĞİL, EZİLE EZİLE DEĞİL, EZİK BİR FUTBOL İLE YENİLDİK!  KALİTE TESCİL MAÇI! BU SEVİNÇ SÜRMELİ… ONLARIN BAŞINA GELEN PİŞMİŞ TAVUĞUN BAŞINA GELMEDİ… KENETLENDİK… BUNDAN SONRASI DAHA ÖNEMLİ… İÇ SAHA BEYİ KAYSERİSPOR… ONURLU DURUŞ! KAZANIRSAK DÜĞÜN, KAYBEDERSEK DÜĞÜM OLUR… BU MAÇI ALIRSA TARAFTAR ALIR! ATAN, KAZANACAK FORMÜLÜ BULMAK ZORUNDA…  BAŞAKŞEHİR’İ UNUT, GİRESUN’A BAK!... İSTANBUL’DA, İSTANBULLULARLA BU SEZON İŞİMİZ ÇOK ZOR ÇOK! KENDİSİ SAHADA AMA AKLI AVRUPA’DA! ELİMİZ BOŞ DÖNMEYECEĞİZ… HEDEF MAKSİMUM KAZANÇ, MİNİMUM KAYIP
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Galatasaray2151
 • 2Fenerbahçe2145
 • 3Başakşehir FK2140
 • 4Beşiktaş2039
 • 5Adana Demirspor2138
 • 6Trabzonspor2138
 • 7Kayserispor2132
 • 8Konyaspor2127
 • 9Gaziantep FK2125
 • 10Alanyaspor2125
 • 11Fatih Karagümrük2023
 • 12MKE Ankaragücü2022
 • 13Kasımpaşa2122
 • 14Sivasspor2121
 • 15Antalyaspor2021
 • 16Giresunspor2121
 • 17Hatayspor2020
 • 18İstanbulspor2118
 • 19Ümraniyespor2114
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA