DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Mustafa Cengiz
Mustafa Cengiz
Giriş Tarihi : 18-10-2022 18:42

 TEŞEKKÜRLER AGSYD AİLESİ…

Hafta sonunda Bursa’da idik.

Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği(AGSYD)’nin 30.Kuruluş Yılı Kutlamaları, Anadolu basını ile Türk Dünyası’nı buluşturdu. Üç gün süren etkinliklerde, Türk Dünyası 7. Belgesel Film Festivali’nde birinci gelen filmlerin gösterimlerinin yanı sıra medya konferansı ve sergiler yapıldı, 100’ün üzerindeki katılımcı Bursa’yı tanıma imkanı buldu.

Derneğimiz AGSYD ile bir kez daha gururlandık.

AGSYD’nin, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu(TDGF) ile birlikte düzenlediği organizasyonun ana sponsorluğunu Nilüfer Belediyesi üstlendi, Osmangazi ve Yıldırım Belediyeleri ile Mudanya Üniversitesi de destek verdi. 13-16 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşen program boyunca konuklara Bursa’nın tarihi ve turistik özellikleri de tanıtıldı.

Teşekkürler AGSYD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan ve yönetim kurulu üyeleri.

Teşekkürler tüm AGSYD üyeleri.

Sağ olun, var olun

Hepsine de sonsuz teşekkürler.

Nefis bir organizasyona ev sahipliği yaptıkları ve katılım sağladıkları için.

ASGYD-TDGF DAYANIŞMASI…

TDGF Genel Başkanı Menderes Demir, “Anadolu’nun müstesna şehri Bursa’da çok güzel anılar topladık.

Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği ev sahipliğinde, Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım Belediyeleri ile Mudanya Üniversitesi’nin destekleri çok anlamlıydı.

Büyük bir aile olduğumuzu bir kez daha görmüş olduk.

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Kurucu Üyesi de olan Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneğimizin 30. Kuruluş Yıldönümü kutlu olsun.

Böylesi güzel günde yüreği Türk Dünyası için atan, Türk Dünyası Belgesel Film Festivali katılımcılarını Bursa’da; hem de Bursa’nın Türk Dünyası Kültür Başkenti olduğu bir zamanda ağırlamaları ve Ödüllü Filmleri Bursalı kültür sanat insanları ile buluşturmaları, her türlü taktirin üzerindedir. Teşekkürler Bursa, Teşekkürler Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım Belediye Başkanlarım.” diyerek bu anlamlı buluşmaya hakkını teslim etti.

Organizasyon kapsamında gerek açılan sergiler gerekse de izlediğimiz belgeseller hedefi tam 12’den vuran başarılı çalışmalardı.

Hırvatistan Müslüman Azınlık Milletvekili Zişad Pezeroviç, Bosna Hersek'ten Emekli Kurmay Albay İbrahim Veyseloviç ve sinema dünyasından önemli isimlerle tanışma fırsatımız oldu bu dev organizasyon sayesinde.

Gözlemimiz ve inancımız odur ki, bu etkinlikler yakında daha da büyük ses getirecek, daha da profesyonelce organize edilecek çok değerli bir yolculuğun daha ilk kilometre taşları.

GÖZLERDEKİ PIRILTI…

Katılımcıların gözlerindeki pırıltıyı görmeniz lazımdı.

Türkiye'nin dört bir yanından gelenlerin yanı sıra Dünya'nın değişik ülkelerinden özellikle de Türki Cumhuriyetlerinden gelen katılımcıların vatan hasreti gözlerden kaçmadı.

Büyük bir birlik ve beraberlik gösterisinin yanında önemli bir dayanışmada sergilendi.

Gönüller buluştu, eller kenetlendi, gelecek için umut veren söylemler dillendirildi.

Bu buluşmamız ne ilkti.

Ne de son olacak inşaallah.

Başta İbrahim Bursalı, Mehmet Gerçeksi olmak üzere derneğin ilk kurucularının unutulmaması da apayrı bir anlam kattı 30.yıla.

Keşke diğer davetlilerde aramızda olabilseler ve bu değerli buluşmayı taçlandırabilselerdi hem kendi adlarına hem de bizim adımıza...

Bugünlerde sadece adı bir semt olarak kalan Vefa’sı için İbrahim Erdoğan'a bir kez daha teşekkürler.

AGSYD'nin içinde bulunduğu her ortam daha da aydınlık günleri müjdeliyor.

Katılımcısı olduğu her Federasyon ve Konfederasyonun faaliyetleri yüzlerce yeni insanımıza ve dünya'nın dört bir yanındaki ülkelere kucak açıyor.

ADI NE OLURSA OLSUN…

İster adı sportif faaliyetler, ister gazetecilik, isterse de sinema ya da görsel, sanatsal anlamdaki faaliyetler olsun dünya perspektifinde geniş bir ölçeği kucaklıyor AGSYD.

Ve... Hiç kuşku yok ki Dünya'nın dört bir yanından insanımız bir araya gelmek adına böylesine güzel organizasyonlar ile hem vatan hasretini dindiriyor, hem buluşuyor, hem de sanat yolu ile yapılan zulme sessiz kalmamak adına "Elini Taşın Altına" koyuyor.

Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Katılımcılara sonsuz teşekkürler.

Sponsorlarımıza sonsuz teşekkürler.

Bu bayrak, bu önderlik ruhu ile dalgalanmaya ve daha da büyük hedefler etrafından yüzleri, binleri, onbinleri toplamaya devam edecek.

DERNEKTEN EVRENSELLİĞE…

ASGD bir dernekti.

AGSYD şimdi daha da büyük bir kitleyi kucaklayan lider bir kuruluş.

Ve... Durun daha bitmedi.

Önümüzde yürüyeceğimiz çok yol, kucaklayacağımız yeni kitleler, başaracağımız yepyeni hedeflerimiz var.

Genel başkanımız İbrahim Erdoğan ve birbirinden değerli yönetim kurulu üyelerinin rehberliğinde Anadolu'nun dört bir yanından 30 yıl önce startı verilen maraton koşusunun daha ilk kilometresindeyiz.

Bundan sonra koşulacak daha çok yolumuz var.

Koştukça nefesimiz açılıyor.

Yepyeni insanlarla buluştukça dünya görüşümüz gelişiyor, gücümüze güç katılıyor.

İnsan olmanın erdemi ile insanımız için daha çok şeyler yapmak adına yürekleniyoruz.

KAYSERİ FAR(KL)I

1991 Yılından bu yana bu davanın içerisindeyim.

1 Haziran 1982’de başlayan 40 Yıllık meslek hayatımda bu 30. Yıl buluşması ile bir başka coşku daha yaşadım.

1992’de başlayan koşu’da 6 dönem şube başkanlığı, yine aynı dönemde genel merkezde genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum.

ASGD, TGF ve Basın Vakfı dahil onlarca STK’da hem kurucu hem de yönetim kademelerinde değişik görevler yaptım.

Daha sonra bayrağı genç arkadaşlarımıza devrederek Onur Kurulu üyeliği ve son genel kurulda da Divan başkanı olarak bu onurlu davaya bir nefer olarak hizmet etmeye devam ediyorum.

Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği(AGSYD)’nin 30.Kuruluş Yılı kutlamaları kapsamında Bursa’ya giden Kayseri (AGSYD) şubesi yine en aktif şubelerden birisi olarak  farkını yine fark ettirdi.

Başkan Mehmet Fatih Kaymaz yönetiminde Kayseri başarılı organizasyonda sergilediği tavır ve etkinliğe sağladığı katkı ve dinamizm ile yine örnek bir şube olduğunu gösterdi.

Bütün katılımcı dostlarımızla birlikte Kayserili meslektaşlarıma da teşekkürler.

Hem bizleri yalnız bırakmadılar, hem de bu anlamlı davaya destek oldular, hem de her geçen gün kale gibi sağlamlaşan binaya birer tuğla da onlar koşmuş oldular.

Bu arada bir teşekkür'de Talas belediye başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri Ticaret Borsası başkanı Recep Bağlamış ve Basın Yayın müdürlerine.

Katkı ve destekleri için sonsuz teşekkürler.

AGSYD 30.Yıl Etkinliklerinde katılım rekoru kırıldı.

TÜRK DÜNYASI’NIN KALBİ BURSA’DA ATTI

Dolu dolu geçen etkinliğimiz, 14 Ekim Cuma günü Mudanya Üniversitesi’ndeki ‘Medya Konferansı’yla başladı.  

Erdoğan’ın açılış konuşması sonrasında İletişim Uzmanı Tolga Yücel, teknolojik gelişmelerin insan yapısını nasıl biçimlendirdiğini anlattı.

Özellikle internet dünyasındaki değişimlerin yeni bir insan modeli yarattığını vurgulayan Yücel’in tespit ve analizleri katılımlar tarafından ilgiyle dinlendi.

AGSYD ve TDGF’nin ortak etkinliği aynı gün Nilüfer Konak Kültür Evi’ndeki ‘Eski Türk Filmleri Afişleri Sergisi’ ve ‘Özbekistan Motifleri Resim Sergisi’ ile devam etti. Türk Dünyası 7. Belgesel Film Festivali Gösterimleri yapıldı. Gösterim öncesindeki açılış töreninde AGSYD Kurucularına 30.Yıl Anı Ödülleri Genel Başkan İbrahim Erdoğan tarafından takdim edildi.

BELEDİYELERDEN BÜYÜK DESTEK

TDGF Genel Başkanı Menderes Demir, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile AGSYD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan’a, özel olarak dizayn edilmiş Türk Dünyası 7.Belgesel Film Festivali’ne katkı ödülleri sundu.

AGSYD’nin 30.Yıl Etkinlikleri 15 Ekim Cumartesi günü ise Osmangazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde ‘Panorama 1326 Fetih Müzesi-Ulucami-Kapalı Çarşı ve Tophane Gezileri ile başladı.

Programın Sümbüllü Bahçe’deki öğle yemeği sonrasındaki bölümü ise Yıldırım Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Yıldırım Medresesi’ndeki etkinlikte de önce, ‘Eski Türk Filmleri Afişleri Sergisi’ ve ‘Özbekistan Motifleri Resim Sergisi’ gezildi. Hemen sonrasında ise Türk Dünyası 7. Belgesel Film Festivali Gösterimi’nin ikincisi yapıldı.

Hünkar Köşkü’ndeki akşam buluşmasıyla devam eden AGSYD ve TDGF’nin ortak etkinliği, 16 Ekim günü misafirlerin uğurlanması ile sona erdi.

PIRIL PIRIL BİR ÜNİVERSİTE…

Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım Belediyelerimiz ile Mudanya Üniversitesi’ne katkı ve destekleri için teşekkür eden Genel Başkan Erdoğan, “Bu programda Bursamızın ve ülkemizin yeni eğitim yuvası Mudanya Üniversitesi’ni tanıtmış olmaktan da onur duyduk. Düzenleme Komitemiz adına tüm sponsorlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Bursa’nın Türk Dünyası Başkenti olması nedeniyle de büyük anlam ifade ettiğini düşündüğümüz etkinliğimizin öncelikle basın ve medyanın güncel sorunlarının tartışılıp değerlendirilmesine katkı sağladığını görmekten memnuniyet duyduk.

Bununla birlikte aynı zamanda, etkinliğimizin Türk Dünyası’nda son yıllarda hızla gelişen birlik, beraberlik, dayanışma ve bütünleşme çabalarına ışık tuttuğuna vesile olması nedeniyle de onurlandık.

AGSYD olarak 30 yıllık tarihimize yakışan sosyal sorumluluk ve toplumsal verimlilik amaçlı etkinliklerimize heyecan ve coşkuyla sürdüreceğiz” vurgusu ile destek veren sponsorlara da teşekkür etti.

GELECEK AGSYD’NİN…

Geride kalan süreçte Gemlik Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz ASGD 12.Olağan Büyük Genel Kurulu ve Anadolu Medya Buluşması akabinde bu kez Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği (AGSYD)’nin 30.Kuruluş Yılı Kutlamaları için bir araya geldik.

Nezih bir buluşma oldu.

AGSYD’nin yola çıkarken yüklendiği misyon ile şu anda gelinen noktada yüklendiği misyon arasında dağlar kadar fark var.

Eskiden sadece Türkiye’yi kucaklıyorduk, şimdi dünyaları…

Düzenlenen etkinlikler, hayata geçirilmesi konusunda fikir birliğine varılan projeler ve başta (AGSYD)’nin yeni merkez binasına dair dolu dolu müjdelerle gururlandık.

Ortaya çıkan tablo bir kez daha gösterdi ki gelecek (AGSYD)’nin…

 

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Mustafa Cengiz

Mustafa Cengiz

DİĞER YAZILARI TÜNELİN UCU GÖRÜNDÜ… ATAN’IN FENDİ, BELEZOĞLU’NU YENDİ! BU BAŞARILARIN TESADÜFİ OLMADIĞINI BAŞAKŞEHİR’İ YENEREK GÖSTERMELİYİZ! İSTANBUL'DA FENERBAHÇE, ANADOLU'DA  KAYSERİSPOR LİGLERİN EN MAĞDURLARI... BİR İSTANBUL MASALI… HATA YAPARSAN, CEZAYI KESERLER!... KORKULU RÜYA GÖRMEK İSTEMİYORSAK!... 3. LİG BU SEZON DA OLMAZSA NE ZAMAN? AYRANIMIZI KABARTMAYIN! BİR SÜPER LİG ARAŞTIRMASININ ANALİZİ… OLAY DEĞİL, KOLAY OLDU!... BeşikTAŞ’A TOSLADIK! İLK ALTI MAÇLIK SERİ ÇOK ÖNEMLİ…. İLK YARIDA BÜYÜK İŞLER YAPTIK… HEM KUPA’DA HEM DE LİG’DE VARIZ! ANTALYA, BİZE HAFİF GELDİ… BEŞİKTAŞLA DEVAM EDELİM! ANTALYA’DAN TUR, KARTAL’DAN 3 PUAN İSTİYORUZ… KAZANMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ… FORVETSİZ DÖRT ÇEKER!... BU MAÇ KADER MAÇI… TAM BİR YOL AYRIMINDALAR… TAHKİM-SİVAS-TRANSFER ÜÇGENİ… SPOR A.Ş.’DEN 277 BİN SPORSEVERE HİZMET… KAZANMAYA RAMAK KALMIŞKEN!... KÖTÜ GİDEN İŞLERİ YOLUNA KOYMAK İÇİN  BAŞKENT DEPLASMANI ÇOK İYİ BİR FIRSAT… SÜPER LİGDE 3’TE 3 YAPTIK…PUANIMIZI SİLERLER VE  ANKARAGÜCÜ’NE DE YENİLİRSEK 5 YILDIZLI OLURUZ! TAKIMIN KİMYASI DA, FİZİĞİ DE BOZULMUŞ! GÜMRÜKTE KARA GECE OLMASIN!  BİZ ZORU SEVERİZ… HAYDİ BİSMİLLAH… KAYSERİ VE ERCİYES’İN TANITIMI İÇİN TARİHİ BİR DÖNÜM NOKTASI… TÜRKİYE KUPASINI ISKALADIK,  BU KEZ LİGİ ISKALAMAYALIM! NERESİNDEN BAKARSANIZ  BAKIN HEP TUTARSIZLIK! VAR’DAN DÖNMEDİ TAHKİM’DEN DÖNER Mİ?!... PUAN KAYBIMIZ 6 GÜNDE 6’YA ÇIKMASIN… ALTYAPI FUTBOL AKADEMİSİ GÖREVİNİZİ YAPMADIĞINIZ İÇİN BU PUANLAR SİLİNİYOR!... SPOR DÜNYASINDA MİNİ  BİR HAFTA SONU TURU… KAYSERİ’NİN KUPA HEDEFİ BELLİ: BU KEZ KUPAYI ISKALAMAMAK!... VE… HASRET BİTİYOR…. KUPA İLE BAŞLIYORUZ… YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR…  DÜNYA KUPASININ ARDINDAN… GENEL KURUL TAMAM DA, PEKİ  BU KADAR BORCU KİM YAPTI?!. BUGÜN KONGRE GÜNÜ…. DÜNYA KUPASI SAHİBİNİ BULUYOR… SİZİN FAVORİNİZ HANGİ TAKIM? GAYRİSAFİ YURT İÇİ HASILA BİZİ TEĞET GEÇTİ…2 KAMP BİTTİ SIRA KONGREYE GELDİ… ÇEYREK, YARI VE TAM FİNAL! GENEL KURUL SÜRECİNE DAİR BİR KAÇ KELAM DAHA… İKİ TAKIM ARASINDAKİ 7  FARKI BULABİLİR MİSİNİZ? KAYSERİSPOR’DA BELİRSİZLİK NE ZAMAN SON BULACAK? BİR DÜNYA KUPASI VE  TÜRKİYE YANSIMALARI!... TÜRKİYE, SPOR KAMPLARINDA 2-3 YIL  İÇERİSİNDE DÜNYA LİDERİ OLACAK!...    SPORDA ŞİDDET VE SALDIRGANLIĞIN NEDENLERİ… AMATÖR SPORUN KALKINABİLMESİ  İÇİN HER TÜRLÜ DESTEK ÖNEMLİ… DÜNYA KUPASINA ŞIK OLMAYAN YOLLARLA VEDA ETTİ(RİLDİ)LER… ETİK, KUR FARKI VE KAÇAK YAYINLAR BÜYÜKKILIÇ’IN GÖNLÜNDEN GEÇEN BAŞKAN ADAYI!... DÜNYA KUPASINDAN YANSIYANLAR... STADYUMLARDA ŞİDDET YENİDEN HORTLADI… TARİHE BİR KEZ DAHA GEÇTİLER... YENİ BAŞKAN ARALIKTA BELLİ OLACAK! MAÇSIZ BİR HAFTA SONUNDA, GENEL KURUL HAREKETLİLİĞİ!  DÜNYA KUPASINDAN… KAYSERİSPOR YENİDEN BAŞLIYOR… ANADOLU İLE MAKAS AÇILDIKÇA AÇILIYOR… DEV ORGANİZASYON BAŞLADI… BAKALIM ŞAMPİYON KİM OLACAK? KAYSERİSPOR’DA İLK YARININ ARDINDAN… DÜNYA KUPASI HAVASINA GİRMENİN TAM ZAMANI… DÜNYA KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR… DÜNYA KUPASI FUTBOLUMUZU SOĞUTACAK… BAŞKAN GÜNDEME GENEL KURULU SOKTU… DÜNYA KUPASINA GİDİYOR GİBİ GİRMELİYDİK BİZ DE BU ARAYA! FENERBAHÇE GİBİ OLDUK! SIRA GELDİ KONYASPOR’U DEVİRMEYE! İYİ NİYET, SAMİMİYET, ŞEFFAFLIK VE DİSİPLİN İSTİKRARI GETİRDİ… ANADOLU TAKIMLARININ ZİRVE İLE RANDEVUSU… 5 MAÇTIR YENİLMİYORUZ,  ZİRVEDE OTURUYORUZ…  KAPIDAKİ TEHLİKELER! DAHA NE OLSUN?!... ÖNCE DURDURDUK, SONRA DA VURDUK! DEPLASMANDA FİNAL GİBİ BİR MAÇ… HERKESİ TERS KÖŞEYE YATIRDIK! FİNALİ DE YAKIŞSIN! EVİMİZDE İKİ PUAN KAYBEDERKEN KAZANDIKLARIMIZ! İKİ FARKLI KAYSERİSPOR… 35 YILDIR DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK! BU COŞKU YENİ-YEPYENİ BİR ZAFERLE DAHA TAÇLANMALI!. BU MAÇIN FAVORİSİ YOK… ERCİYES ASLANI KAYSERİ, DEMİR YUMRUĞA KARŞI… BU HAFTA RAKİBİMİZ DEMİR GİBİ! PAŞA’YI TOKATLADIK. ŞİMDİ DEMİR GİBİ BİR İRADE DAHA ORTAYA KOYMALIYIZ!.. İSTANBUL’DA KAZANMANIN KEYFİ BİR BAŞKA OLUYOR! HAYDİ… İKİNCİ DEPLASMAN GALİBİYETİNE HAZIR MIYIZ? PAŞA PAŞA YENMELİYİZ… KALDIĞIMIZ YERDEN BAŞLADIK… YENİLSEK KOLAY OLURDU… VE…YENDİK OLAY OLDUK! 4 BÜYÜKLERLE İŞİMİZ BİTTİ… KENDİ KULVARIMIZA BAKALIM!...  GALİBİYETE İNANIYOR, ZAFER  İÇİN DE KENETLENİYORUZ!... GERİDE KALAN HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTAYA DAİR…  VE… BİR MARATON DAHA HATIRALARDA YERİNİ ALDI… BU LİGDE HER PUAN ALTIN DEĞERİNDE!...  GALİBİYETİ ISKALADIK… PUANLA TESELLİ BULDUK! BİZ İNANDIK… SİZ DE İNANIN… İKİNCİ BİR DEPLASMAN GALİBİYETİNE HAZIR MISINIZ? ÜÇ MAÇLIK İSTANBUL SERİSİ PAZAR ÜMRANİYESPOR MAÇI İLE BAŞLIYOR… 301 MİLYON AVROLUK DERBY DEĞİL, BİZİM MAÇ TÜRKİYE’DE GÜNDEM OLDU… KAÇAN BALIK BÜYÜK OLUR! KİME NEDEN-NASIL YENİLDİK? REZALETTE SON PERDE... GEÇEN SEZONKİ KUPA MAÇI RUHU İLE KAZANMALIYIZ!... BİZE 3 PUAN YAKIŞIR! TRABZON’A KARŞI ŞANSIZLIĞIMIZI BU HAFTA SONA ERDİRECEĞİZ… ‘MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL’ TAKIMININ BORCU 4.5 MİLYON TL’YE DÜŞMÜŞ! TRABZONSPOR İLE BAŞLAYIP, DÜNYA KUPASI İLE KATAR’DA BİTİRELİM Mİ?!.. TRABZON-ÜMRANİYE-GALATASARAY BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ’MİZ… PARASI OLAN DEĞİL, YÜREĞİ OLAN ZİRVEDE… TÜRKİYE KUPASI FİNALİNDEN BUGÜNLERE! 1.7 PUANLIK MAÇ BAŞI ORTALAMASI SÜPER! 7 HAFTANIN YILDIZI KAYSERİSPOR… BU BOŞLUĞU HAFİFE ALMAMAK LAZIM! HERKES ÜZERİNE DÜŞENİN BİR TIK DAHA ÜSTÜNE ÇIKMALI… KAYSERİSPOR, YÜREKTEN OYNADI!  HATA YAPMAZSAK KAZANABİLİRİZ!  HEP BÖYLE ÇOCUKLAR HEP BÖYLE… KAZANDIK… KAZANACAĞIZ…KAZANMALIYIZ…  KAZANMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ… KAYSERİSPOR 1’E 3 VERİYOR! SON KARARIMIZ 3 PUAN! DÜN BİR… BUGÜN İKİ… PAZAR ÜÇ… LİGDE ZORLUK DERECESİ GİDEREK ARTIYOR… KAYSERİSPOR FABRİKA AYARLARINA DÖNMELİ… DEPLASMANLARDA GOL ATAMIYOR, AMA EVİNDE DE GOL YEMİYOR!... EZE EZE DEĞİL, EZİLE EZİLE DEĞİL, EZİK BİR FUTBOL İLE YENİLDİK!  KALİTE TESCİL MAÇI! BU SEVİNÇ SÜRMELİ… ONLARIN BAŞINA GELEN PİŞMİŞ TAVUĞUN BAŞINA GELMEDİ… KENETLENDİK… BUNDAN SONRASI DAHA ÖNEMLİ… İÇ SAHA BEYİ KAYSERİSPOR… ONURLU DURUŞ! KAZANIRSAK DÜĞÜN, KAYBEDERSEK DÜĞÜM OLUR… BU MAÇI ALIRSA TARAFTAR ALIR! ATAN, KAZANACAK FORMÜLÜ BULMAK ZORUNDA…  BAŞAKŞEHİR’İ UNUT, GİRESUN’A BAK!... İSTANBUL’DA, İSTANBULLULARLA BU SEZON İŞİMİZ ÇOK ZOR ÇOK! KENDİSİ SAHADA AMA AKLI AVRUPA’DA! ELİMİZ BOŞ DÖNMEYECEĞİZ… HEDEF MAKSİMUM KAZANÇ, MİNİMUM KAYIP
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Galatasaray2151
 • 2Fenerbahçe2145
 • 3Başakşehir FK2140
 • 4Beşiktaş2039
 • 5Adana Demirspor2138
 • 6Trabzonspor2138
 • 7Kayserispor2132
 • 8Konyaspor2127
 • 9Gaziantep FK2125
 • 10Alanyaspor2125
 • 11Fatih Karagümrük2023
 • 12MKE Ankaragücü2022
 • 13Kasımpaşa2122
 • 14Sivasspor2121
 • 15Antalyaspor2021
 • 16Giresunspor2121
 • 17Hatayspor2020
 • 18İstanbulspor2118
 • 19Ümraniyespor2114
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA