DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Mustafa Cengiz CENK MEYDANI
Mustafa Cengiz CENK MEYDANI
Giriş Tarihi : 29-08-2022 14:13

ATAŞ’IN BASIN TOPLANTISI VE KAYSERİ’DE İYİ PARTİ…

Perşembe günü İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş’ın, düzenlediği basın toplantısına katıldık.

Deyim yerinde ise kısa zamanda A’dan Z’ye İğneden İpliğe birçok konu başlığını hızlı bir şekilde gündeme taşıdı Ataş.

Sorularımıza da cevap verdi.

Toplantı’da İYİ Partinin yurt genelindeki durumundan, Kayseri’de ki durumuna kadar olan bölüm ve partiye yeni katılımlarla ilgili de görüşlerini paylaştı Ataş.

SAHADAYIZ…

Partisinin İl Başkanı Sebati Ataman, il yöneticileri ve belediye meclis üyeleri ile birlikte basının karşısına çıkan Ataş, yaptıkları çalışmaları anlattı ve aynı zamanda gündeme ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

Dört yıldır vatandaşların arasında olmaya, onların sorunlarını dinlemeye ve gündeme getirmeye çalıştıklarını dile getiren Ataş, ilçeleri il teşkilatı ve meclis üyeleri ile ziyaret edip, sorunları sahada tespit ettiklerini söyledi.

KAYSERİ’DE OY ORANIMIZ YÜZDE 28

Tersten başlayalım bugün.

Kendisine final bölümünde sorduğum “Kayseri’de son anketlere göre oy oranınız kaç? Kayseri’den 10 milletvekili çıktığına göre şu anda bu masada oturan herkes gelecek seçimlerde Potansiyel aday mı?” soruma Ataş’ın cevabı “ Daha öncede yayınlamıştık. Kayseri’de oy oranımız yüzde 28’lerde.” Oldu. “Bu yüzde size kaç vekillik getirir?” soruma ise “Hesap yapmadık. Bunu zaman gösterecek” oldu.

Yurt geneline yüzde 16, 100’den fazla ve  Kayseri’de yüzde 28 tahmini bir hesap ile 3 milletvekilliği demek.

Bu arada Talas ilçe başkanı Osman Haymana’nın “Ben aday değilim!” açıklamasına ise Ataş, “Hayır hayır karıştırmayın siz…” uyarısında bulundu.

Şu anda İYİ Parti Türkiye’de esen rüzgarı arkasına almış durumda.

Seçimler öne çekilmez ise 9 ay gibi bir zaman var.

Bu zaman dilimi içinde de çok şeylerin yaşanması muhtemel.

EN ÖNEMLİ SATIR BAŞLARI.

Ataş’ın aslında her sözü olaydı.

Enine boyuna üzerinde düşünülmesi gereken satır başları.

Bana göre Basın toplantısında iki önemli konu vardı.

Birincisi 700 Milyon TL’lik Cami mevzusu ve doğal olarak Mehmet Altun’a dair söylemleri.

İkincisi ise 30 Bin Suriyeli öğrencinin okuması nedeni ile ortaya çıkan tablo ve kendi öğrencilerimizin yaşadığı mağduriyet.

Bu iki ana başlığa öncelik vererek genel değerlendirmelerimize devam edelim.

Kayseri’de sadece temel atması için 75 milyon ve maliyeti de toplamda 700 milyon olarak konuşulan Millet bahçesine yapılacak cami tartışmalarına da değinen Milletvekili Dursun Ataş, camiye karşı olmadıklarını, ancak milletin hali, ekonominin durumu ortadayken bu tür harcamalara karşı olduklarını söyledi.

700 MİLYONLUK CAMİYE İHTİYAÇ VAR MI?

“Kayseri’de şu anda büyük bir kriz varken, milletin sorunları varken bir cami meselesi konuşuluyor” diyen Ataş, “Tarihe not düşmek için bunları söylüyorum” dedi  ve çarpıcı ifadeleri kullandı. Milletvekili Ataş, “Şimdi bir cami meselesi var. Ülkenin içinden geçtiği durum var. Gerçekten vatandaş çok zor durumda.

Her evde işsiz var, ekonomik sıkıntı çok fazla. Böyle bir ortamda caminin 700 milyon gibi bir rakama mal olacağı söyleniyor, ama bunun teknik kısmına ya da bu işi bilen insanlarla konuştuğumuzda bunun çok daha pahalıya mal olacağı söyleniyor. İktidar tarafından bunun bir hayırsever tarafından yapılacağı söyleniyor. 

Hayırsever tarafından yapılacaksa neden belediyeler tarafından ihaleler yapılıyor. Bu da soru işareti. Biz camiye karşı değiliz. Camiler yapılsın, yeteri kadar da Kayseri’de cami olduğunu biliyoruz, görüyoruz. Gerçekten bu zamanda, bu ekonomik sıkıntıda orda böyle bir dönemde böyle bir camiye ihtiyaç var mı?

Bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum. 

Böyle bir dönemde buna ihtiyacın olmadığını belirtiyor ve tarihe not düşüyorum.

Geri adım atarlar mı, bu paralarla Kayseri’de ki işsiz gençlere iş imkanı olur mu? Kayseri’nin esnafına, diğer kesimlerine bu paralar harcanır mı? diye de kendilerine sesleniyorum” diye konuştu.

MEHMET BEYİ TANIMAYIZ!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından caminin hayırsever tarafından yapılacağının açıklandığını ve AKP’li bazı siyasilerce de bu hayırseverin “Kadir Has’tan sonra en büyük hayırsever” olarak anlatıldığını hatırlatan Ataş, “Biz Mehmet beyi tanımayız fazla.

Kayserili bir avukat ve iş adamı olarak biliriz.

Bazı iddialar da  konuşuluyor, yazılıyor.

İnşallah daha sonra bunlar çıktığında aynı kararların arkasında durabilirler diyorum” dedi.

İŞ ADAMLARINA BASKI YAPILIYOR

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayseri’de iş adamlarına yönelik baskılar olduğunu vurgulayan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “İş adamlarına durmadan baskılar yapılıyor.

Kayseri’de iş adamlarına yatırım için teşvik, destek verilmesi gerekirken iş adamlarına, bizlere yaklaşanlara, rozet takacak olanlara baskılar uygulanıyor.

İş adamlarının bize katılmasını, parti rozetini takmasını bir şekilde engelleyecek baskılar ortaya konuyor ve bu baskılarla iş adamları karşı karşıya kalıyor” dedi.

İDDİALAR…

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş’ın basın toplantısına önemli iddialar damgasını vurdu.

Mesela Ataş dedi ki; “30 Yıldır Kayseri olarak kandırılıyor!  Kayseri otobana Kırşehir’den, Hızlı Trene Yozgat’tan bağlanıyor ve bunu da başarı gibi anlatıyorlar!”

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, toplantıda önemli iddialarda bulundu.

Bugün bu iddiaların satır başlarını ele alacağız…

Keşke basın özgürlüğünün öne çıktığı toplantıda il başkanı Sebati Ataman ve Meclis Grup başkanvekili Kazım Yücel’de birkaç kelam etselerdi.

Şık olurdu…

Önemli tespitler ve iddiaları var Ataş’ın…

FAYDASI OLMAYAN MİLLET BAHÇESİ

İlçelerde, Kayseri’de birçok sorun varken, sadece konuştukları konunun Millet bahçesi olduğunu belirten Milletvekili Dursun Ataş, “Millet bahçesi için belediye bütçesini neredeyse iki katına çıkardılar. Sadece borçlara aktarılıyor ve hiçbir hizmet üretilemiyor.

Ne olduğu belirsiz, Kayseri’ye faydası olmayan bir millet bahçesi yapılıyor.

Kale kapıları gibi kapısı olan yine kendi yandaşlarına para aktarma hastalığı olan, yine yapılan işlerin tekrar tekrar sökülüp, yapıldığı yansıyor. Kayseri hizmet beklerken oralara kaynak aktarılmasına bizim gönlümüz razı değil” şeklinde konuştu.

MİLLETİN  PARASINA, ELEKTRİĞİNE ÇÖKÜLÜYOR

“Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği” konusunda yaşanan tartışmalara da değinen Milletvekili Dursun Ataş, “İş adamlarının GES konusu var. Bu da büyük bir problem. Meclis gündemine de taşıdım. Kayseri’de 1 milyar dolara yakın bu işle ilgili yatırım söz konusu. 2019’daçıkarılan kararname ile 10 yıl alım garantisi verilerek bu işler yapılmış,  fakat tam ortasındayken bir kural değişikliği ile milletin parasına, elektriğine çökülme gibi bir durum söz konusu. İş adamlarının bu yönde sorunları var. Maalesef iktidar milletvekillerine ulaşmalarına rağmen hiçbiri bir adım dahi atmamış” dedi.

OKUL İNŞAATLARI YARIM KALDI!

Basın toplantısında kamu müteahhitlerinin yaşadığı sorunlara da dikkat çeken İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Suriyeliler konusunda düşündüren bir tabloyu da gündeme taşıdı. 

Milletvekili Ataş, şu ifadeleri kullandı: Kamu müteahhitlerinin büyük sorunlar var. 70’e yakın okulun inşaatlarının yarım kaldığı belirtiliyor. Bu sene Kayseri’de tekli eğitim sistemine geçileceğinin sözünü vermişlerdi, ama şu an bütün okullarda çalışma durmuş durumda. Ekonomik kriz, maliyetlere gelen yüzde 400-500 oranındaki zamlar nedeniyle müteahhitler bu işlerini bırakmış durumda. Birçoğu da mahkemelik olmuş. Örneğin bu caminin parasıyla bu okullarda bitirilebilirdi.

30 BİN SURİYELİ ÖĞRENCİ…

Bunun yanında aldığım bilgilere göre Kayseri’de 30 bin civarında Suriyeli öğrenciden bahsediliyor. Bunlar doğru bilgiler.

30 bin Suriyeli bugün Kayseri’de eğitim görmüyor olsaydı, şu anda tekli sistemi geçilmiş olunacaktı. 

Bunlar devamlı halktan, basından saklanıyor. İşte bu sorunlar konuşulmasın diye iktidar sahipleri iş adamlarına, basına baskı yapıyor.

Bizlerin ekranlara çıkarılmasını istemiyor.

30 YILDIR KAYSERİ KANDIRILIYOR!

Kayseri kamuoyunun yıllardır mevcut yönetimce aldatıldığını dile getiren Milletvekili Dursun Ataş, “Şimdi tekrar aldatıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı bir ay önce Kayseri’ye geldi, açılış yaptı, temel attı. Hızlı trenin temeli atıldı, otobanın açılışı yapıldı. Sanki Kayseri’nin içinden otoban geçmiş gibi anlatıldı. Aradan bir ay geçti, bir AKP yetkilisi ‘bağlantı yollarını açıyoruz’ dedi ve Kayseri otobana Kırşehir’den, hızlı trene Yozgat’tan bağlanıyor.  Bunu da başarı gibi anlatıyorlar. Cumhurbaşkanının açılış yaptığı yerlere daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı gidiyor, geziyor ve ‘inşaat çalışmalarının devam ettiğine’ dair açıklama yapıyor. 30 yıldır Kayseri kandırılıyor” dedi.

SORUNLARI GİZLEMEYE ÇALIŞIYORLAR

Çiftçilerin, iş adamlarının, esnafın sorunlarının giderek arttığını ve sorunların alıp başını gittiğini ifade eden Milletvekili Dursun Ataş, “İnsanlar artık umudunu kaybetmiş ve geleceğe dair güvenini kaybetmiş  durumda. Kayseri’de de sorunlara çözüm üretmekten çok, bu sorunları gizlemeye, üzerini örtmeye, hiçbir sorun yokmuş gibi davranmaya çalışıyorlar. Bizim gittiğimiz yerlere 2-3 gün sonra baskı kurmak için gidiyorlar. Bunu da devlet görevlilerini yanlarına alarak yapıyorlar” dedi.

KENDİ BEKALARINI DÜŞÜNÜYORLAR

Kayseri’de iktidar sahiplerinin birbirleri ile çekişme ve kavga içerisinde olduğunu da anlatan Milletvekili Dursun Ataş, perde arkasındaki bu kavganın da şehre  büyük zarar verdiğini belirtti. Milletvekili Ataş, “Kayseri’deki iktidar sahipleri biran önce kendi aralarındaki problemi aşmalı. Biran önce milletvekilleri  kendi aralarındaki sorunları çözmeli. Biran önce belediye başkanları kendi aralarındaki düşmanlıkları bitirmeli. Kayseri adına bir şeyler üretmeye bakmalılar. Biz buradan söz veriyoruz, az kaldı diyoruz. Bizim iktidarımızda belediye başkanları birbirlerinin paçasından, ayağından aşağı çekmek yerine birbirlerinin aleyhinde işler yapmak yerine, birbirleriyle işbirliği içinde Kayseri’yi daha ileri götürecekler inşallah. Buradan ifade etmek isterim ki, kendilerinin bekası ve refahından Kayseri halkının geleceği daha önemli. Az kaldı. 9 ay sonra ülke nefes alacak” şeklinde konuştu. İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, yaptığı açıklamaların ardından basın mensupları tarafından yöneltilen sorulara da yanıt verdi.

ÖZETLE;

“Sıkın dişinizi 9 ay kaldı” mesajı ile Ataş başta İYİ Parti iktidarının Millet İttifakının zafer müjdesinin verirken ilimizde başta cami konusu olmak üzere, ilçelerde yaşanan tablo, GES ile ilgili önemli ayrıntılar, Yarım kalan okullar ve Eğitimdeki Suriyeli öğrenciler olmak üzere, Kayseri-Konya arasındaki toplu taşım bilet fiyatlarındaki yüzde 50’lik  mukayesesi, Hinterland ile ortaya çıkan “Zengin Ortak” garabeti, Hızlı Tren, Otobanlardaki son durum, Belediye hizmetlerine dair göndermeler, STK Seçimlerindeki baskılar ve aklınıza gelebilecek Kayseri ile ilgili bir çok konuda fikir beyan etti.

Önemli tespitler ve iddialar.

Hiç kuşku yok ki Cumhur ittifakı ortaklarından da bu açıklamalara dair cevaplar olacaktır.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erkilet Kütüphanesi Tanıtım Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Şehrinden haberdar olmayan siyasiler, kamuoyunun zihnini bulandıran yaklaşımlar sergiliyor” dedi.

Siyasetin ısınmaya başladığı günlerdeyiz.

Seçim sattı mahalline çoktan girilmiş durumda.

AK Parti-CHP arasındaki çekişme malumunuz.

Bakalım AK Parti-İYİ Parti arasında bir gerilim olur mu yoksa Özhaseki-Ataş arasındaki nezaket telefon görüşme akabinde ılımlı siyaset devam eder mi?

Kısmetse hep birlikte yaşayıp göreceğiz…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Mustafa Cengiz CENK MEYDANI

Mustafa Cengiz CENK MEYDANI

DİĞER YAZILARI KAYSERİ NÜFUSU 1 MİLYON 441 BİN 523 KİŞİ… BU İŞİN KURALI NE? TÜRKİYE VE DÜNYA GÜNDEMİNE DAİR… MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…3 MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…2 MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE  METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…1 103 GÜN KALA DURUM NEDİR? OLUR MU/ OLAMAZ MI? TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR? İYİ DÜŞÜNÜN… SON KARARINIZ MI? NELERİ KONUŞUYORUZ? TABLO GİDEREK AĞIRLAŞIYOR… NEDEN TARİH 14 MAYIS? KOCASİNAN’DAN AZERBAYCAN’A YOL OLUR!...-2 KOCASİNAN’DAN AZERBAYCAN’A YOL OLUR!...-1 KONUT SATIŞLARINA DAİR…2 KONUT SATIŞLARINA DAİR…1 SIĞINMACILARA PARA YETMİYOR… ŞİMDİ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA  KOYMAZSAK NE ZAMAN?!... DUYMADIKLARIMIZ... SON GELİŞMELERE DAİR… KÖR GÖZE PARMAK!... SORUMLUSU KİM OLACAK? ÖYLE YA DA BÖYLE SEÇİM KAPIDA... 6’LI MASANIN NEGATİF YANKILARI… 6'LI MASANIN POZİTİF YANKILARI... ESKİDEN VE ŞİMDİ... ATATÜRK VE TÜRK KİMLİĞİ İLE UĞRAŞMAYIN!... HERKESLE AYNI DÜŞÜNMEK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ… 2022'DEN 2023'E NE DEĞİŞTİ? EN MANTIKLISI “SAT-  KURTUL” FELSEFESİ Mİ? EYT GEYİKLERİ-2 EYT GEYİKLERİ…1 UZUN MU YAŞAMAK İSTİYORSUNUZ? O HALDE… BOL BOL KİTAP OKUYUN! GÜLSOY’DAN 2022 DEĞERLENDİRMESİ, 2023’E DAİR BEKLENTİLERİN YORUMU! ADAYLIKLARI HAYIRLI OLSUN… HABERDE REKOR KIRDIKLARINA GÖRE VARDIR BU İŞİN BİR HİKMETİ… SERBEST BÖLGE GERÇEĞİ… EN ÖNEMLİ KONU YEŞİL ALAN VE AĞAÇLANDIRMA… 2022’DEN NELERİ KONUŞTUK? GÜNDEME DAİR GENELLEMELER... KAYSERİ’DE ÇARKLAR DÖNMÜYOR SİZ DE BU KAMPANYAYA KATILIN, BİR TAŞLA İKİ KUŞ BİRDEN VURUN! AKP’NİN 100. YIL HEDİYESİ VE… YİNE KANDIRILDIK HEMŞEHRİLERİM!-2 AKP’NİN 100. YIL HEDİYESİ VE… YİNE KANDIRILDIK HEMŞEHRİLERİM!-1 SON KARAR, NE GETİRİR NE GÖTÜRÜR?!... GAYRİSAFİ YURT İÇİ HASILA BİZİ TEĞET GEÇTİ…1 KAYSO 56. YILINI KUTLUYOR… TÜİK'TEN EĞİTİM VE SAĞLIK HARCAMA RAKAMLARI…2 TÜİK'TEN EĞİTİM VE SAĞLIK HARCAMA RAKAMLARI…1 YALNIZIM… YALNIZSIN… YALNIZ… CHP’NİN EKONOMİK YOL HARİTASI… ARAMIZDAKİ FARK BU İŞTE... KILIÇDAROĞLU’NUN EKONOMİK HAMLESİ  VE 24 ARALIK KAYSERİ ZİYARETİ’NE DAİR… BU KONU HER ŞEYDEN ÖNEMLİ…2 BU KONU HERŞEYDEN ÖNEMLİ…1 HAYATIN GERÇEKLERİ... O İŞ AYRI, BU İŞ AYRI MI? SİYASETİN KURALLARI… SİL BAŞTAN MI BAŞLIYORUZ?!... PARA GELSİN AMA, HER YERDEN GELMESİN! KAYSERİ’DE SEÇMENİN KAFASI KARIŞIK! HAYAT İÇİN TAVSİYELER... BİR DE ONDAN DİNLEMEK LAZIM... SİYASETTE DENKLEMLER DEĞİŞİYOR  DİKKAT EDİYOR MUSUNUZ? DİN VE TÜRKÇÜLÜK NASIL TAHRİF EDİLİYOR?!...  MÜLK ALLAH'INDIR GÖKLERDE VE YERDE YASTIK ALTI DA DAHİL!... YORUMSUZ… DUYMADIKLARIMIZ... OLAYLARA BİR DE BU YÖNDEN BAKIN… SİYASET BİLİMCİ GÖZÜ İLE OLAYLAR… 165 GÜNDE NE YAPABİLİRSİNİZ?...-2 165 GÜNDE NE YAPABİLİRSİNİZ?...-1 İŞSİZLİK RAKAMLARI… TARAFSIZ DEĞİL, DÜRÜST BUGÜN MATEM GÜNÜ DEĞİL, ATATÜRK’Ü ANLAMA GÜNÜDÜR…  BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? CEM TOKER'LE DEVAM EDİYORUZ... İTTİFAKIN KİLİT PARTİSİ  EKONOMİN SON DURUMU... ATATÜRK VE CUMHURİYET AŞIĞI BİR LİDER... ALKIŞLAR TALAS FESTİVALİ’NE… BİR MUHTARIN SESSİZ ÇIĞLIĞI…2 BİR MUHTARIN SESSİZ ÇIĞLIĞI…1 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…3 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…2 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…1 GÜNDEM İÇİN MUHALEFET NE DİYOR? VATANDAŞIN PARASI İLE SİYASET YAPMAK!-2 VATANDAŞIN PARASI İLE SİYASET YAPMAK!-1 KİM DOĞRU SÖYLÜYOR? İŞ KAZASI MI? CİNAYET Mİ? BU BELİRTİLER ÖZGÜVENİNİZİN EKSİK OLDUĞUNU GÖSTERİYOR ASGARİ ÜCRETLİYE BİR MÜJDE DE BENDEN! İNŞAAT SEKTÖRÜ YÜZDE 20 DARALDI PROTESTOLU ÇEKLER... EKONOMİYE DAİR SON VERİLER… ENFLASYONU HERKES EŞİT DERECEDE Mİ HİSSEDİYOR? KAYSERİ’NİN VİTRİNİ MELİKGAZİ…2 KAYSERİ’NİN VİTRİNİ MELİKGAZİ…1 KİTAP FUARI…  BANKACILIK SEKTÖRÜ KÂRINI 5'E KATLADI BENCE… BANA GÖRE… BİZCE… ELİTAŞ’IN SÖYLEDİKLERİ…2 ELİTAŞ’IN SÖYLEDİKLERİ…1 MOBİLYANIN ÜRETİM ÜSSÜ KAYSERİ… ODA SEÇİMLERİ SORUNSUZ… ODA SEÇİMLERİ.... 3 ODA SEÇİMLERİ.... 2  ODA SEÇİMLERİ.... 1 AĞAÇLANDIRMA SEZONU… CEVABI OLMAYAN SORULAR… HAYVAN KATLİAMLARI DURDURULMALI… BİR SADETTİN TANTAN KLASİĞİ… EMNİYETİN BAHÇESİNDE Kİ YEMİN! KONUT SATIŞLARI VE TOKİ PROJESİ… SİYASET ÜZERİNE…  EKONOMİST GÖZÜ İLE GERÇEKLER… SAADET PARTİSİ VE ARIKAN’I BAKIŞ AÇISI FARKLI BAKIŞ AÇILARI…. “KADINA EL KAL-KA-MAZ” EVİN HALLERİ… SİYASETTE YILDIZI PARLIYOR... BAKAR MISINIZ? 12 EYLÜL'Ü UNUTMADIK...  SANAL ALEMİN ESİRİ OLMAK… DİYANET NE YAPMAK İSTİYOR? EKONOMİ ÜZERİNE SEÇMECELER... EYLÜL'DE GELDİ... SİYASETNAME-2 YENİ BİR DÖNEME GİRDİK… EKONOMİ VE FAİZ... NE DİYOR? TABLO EŞİTLENDİ Mİ? KANAYAN YARA: KADINA ŞİDDET… ÖZGÜVEN BÖYLE ARTAR... YAZARLIK DA DÖNÜŞÜME UĞRADI MI! GÖSTERİŞLİ MABETLER YAPMAYIN! ORTA DOĞU’DA NELER OLUYOR? SONBAHARA HAZAN MEVSİMİNE ADIM ADIM… İYİCİLİK VE KÖTÜCÜLÜK ÖLÇEĞİNDE TÜRKİYE SINIRIN ALTINDA KALDI…
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Galatasaray2254
 • 2Fenerbahçe2145
 • 3Başakşehir FK2140
 • 4Beşiktaş2139
 • 5Adana Demirspor2138
 • 6Trabzonspor2238
 • 7Kayserispor2132
 • 8Konyaspor2127
 • 9Fatih Karagümrük2126
 • 10Gaziantep FK2225
 • 11Alanyaspor2225
 • 12Sivasspor2224
 • 13Antalyaspor2124
 • 14Hatayspor2123
 • 15MKE Ankaragücü2122
 • 16Kasımpaşa2222
 • 17Giresunspor2121
 • 18İstanbulspor2221
 • 19Ümraniyespor2114
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA