DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Mustafa Cengiz CENK MEYDANI
Mustafa Cengiz CENK MEYDANI
Giriş Tarihi : 25-05-2023 11:20

BU SESSİZLİĞİ NASIL OKUMAK LAZIM?

Pazar günü Türkiye bir kez daha sandığa gidiyor.

Bu kez Cumhurbaşkanını seçeceğiz.

Milletvekilliklerin seçimi tamamlanmıştı.

Aslında kişileri değil de sistemi demek doğru bir ifade sanırım.

Her iki adayda temsi ettiği misyonun gereğini yapmak için sandıktan çıkmak istiyor.

Bu hafta sonu itibarı ile iki adaydan en yüksek oyu alan iki isim Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki yarış final yapacak.

İki adayda bir hayli iddialı.

“Ya tamam, ya da devam” diyecekler…

SESSİZLİK HAKİM…

İlk seçimde yani 14 Mayıs itibarı ile 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş ve 12 ili kapsayan büyük deprem felaketi akabinde partilerin genel anlamda ortak görüş beyan etmelerine ve fazla tantana yapmamaya yönelik iyi niyetli açıklamalar maalesef karşılığını bulamamıştı.

Deprem bölgesine gönderilmesi önerilen parti yardımları bir yana, göz kirliliğine neden olan afişler ve ses kirliliğine neden olan başta konvoy gezileri ile meydanlarda kurulan parti çadırlarında ki gürültü-patırtı ne yazık ki ayyuka çıkmış, zaman zaman karşılıklı çirkin saldırılar ve provokasyonlar olmuş hatta dövüş-kavga bile yaşanmıştı.

Ancak 14 Mayıs gecesinde ortaya çıkan “Belirsiz” tablo akabinde son haftada deyim yerinde ise birkaç etkinlik hariç “Ölüm Sessizliği” hakim genel manada ülkemizde.

Herkes 28 Mayıs’ta çıkacak sonuca endekslenmiş durumda.

Bu fırtına öncesi bir sessizlik mi?

SOSYAL MEDYA COŞTU…

Her ne kadar meydanlarda ciddi bir organizasyon olmasa da bu kez sosyal medya coşmuş durumda.

Gerek Sinan Oğan ile yapılan pazarlık, gerekse de Zafer Partisine yapılan teklifler akabinde geride kalan seçim yorumları da dahil olmak üzere ülke kelimenin tam anlamı ile ikiye bölünmüş durumda.

Sanal alemde ki yazıları bir okusanız, ya da yapılan yorumları bir görseniz akla ziyan bir tablo söz konusu.

Son Babala TV’deki Kılıçrdaroğlu’nun 8 saat süren çekimler akabinde yaptığı açılamalar gündeme damgasını vurmuş durumda.

Ya… Videolara ne demeli?

Allahtan belli bir bölgede sınırlanmış ve özele bel altına fazla girilmemiş durumda.

Herkes elindekini paylaşmaya başlasa sanırım kimse sokağa çıkacak durumda değil.

EN BÜYÜK REFERANDUM…

2018 Yılındaki Başkanlı sistemine geçiş sonrasında yaşanan 5 yıllık süreçte ki tablo ortada.

Cumhur İttifakı “Başkanlık Sistemi devam etsin!” diyor.

Millet İttifakı ise Tek adam rejimi sona ermeli ve yeniden “Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme dönülmeli!” görüşünü savunuyor ta ilk günden bu yana.

Bu arada insanımız başta sığınmacılar-mülteciler konusu olmak üzere ülkemizin geleceğini oylayacak.

Nasıl bir sistem ve gelecek istediğine dair kanaatini sandığa yansıtacak.

Daha çok yüzünü Doğu’ya dönen, Kadın haklarının gasp edildiği, eşitlik ilkesinin rafa kalktığı, kadının eve hapsedildiği hatta ve hatta sahiplendirilmesi gibi bir garabetin bile dillendirildiği bir süreç ve Orta Doğu gibi dinmeyen savaşlar-gözyaşları milyonlarca ölümün yaşandığı bir tabloyu mu kabul edeceğiz?!...

Yoksa gelir dağılımının adil olduğu, Çalmayan-Çaldırmayan bunu savunmayan insanların azaldığı, Üç-beş kişinin Türkiye’nin bütün GSM hasılasını cebine indirmediği, insanımızın çağdaş ve medeni ülkeler seviyesindeki gibi hakça kazanıp-eşitçe bölüştüğü bir düzene mi kavuşacağız?!...

Karar sizin.

SAFLAR BELİRLENDİ…

Herkes pozisyonunu aldı.

Safını belirledi.

Kararını da verdi sanırım.

Son ikna turları da sürüyor.
Sandığa gitmeyen 8.5 milyon seçmenin Pazar günü en önemli vatandaşlık görevini yapması için iki tarafta yakın markaja girmiş durumda.

Uçarı kaçarı yok.

Herkes sandığa gidecek ve hem ülkemizin, hem kendisinin, hem ailesinin geleceğine dair karırını sandıkta bir kez daha üstüne basa basa teyit edecek.

Nihayetinde bu ülke hepimizin.

Pazartesi sabahı uyanacağımız günde de herkes eş-dost-akraba olarak yoluna devam edecek düğünde-ölümde, sevinçte-kederde yüzyüze bakacağız.

Halaylarla coşup, yaslarda birbirimizin acısını paylaşmaya devam edeceğiz…

SİNAN OĞAN’IN OYLARI…

Iğdır ve Kayseri’den en yüksek oyları alarak seçimde yüzde 5’i geçen ve daha sonra da gelen davetlerden Cumhur İttifakının davetine icap ederek safını belirleyen Sinan Oğan’ın bakalım ilimizde kendisine verilen oylar bu kez nasıl bir yön izleyecek.

Beklendiği gibi Cumhur’a mı bu oylar gidecek yoksa Millet İttifakı ve Kemal Kılıçdaroğlu’na mı yön değiştirecek.

Yaklaşık 100 Bin oyun önemi bir hayli büyük.

Bu seçimlerde her şey deyim yerinde ise “Bıçak sırtı”

İki tarafta kazanmak için son kozlarını oynuyor.

Kaybedenin her şeyi olmasa da bir çok şeyi kaybedeceği kesin.

İYİ, DEVA, GELECEK, ZAFER PARTİLERİ…

İlk seçimde başta İYİ, DEVA, GELECEK olmak üzere Millet İttifakının bileşenleri iyi bir sınav veremediler.

Yeşil Sol parti’de umulanın uzağında kaldı.

Zafer partisinin sergilediği performans ortada.

Ümit Özdağ gerçek bir dava adamı ve vatansever olduğunu bir kez daha gösterdi.

Kemal Kılıçdaroğlu’da destekleri bu partilerin anketlerde olduğu gibi sandığa yansısa idi sanırım yüzde 52-55’ler ile ilk tur bitecekti.

Siyaset böyle bir şey işte.

Kamuoyu araştırmaları dahil bir çok şey yanlış gitti.

Ya da bir başka ifade ile yanıltıcı olmaya devam ediyor eldeki veriler ile sandığa yansıyan gerçekler.

YSK’nın tutumu ortada.

Islak imzalara karşın yanlış yazımlar nedeni ile 20 binden fazla sandığın sorunlu oluşu dikkate alınmadı bile.

Cumhur İttifakı topu MHP üzerinden döndürdü ve daha önce de yüzde 5-6’larda görünen MHP yüzde 11’ere tırmanan bir oy oranı ile Cumhur İttifakının lokomotifi oldu ve seçimi bir anlamda kurtaran taraf oldu.

YOK SAYMAYIN!...

R.İhsan Eliaçık’ın şu tespiti son derece önemli;

Elinde vergi, hazine, asker, polis, medya, bürokrasi (tüm kamu gücü) olan muktedire karşı durmak bir yana, eleştirmekten bile çekinip şu günde bile muhalefete yüklenenler şaşkın ördeklere benziyorsunuz. Bari 4 gün susun.

Dr. Naim Babüroğlu diyor ki; “Atatürk’ten ve onun ilkelerinden uzaklaşan, millet yerine ümmet anlayışına yönelen bir Türkiye’nin geleceği nokta uçurum kenarıdır. Türkçe bilmeyen, Türk gelenekleriyle problemi olan bir göçmenin, Türkiye’nin kaderinde hak sahibi olması Türk tarihi açısından ibret verici bir durumdur.

Demokrasiyle, insan haklarıyla açıklanabilecek bir durum değildir. Atatürk’le ve Cumhuriyet’le barışık olmayan bir Türkiye gün yüzü görmez.”

Bu ülkenin kurucu liderini, savaş meydanlarında size bu ülkeyi bırakmak için şahadet şerbetini içenleri, bu ülkenin kolay kazanılmadığını ve ne idiğü belirsizlere peşkeş çekilemeyecek kadar değerli olduğunu lütfen unutmayın…

İYİ DÜŞÜNÜN…

Merhum Levent Kırca’nın Olacak O Kadar TV’lerdeki bir dönemin fırtına skeçlerindeki şarkısındaki “Tekrarı yok bunun!” göndermesindeki gibi gerçekten bunun tekrarı yok…

Olmayabilirde…

Olabilirde…

Önümüzdeki yerel seçim sürecindeki makas epey daralmış durumda.

Mart 2024’te 9-10 ay gibi bir sürede bir başka seçim daha yaşanacak.

Pazar günü sandıktan çıkacak muhtemel sonuca göre bu seçimlerin yeni bir seçimle birleştirilmesi, öne çekilmesi gibi de farklı senaryolara gebe olduğu şüphesiz.

28 Mayıs seçimlerinin öncelikle ülkemize, insanımıza ve herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Ülke sizin…

Karar sizin…

Gelecek sizin…

 

 

 

 

 

 

 

 

Mustafa Cengiz CENK MEYDANI

Mustafa Cengiz CENK MEYDANI

DİĞER YAZILARI KAYSERİ YİNE-YENİDEN “CUMHUR İTTİFAKI” DEDİ… BU SAATTEN SONRASI GEÇİM! TARİHİ YOL AYRIMI… ÖZÜR DİLEMEKTE BİR ERDEMDİR... PATATES… S/OĞAN… (BYE BYE KEMAL) VE… GÜLE GÜLE ERDOĞAN SLOGANLARI! TABLO GERÇEKTEN BU KADAR KÖTÜ MÜ? 19 MAYIS'TAN 28 MAYIS'A... FARKLI BAKIŞ AÇILARI İLE SEÇİM ANALİZLERİ… 14 MAYIS’TAN 28 MAYIS’A NELER DEĞİŞECEK? İLÇELERDE BEKLENEN OLDU… KAYSERİ TERCİHİNİ DEĞİŞTİRMEDİ SEÇİMLERE DAİR İLK İZLENİMLER… 2023’TE YENİ BİR REKORA DOĞRU… HERKES BU SEÇİMLERİ SONUCUNU MERAK EDİYOR… ONLAR ANLADI, BİZDEKİLER ANLAMIYOR… BU SEÇİMİN GALİBİ HEPİMİZ OLALIM! SEÇİM İKİNCİ TURA KALIR MI, KALIRSA NELER OLUR…NELER? HERKES BÜYÜK GÜNÜ BEKLİYOR… AK PARTİ MİTİNGİ VE KAYSERİ İZLENİMLERİ… SEÇİME BİR HAFTA KALA TABLO... BAKALIM SON HAFTADA NELER OLACAK? SİZCE DE ÖYLEMİ ACABA? TÜRKİYE'DE KADIN OLMAK ZOR! SEÇİM HESAPLARI TUTAR MI?  LİDERLERİN KAYSERİ MİTİNGİ VE MEYDANLARIN SESİ… O AN GELİYOR MU, DAHA VAKTİ VAR MI? BAŞKA BİR ÜLKEDE OLMAYACAKLAR!... 14 MAYIS İÇİN MAKAS DARALIYOR… SEÇİME DAİR UYARILAR... ŞİMDİ MİTİNG ZAMANI…BAKALIM  MEYDANLARIN DİLİ NE DİYECEK?  DUYMADIKLARIMIZ... BAYRAMLIK… KAYSERİ BU POTANSİYELİ DAHA BÜYÜK RAKAMLARA ENDEKSLEMELİ! DİN İNSANLARA SİYASET Mİ EMREDİYOR? İYİ DÜŞÜNÜN, SON KARARINIZ MI?  SİYASETTE EKOLOJİ TEMELLİ YAKLAŞIM ODAĞA ALINMALI…  SEÇİMLERE AZ BİR SÜRE KALA ANKETLER NE DİYOR? BUGÜN YİNE FARKLI BİR SES VE BAKIŞ AÇISI... KAYSERİ’DE DİĞER SİYASİ PARTİ ADAYLARINA DAİR… VATANA MİLLETE HAYIRLI UĞURLU OLSUN! LİSTELER AÇIKLANDI, YARIŞ RESMEN BAŞLIYOR! KAYSERİ’YE DAİR DUYMADIKLARINIZ… BAKALIM GENEL BAŞKANLARIN  TERCİHİ KİMLER OLACAK? TÜRKİYE GERÇEKLERİ ÜZERİNE... YİĞİT MUHTAÇ OLMUŞ KURU SOĞANA... SEÇİMLERE 40 GÜN KALA FARKLI DÜŞÜNCELER… KAYSERİ NASIL MİLLETVEKİLİ İSTİYOR? SİYASETTE ÇEMBER DARALIYOR… NELER OLUYOR… HABERİNİZ VAR MI? SİYASET SİYASİLERE BIRAKILMAYACAK KADAR CİDDİ BİR MESELE! KÜTÜPHANELERİMİZİ KAYSERİ’DE  GELECEĞE MİRAS BIRAKIYORUZ!... ŞİMDİ ONA KULAK VERMENİN TAM ZAMANI...  ANKETLERLE SEÇİME DOĞRU....  DEPREMİN KAYSERİ YANSIMALARI…  DÜNYAYI TEHDİT EDEN EN ÖNEMLİ İKİ SORUN… SON DAKİKADA NELER OLUYOR? DEPREM KARDEŞLİĞİ VE TALAS BELEDİYESİ… BUNDAN SONRAKİ SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?  KADINLARIN SİYASETTEKİ YERİ… BİLİYOR, DUYUYORUZ… AMA İŞİMİZE GELMİYOR!... AK PARTİ'DE KONUŞULANLAR VE DİĞER  ADAY ADAYLARINA DAİR BİR UFUK TURU… KADINLARIN HAKLARINI ELLERİNDEN ALARAK MI BU SEÇİMİ KAZANACAKSINIZ? HER ZAMAN MAKYEVELLİST OLMAK ZORUNDA MISINIZ? KARPUZ GİBİ İKİYE BÖLÜNDÜK… YENİ BİR DÖNEME GİRİYORUZ…  KAYSERİ’YE DAİR ÜÇ ÖNEMLİ TESPİT…  NEREDEN GELİYOR BU KÖTÜ HABERLERE MERAK? 8 MART DÜNYA (EMEKÇİ) KADINLAR GÜNÜ ÜZERİNE… SU UYUR, DÜŞMAN UYUMAZ... İYİ PARTİ'NİN MASADAN ÇEKİLMESİNE KİM NE DİYOR? YA… “DEPREM SONRASI”  KAYSERİ’NİN HASAR RAPORU…  BUNLARI DUYMAK LAZIM!... RABBİM, İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLERİN YAPTIKLARI YÜZÜNDEN BİZİ HELAK MI EDECEKSİN? TANTAN: MİLLETİ SEFALETE VE  CEHALETE MAHKUM ETTİNİZ… DEPREM VE HATAY GERÇEĞİ… DEPREM GERÇEĞİ İLE YAŞAMAK... NEREYE GİDİYORUZ? DUY(A)MADIKLARIMIZ... GÖR(E)MEDİKLERİMİZ... SÖZÜNÜZÜ TUTMADINIZ... KAYSERİ, YAŞAYACAĞI EN KÖTÜ SENARYOYU GERÇEKTEN YAŞADI MI? 6 ŞUBAT’TAN MART’A DEPREM  GERÇEĞİ ÜZERİNE DÜŞÜNCELER… DEPREM İLE YÜZLEŞMEMİZ GEREKEN GERÇEKLER… ŞİMDİ TEK DERDİMİZ SEÇİMİ ERTELEMEK Mİ? BİZ YARIN İÇİN HESAP YAPARKEN, YARIN BİZİM İÇİN NE HESAPLIYOR? EN KOLAYI ÜNİVERSİTELERDE EĞİTİMİ UZAKTAN YAPMAK MI? DEPREMİN KAYSERİ YANSIMALARI...2 DEPREMİN KAYSERİ YANSIMALARI...1 DEPREMİN GÜNDEME GETİRDİKLERİ… DEPREM GELİYORUM DEMEZ!-2 DEPREM GELİYORUM DEMEZ!-1 KAYSERİ NÜFUSU 1 MİLYON 441 BİN 523 KİŞİ… BU İŞİN KURALI NE? TÜRKİYE VE DÜNYA GÜNDEMİNE DAİR… MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…3 MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…2 MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE  METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…1 103 GÜN KALA DURUM NEDİR? OLUR MU/ OLAMAZ MI? TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR? İYİ DÜŞÜNÜN… SON KARARINIZ MI? NELERİ KONUŞUYORUZ? TABLO GİDEREK AĞIRLAŞIYOR… NEDEN TARİH 14 MAYIS? KOCASİNAN’DAN AZERBAYCAN’A YOL OLUR!...-2 KOCASİNAN’DAN AZERBAYCAN’A YOL OLUR!...-1 KONUT SATIŞLARINA DAİR…2 KONUT SATIŞLARINA DAİR…1 SIĞINMACILARA PARA YETMİYOR… ŞİMDİ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA  KOYMAZSAK NE ZAMAN?!... DUYMADIKLARIMIZ... SON GELİŞMELERE DAİR… KÖR GÖZE PARMAK!... SORUMLUSU KİM OLACAK? ÖYLE YA DA BÖYLE SEÇİM KAPIDA... 6’LI MASANIN NEGATİF YANKILARI… 6'LI MASANIN POZİTİF YANKILARI... ESKİDEN VE ŞİMDİ... ATATÜRK VE TÜRK KİMLİĞİ İLE UĞRAŞMAYIN!... HERKESLE AYNI DÜŞÜNMEK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ… 2022'DEN 2023'E NE DEĞİŞTİ? EN MANTIKLISI “SAT-  KURTUL” FELSEFESİ Mİ? EYT GEYİKLERİ-2 EYT GEYİKLERİ…1 UZUN MU YAŞAMAK İSTİYORSUNUZ? O HALDE… BOL BOL KİTAP OKUYUN! GÜLSOY’DAN 2022 DEĞERLENDİRMESİ, 2023’E DAİR BEKLENTİLERİN YORUMU! ADAYLIKLARI HAYIRLI OLSUN… HABERDE REKOR KIRDIKLARINA GÖRE VARDIR BU İŞİN BİR HİKMETİ… SERBEST BÖLGE GERÇEĞİ… EN ÖNEMLİ KONU YEŞİL ALAN VE AĞAÇLANDIRMA… 2022’DEN NELERİ KONUŞTUK? GÜNDEME DAİR GENELLEMELER... KAYSERİ’DE ÇARKLAR DÖNMÜYOR SİZ DE BU KAMPANYAYA KATILIN, BİR TAŞLA İKİ KUŞ BİRDEN VURUN! AKP’NİN 100. YIL HEDİYESİ VE… YİNE KANDIRILDIK HEMŞEHRİLERİM!-2 AKP’NİN 100. YIL HEDİYESİ VE… YİNE KANDIRILDIK HEMŞEHRİLERİM!-1 SON KARAR, NE GETİRİR NE GÖTÜRÜR?!... GAYRİSAFİ YURT İÇİ HASILA BİZİ TEĞET GEÇTİ…1 KAYSO 56. YILINI KUTLUYOR… TÜİK'TEN EĞİTİM VE SAĞLIK HARCAMA RAKAMLARI…2 TÜİK'TEN EĞİTİM VE SAĞLIK HARCAMA RAKAMLARI…1 YALNIZIM… YALNIZSIN… YALNIZ… CHP’NİN EKONOMİK YOL HARİTASI… ARAMIZDAKİ FARK BU İŞTE... KILIÇDAROĞLU’NUN EKONOMİK HAMLESİ  VE 24 ARALIK KAYSERİ ZİYARETİ’NE DAİR… BU KONU HER ŞEYDEN ÖNEMLİ…2 BU KONU HERŞEYDEN ÖNEMLİ…1 HAYATIN GERÇEKLERİ... O İŞ AYRI, BU İŞ AYRI MI? SİYASETİN KURALLARI… SİL BAŞTAN MI BAŞLIYORUZ?!... PARA GELSİN AMA, HER YERDEN GELMESİN! KAYSERİ’DE SEÇMENİN KAFASI KARIŞIK! HAYAT İÇİN TAVSİYELER... BİR DE ONDAN DİNLEMEK LAZIM... SİYASETTE DENKLEMLER DEĞİŞİYOR  DİKKAT EDİYOR MUSUNUZ? DİN VE TÜRKÇÜLÜK NASIL TAHRİF EDİLİYOR?!...  MÜLK ALLAH'INDIR GÖKLERDE VE YERDE YASTIK ALTI DA DAHİL!... YORUMSUZ… DUYMADIKLARIMIZ... OLAYLARA BİR DE BU YÖNDEN BAKIN… SİYASET BİLİMCİ GÖZÜ İLE OLAYLAR… 165 GÜNDE NE YAPABİLİRSİNİZ?...-2 165 GÜNDE NE YAPABİLİRSİNİZ?...-1 İŞSİZLİK RAKAMLARI… TARAFSIZ DEĞİL, DÜRÜST BUGÜN MATEM GÜNÜ DEĞİL, ATATÜRK’Ü ANLAMA GÜNÜDÜR…  BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? CEM TOKER'LE DEVAM EDİYORUZ... İTTİFAKIN KİLİT PARTİSİ  EKONOMİN SON DURUMU... ATATÜRK VE CUMHURİYET AŞIĞI BİR LİDER... ALKIŞLAR TALAS FESTİVALİ’NE… BİR MUHTARIN SESSİZ ÇIĞLIĞI…2 BİR MUHTARIN SESSİZ ÇIĞLIĞI…1 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…3 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…2 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…1 GÜNDEM İÇİN MUHALEFET NE DİYOR? VATANDAŞIN PARASI İLE SİYASET YAPMAK!-2 VATANDAŞIN PARASI İLE SİYASET YAPMAK!-1 KİM DOĞRU SÖYLÜYOR? İŞ KAZASI MI? CİNAYET Mİ? BU BELİRTİLER ÖZGÜVENİNİZİN EKSİK OLDUĞUNU GÖSTERİYOR ASGARİ ÜCRETLİYE BİR MÜJDE DE BENDEN! İNŞAAT SEKTÖRÜ YÜZDE 20 DARALDI PROTESTOLU ÇEKLER... EKONOMİYE DAİR SON VERİLER… ENFLASYONU HERKES EŞİT DERECEDE Mİ HİSSEDİYOR? KAYSERİ’NİN VİTRİNİ MELİKGAZİ…2 KAYSERİ’NİN VİTRİNİ MELİKGAZİ…1 KİTAP FUARI…  BANKACILIK SEKTÖRÜ KÂRINI 5'E KATLADI BENCE… BANA GÖRE… BİZCE… ELİTAŞ’IN SÖYLEDİKLERİ…2 ELİTAŞ’IN SÖYLEDİKLERİ…1 MOBİLYANIN ÜRETİM ÜSSÜ KAYSERİ… ODA SEÇİMLERİ SORUNSUZ… ODA SEÇİMLERİ.... 3 ODA SEÇİMLERİ.... 2  ODA SEÇİMLERİ.... 1 AĞAÇLANDIRMA SEZONU… CEVABI OLMAYAN SORULAR… HAYVAN KATLİAMLARI DURDURULMALI… BİR SADETTİN TANTAN KLASİĞİ… EMNİYETİN BAHÇESİNDE Kİ YEMİN! KONUT SATIŞLARI VE TOKİ PROJESİ… SİYASET ÜZERİNE…  EKONOMİST GÖZÜ İLE GERÇEKLER… SAADET PARTİSİ VE ARIKAN’I BAKIŞ AÇISI FARKLI BAKIŞ AÇILARI…. “KADINA EL KAL-KA-MAZ” EVİN HALLERİ… SİYASETTE YILDIZI PARLIYOR... BAKAR MISINIZ? 12 EYLÜL'Ü UNUTMADIK...  SANAL ALEMİN ESİRİ OLMAK… DİYANET NE YAPMAK İSTİYOR? EKONOMİ ÜZERİNE SEÇMECELER... EYLÜL'DE GELDİ... SİYASETNAME-2 YENİ BİR DÖNEME GİRDİK… EKONOMİ VE FAİZ... NE DİYOR? TABLO EŞİTLENDİ Mİ? KANAYAN YARA: KADINA ŞİDDET… ATAŞ’IN BASIN TOPLANTISI VE KAYSERİ’DE İYİ PARTİ… ÖZGÜVEN BÖYLE ARTAR... YAZARLIK DA DÖNÜŞÜME UĞRADI MI! GÖSTERİŞLİ MABETLER YAPMAYIN! ORTA DOĞU’DA NELER OLUYOR? SONBAHARA HAZAN MEVSİMİNE ADIM ADIM… İYİCİLİK VE KÖTÜCÜLÜK ÖLÇEĞİNDE TÜRKİYE SINIRIN ALTINDA KALDI…
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Galatasaray3379
 • 2Fenerbahçe3374
 • 3Beşiktaş3474
 • 4Adana Demirspor3363
 • 5Başakşehir FK3353
 • 6Trabzonspor3351
 • 7Konyaspor3349
 • 8Kayserispor3349
 • 9Fatih Karagümrük3344
 • 10Alanyaspor3441
 • 11Kasımpaşa3340
 • 12MKE Ankaragücü3339
 • 13Antalyaspor3338
 • 14Sivasspor3437
 • 15İstanbulspor3335
 • 16Giresunspor3334
 • 17Ümraniyespor3327
 • 18Gaziantep FK3325
 • 19Hatayspor3323
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA