DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Mustafa Cengiz
Mustafa Cengiz
Giriş Tarihi : 27-09-2022 16:39

‘MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL’ TAKIMININ BORCU 4.5 MİLYON TL’YE DÜŞMÜŞ!

Melikgazi Kayseri Basketbol Takımı’nda Genel Kurul Cumartesi günü bir hafta ötelemeli olarak yapıldı.

Mevcut başkan Yakup Yüksel görevine devam ederken yönetim kurulunda ciddi değişiklik yapılmadı ve temsilcimiz aynı ekip ile yoluna devam ediyor.

01.09.2022 Tarihinde kaleme aldığım yazımda “Onların başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi…” diye yazmış veKayseri ve Kadınlar Basketbol tarihinde önemli başarılara imza atan ve Avrupa’da da büyük ses getiren temsilcimiz için artık deyim yerinde ise “Tehlike Çanları” çalıyor.” diye de uyarmıştım.

Genel kurul geride kaldı.

Erciyes Cup 16. kez oynanıyor bu yıl.

Takım bugün itibarı ile uzun bir aradan sonra ilk kez

‘Melikgazi Kayseri Basketbol’, adı ile taraftarı ile buluşuyor.  

Bugün hem birkaç hatırlatma, hem borçlar ve yeni sezona dair daldan dala bir yazı.

ÖNCE BİR HATIRLATMA…

Liglere TED Koleji basketbol takımı olarak giren Bellona Kayseri basketbol bugünlere gelene kadar yani Kayseri Melikgazi Belediyespor olana kadar KASKİspor oldu, Panküp Şekerspor oldu.

Ardından AGÜspor yani Abdullah Gül Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü oldu ve renkleri değişti.

Sonra Kayseri Basketbol Takımı adını alan ekip sponsorluk anlaşması ile de Bellona Kayseri Basketbol takımı olmuştu.

Ve… Şimdi gelinen son raddede ise Kayseri Melikgazi Belediyespor.

KADERE BAK…

Kayseri Basketbol Kulübü’nün ismi bir kez daha değişti.

Kayseri Basketbol Kulübü'nün genel kurulu yapılırken takımın Yol Haritası’da netleşti.

Kulübün yeni sezon için isim değişikliğe gittiği açıklandı.

Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından Bellona Kayseri Basketbol Kulübü’nün olağanüstü genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Kadir Has Kongre ve Spor Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurulda, kulübün ismi ‘Melikgazi Kayseri Basketbol’ olarak değiştirildi.

BORÇ TOPLAMI 4.5 MİLYON TL…

18.02.2022 tarihli genel kurul ile sarı kırmızılı takımın borcu Bellona Kayseri Basketbol takımı, 31 Aralık 2021 tarihli tespite göre 2 Milyon 180 Bin TL sponsor geliri 400 Bin TL Spor toto geliri, 273 Bin 661 TL ticari alacaklar, 496 TL banka olmak üzere 2 Milyon 854 Bin 163 TL gelir elde etti. Sarı Kırmızılı takımın 2 Milyon 229 Bin 58 TL SGK borcu, 1 Milyon 843 Bin 713 TL vergi borcu, 2 Milyon 678 bin 836 TL sporcu ve personel borcu, 1 milyon 192 Bin ticari borcu, 385 Bin 156 TL diğer çeşitli borçlar, 40 bin 93 TL diğer mali borçlar olmak üzere toplam 8 Milyon 369 Bin 493 TL borcu olduğu açıklanmıştı.

Cumartesi günü yapılan son genel kurul toplantısında 2021-2022 sezonu mali tablosu görüşülürken, kulübün toplam borcunun 4 milyon 503 bin 392 lira olduğu açıklandı.

8 Milyon 369 Bin 493 TL’den 4 milyon 503 bin 392 liraya bu borcu düşürmek büyük bir başarı.

Bu borçlarda Vergi ve SGK primlerinden doğan borçlar.

Yani takımın piyasaya borcu bulunmuyor.

Emeği geçenlere teşekkürler.

KISA-UZUN VADELİ PLANLAR…

Kulüp başkanı Yakup Yüksel, genel kurulda yaptığı konuşmada, kısa ve uzun vadedeki planlarını uygulamaya koyacaklarını söyledi.

Yüksel, ulusal ve uluslararası bir takım olduklarını, bu yıl bazı değişikliklerle tecrübeli bir teknik ekip kurduklarını dile getiren başkan Yüksel, Vergi ve SGK primleri dışında kulübün borcu olmadığını vurgulayarak borçları kısa sürede ödemeyi hedeflediklerini müjdeledi.

Yüzde 50’lik bir dilim ödendikten sonra kalan borç haydi haydi ödenir.

Temennimiz borç sıfırlanırken, başarı çıtasının eskiden olduğu gibi yine yukarılara doğru ters orantı ile yükselmesi yönünde.

VEFA PLAKETİ…

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Lig ekiplerinden Melikgazi Kayseri Basketbol'ün Kadir Has Spor Salonu Konferans Salonu’nda yapılan genel kuruluna eski Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yağmur ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Konuşmaların ardından başkan Yakup Yüksel tarafından Ahmet Bozbey’e ve Semih Tektaş’a plaketi takdim edildi.

Bu ayrılık son derece buruk oldu.

Geride kalan süreçte yaşananları yazmak bile şık olmaz burada.

Daha önce eski başkan Ömer Yağmur’a da aynı şekilde teşekkür plaketi vermişti Yüksel.

BİR ÖNCEKİ YÖNETİM KURULU…

16.02.2022 Tarihli Olağan Genel Kurul'da oluşturulan Ömer Yağmur’dan sonraki ilk yönetim kurulu şu şekilde oluşmuştu:  Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Yakup Yüksel, Ahmet Bozbey, Özkan Arseven, Hacı Söyler, İbrahim Somtaş, Kerem Eriş, Sinan Karaoğlu, Ş. Murat Apaydın, Ahmet Çalık, Nadire Erdoğan Arık.  Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Yusuf Sarıalp, Ahmet Canbulut, Tüğran Akdağ, Furkan Ergüneş, İbrahim Bozdağ.   Denetim Kurulu Asil Üyeler: Ahmet Yalçın, İbrahim Baltacı, Oğuzhan Herdem.  Denetim Kurulu Yedek Üyeler: Uğur Benli, Ali Doğan, Mustafa Altıntaş.

Görev dağılımı ise Yakup Yüksel (Başkan)   Ahmet Bozbey (Başkan Yardımcısı - Mali ve İdari İşler Sorumlusu)   Özkan Arseven (Başkan Yardımcısı - Federasyon Temsilcisi)   Hacı Söyler (Başkan Yardımcısı - Sponsorluk ve Arge Sorumlusu)   İbrahim Somtaş (Başkan Yardımcısı - Tesis ve Altyapı Sorumlusu)   Kerim Eriş (Üye)   Sinan Karaoğlu (Üye)   Ş.Murat Apaydın (Üye - Sağlık işler sorumlusu)   Ahmet Çalık (Sekreter)   Nadire Erdoğan Arık şeklinde idi.

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ…

Yönetim ve denetim kurullarının ayrı ayrı ibra edildiği genel kurulda yapılan seçimde ise Yakup Yüksel’in başkanlığındaki yönetim kurulu İbrahim Somtaş, Sinan Karaoğlu, Serhat Sarıalp, Furkan Ergüneş, Tuğran Akdağ, Hasan Öztoprak, Serhat Solak, Nadire Erdoğan Arık ve İbrahim Bozdağ’dan oluştu.

Sanırım Yakup Yüksel’in ilk listesi ile son listesi arasındaki isim değişikliklerini görmüşsünüzdür.

Yeni bir yapılanma süreci daha.

Emeği geçenlere teşekkürler, yeni yönetim kuruluna da başarılar dilemek yakışır bizlere.

ERCİYES CUP 16. KEZ…

Bu sezon takımın lige katılıp-katılamayacağına dair ve Erciyes Cup’ın da yapılıp-yapılacağına dair endişelerimi daha önceki yazımda dile getirmiştim.

Çok şükür Melikgazi Kayseri, taraftarı ile buluşuyor.  

Melikgazi Kayseri Basketbol tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Erciyes Cup bu yıl 16.kez oynanıyor.  

28 Eylül- 1 Ekim tarihleri arasında 4 takımın katılımı ile gerçekleştirilecek olan Erciyes Cup Basketbol Turnuvasına temsilcimiz Melikgazi Kayseri Basketbol takımı ev sahipliği yapıyor gelenek olduğu üzere.

Turnuvaya iki dev ekip Galatasaray, Beşiktaş ile birlikte Bursa Uludağ Basketbol katılacak.

BUGÜN ŞÖLEN BAŞLIYOR

Şölen havasında geçecek Erciyes Cup Basketbol Turnuvası 28 Eylül - 1 Ekim tarihlerinde oynanacak ve 16.Erciyes Cup Kadınlar basketbol turnuvası ile yeni sezon öncesi seyircisi ile buluşacak olan takımımız bir anlamda uzun bir aradan sonra parkeye başka bir ifade ile de “Vitrine çıkacak!”

Beşiktaş, Galatasaray ve Bursa Uludağ Basketbol takımlarının renklendireceği müsabakalar Kadir Has Spor Salonunda oynanacak.

ERCİYES CUP PROĞRAMI

Erciyes Cup maç programı ise şu şekilde; 28 Eylül 2022 (Çarşamba) 16.00 Beşiktaş- Bursa Uludağ ve 18.00 Melikgazi Kayseri -Galatasaray

29 Eylül 2022 (Perşembe) 16.00 Galatasaray-Beşiktaş ve 18.00 Melikgazi Kayseri - Bursa Uludağ

01 Ekim 2022 (Cumartesi) 14.00 Galatasaray- Bursa Uludağ ve  16.00 Melikgazi Kayseri - Beşiktaş

SPOR ŞEHRİ MARKASI…

Melikgazi Kayseri Basketbol taraftarı için bulunmaz bir fırsat.

Futbolun milli maç arasında lig öncesinde nefis bir sınav süreci.

Tüm takımlara canı gönülden başarılar.

Bu kadar tesis yapmak ne kadar önemli ise bu tesislerde mücadele verecek takımları ayakta tutmak ve 1.5 milyonluk bir şehre “Spor Şehri” olduğuna inandırmak önemli olan.

Bu uğurda yapılan her çalışma atılan her adım son derece değerli…

Emeği geçenlere, hizmette hakkını verenlere teşekkürler.

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Mustafa Cengiz

Mustafa Cengiz

DİĞER YAZILARI AMATÖR SPORUN KALKINABİLMESİ  İÇİN HER TÜRLÜ DESTEK ÖNEMLİ… DÜNYA KUPASINA ŞIK OLMAYAN YOLLARLA VEDA ETTİ(RİLDİ)LER… ETİK, KUR FARKI VE KAÇAK YAYINLAR BÜYÜKKILIÇ’IN GÖNLÜNDEN GEÇEN BAŞKAN ADAYI!... DÜNYA KUPASINDAN YANSIYANLAR... STADYUMLARDA ŞİDDET YENİDEN HORTLADI… TARİHE BİR KEZ DAHA GEÇTİLER... YENİ BAŞKAN ARALIKTA BELLİ OLACAK! MAÇSIZ BİR HAFTA SONUNDA, GENEL KURUL HAREKETLİLİĞİ!  DÜNYA KUPASINDAN… KAYSERİSPOR YENİDEN BAŞLIYOR… ANADOLU İLE MAKAS AÇILDIKÇA AÇILIYOR… DEV ORGANİZASYON BAŞLADI… BAKALIM ŞAMPİYON KİM OLACAK? KAYSERİSPOR’DA İLK YARININ ARDINDAN… DÜNYA KUPASI HAVASINA GİRMENİN TAM ZAMANI… DÜNYA KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR… DÜNYA KUPASI FUTBOLUMUZU SOĞUTACAK… BAŞKAN GÜNDEME GENEL KURULU SOKTU… DÜNYA KUPASINA GİDİYOR GİBİ GİRMELİYDİK BİZ DE BU ARAYA! FENERBAHÇE GİBİ OLDUK! SIRA GELDİ KONYASPOR’U DEVİRMEYE! İYİ NİYET, SAMİMİYET, ŞEFFAFLIK VE DİSİPLİN İSTİKRARI GETİRDİ… ANADOLU TAKIMLARININ ZİRVE İLE RANDEVUSU… 5 MAÇTIR YENİLMİYORUZ,  ZİRVEDE OTURUYORUZ…  KAPIDAKİ TEHLİKELER! DAHA NE OLSUN?!... ÖNCE DURDURDUK, SONRA DA VURDUK! DEPLASMANDA FİNAL GİBİ BİR MAÇ… HERKESİ TERS KÖŞEYE YATIRDIK! FİNALİ DE YAKIŞSIN! EVİMİZDE İKİ PUAN KAYBEDERKEN KAZANDIKLARIMIZ! İKİ FARKLI KAYSERİSPOR… 35 YILDIR DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK! BU COŞKU YENİ-YEPYENİ BİR ZAFERLE DAHA TAÇLANMALI!. BU MAÇIN FAVORİSİ YOK… ERCİYES ASLANI KAYSERİ, DEMİR YUMRUĞA KARŞI… BU HAFTA RAKİBİMİZ DEMİR GİBİ! PAŞA’YI TOKATLADIK. ŞİMDİ DEMİR GİBİ BİR İRADE DAHA ORTAYA KOYMALIYIZ!.. İSTANBUL’DA KAZANMANIN KEYFİ BİR BAŞKA OLUYOR! HAYDİ… İKİNCİ DEPLASMAN GALİBİYETİNE HAZIR MIYIZ? PAŞA PAŞA YENMELİYİZ… KALDIĞIMIZ YERDEN BAŞLADIK…  TEŞEKKÜRLER AGSYD AİLESİ… YENİLSEK KOLAY OLURDU… VE…YENDİK OLAY OLDUK! 4 BÜYÜKLERLE İŞİMİZ BİTTİ… KENDİ KULVARIMIZA BAKALIM!...  GALİBİYETE İNANIYOR, ZAFER  İÇİN DE KENETLENİYORUZ!... GERİDE KALAN HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTAYA DAİR…  VE… BİR MARATON DAHA HATIRALARDA YERİNİ ALDI… BU LİGDE HER PUAN ALTIN DEĞERİNDE!...  GALİBİYETİ ISKALADIK… PUANLA TESELLİ BULDUK! BİZ İNANDIK… SİZ DE İNANIN… İKİNCİ BİR DEPLASMAN GALİBİYETİNE HAZIR MISINIZ? ÜÇ MAÇLIK İSTANBUL SERİSİ PAZAR ÜMRANİYESPOR MAÇI İLE BAŞLIYOR… 301 MİLYON AVROLUK DERBY DEĞİL, BİZİM MAÇ TÜRKİYE’DE GÜNDEM OLDU… KAÇAN BALIK BÜYÜK OLUR! KİME NEDEN-NASIL YENİLDİK? REZALETTE SON PERDE... GEÇEN SEZONKİ KUPA MAÇI RUHU İLE KAZANMALIYIZ!... BİZE 3 PUAN YAKIŞIR! TRABZON’A KARŞI ŞANSIZLIĞIMIZI BU HAFTA SONA ERDİRECEĞİZ… TRABZONSPOR İLE BAŞLAYIP, DÜNYA KUPASI İLE KATAR’DA BİTİRELİM Mİ?!.. TRABZON-ÜMRANİYE-GALATASARAY BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ’MİZ… PARASI OLAN DEĞİL, YÜREĞİ OLAN ZİRVEDE… TÜRKİYE KUPASI FİNALİNDEN BUGÜNLERE! 1.7 PUANLIK MAÇ BAŞI ORTALAMASI SÜPER! 7 HAFTANIN YILDIZI KAYSERİSPOR… BU BOŞLUĞU HAFİFE ALMAMAK LAZIM! HERKES ÜZERİNE DÜŞENİN BİR TIK DAHA ÜSTÜNE ÇIKMALI… KAYSERİSPOR, YÜREKTEN OYNADI!  HATA YAPMAZSAK KAZANABİLİRİZ!  HEP BÖYLE ÇOCUKLAR HEP BÖYLE… KAZANDIK… KAZANACAĞIZ…KAZANMALIYIZ…  KAZANMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ… KAYSERİSPOR 1’E 3 VERİYOR! SON KARARIMIZ 3 PUAN! DÜN BİR… BUGÜN İKİ… PAZAR ÜÇ… LİGDE ZORLUK DERECESİ GİDEREK ARTIYOR… KAYSERİSPOR FABRİKA AYARLARINA DÖNMELİ… DEPLASMANLARDA GOL ATAMIYOR, AMA EVİNDE DE GOL YEMİYOR!... EZE EZE DEĞİL, EZİLE EZİLE DEĞİL, EZİK BİR FUTBOL İLE YENİLDİK!  KALİTE TESCİL MAÇI! BU SEVİNÇ SÜRMELİ… ONLARIN BAŞINA GELEN PİŞMİŞ TAVUĞUN BAŞINA GELMEDİ… KENETLENDİK… BUNDAN SONRASI DAHA ÖNEMLİ… İÇ SAHA BEYİ KAYSERİSPOR… ONURLU DURUŞ! KAZANIRSAK DÜĞÜN, KAYBEDERSEK DÜĞÜM OLUR… BU MAÇI ALIRSA TARAFTAR ALIR! ATAN, KAZANACAK FORMÜLÜ BULMAK ZORUNDA…  BAŞAKŞEHİR’İ UNUT, GİRESUN’A BAK!... İSTANBUL’DA, İSTANBULLULARLA BU SEZON İŞİMİZ ÇOK ZOR ÇOK! KENDİSİ SAHADA AMA AKLI AVRUPA’DA! ELİMİZ BOŞ DÖNMEYECEĞİZ… HEDEF MAKSİMUM KAZANÇ, MİNİMUM KAYIP
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Fenerbahçe1329
 • 2Galatasaray1327
 • 3Adana Demirspor1324
 • 4Konyaspor1424
 • 5Başakşehir FK1324
 • 6Kayserispor1423
 • 7Trabzonspor1323
 • 8Beşiktaş1322
 • 9Alanyaspor1417
 • 10Gaziantep FK1316
 • 11Antalyaspor1216
 • 12Giresunspor1315
 • 13Kasımpaşa1315
 • 14Hatayspor1314
 • 15Fatih Karagümrük1313
 • 16MKE Ankaragücü1313
 • 17Sivasspor1411
 • 18İstanbulspor138
 • 19Ümraniyespor137
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA