DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Mustafa Cengiz CENK MEYDANI
Mustafa Cengiz CENK MEYDANI
Giriş Tarihi : 29-05-2023 11:43

KAYSERİ YİNE-YENİDEN “CUMHUR İTTİFAKI” DEDİ…

AK Parti’nin kuruluşunda önemli bir rol oynayan Kayseri son çeyrekteki geleneğini bozmadı.

14 Mayıs seçimlerinde olduğu gibi 28 Mayıs’ta da yine “Cumhur İttifakı “diyerek istikrar çağrısı yaptı.

13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kayseri mitinginde 'bu meydan rekor kırdı' dediği Kayseri Cumhuriyet Meydanı, dron ile havadan görüntülendi. Havai fişek gösterilerinin de yapıldığı meydandaki kutlamalar renkli görüntüler oluştururken 5 yıllığına alınan İktidar onayı herkesi memnun etti.

KATILIM ORANI DÜŞTÜ…

Kayserili % 67.96 ile Cumhur İttifakı’nın adayı “Recep Tayyip Erdoğan” dedi. Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise % 32.04 oyda kaldı. Katılım oranı ise % 87.60’a düştü.

Sonuçları ülkemize gelen mülteciler-sığınmacılar vatandaşlık verilenler ile yurt dışı oyları belirledi.

Aslında bu önemli bir mesaj.

Bu ülkenin kaderini kimlerin belirlediğine dair önemli ve üzerinde çokça düşünülmesi gereken bir tablo çıktı ortaya.

Temennimiz bu tablo’nun uzun vadede ülkemizin başına altından kalkamayacağımız ağır faturalar ödetmemesi yönünde…

14 Mayıs seçimlerine Kayseri yoğun ilgi göstermiş ve katılım oranı % 93,5 olmuştu. Seçim sonucunda cumhurbaşkanı adaylarından Recep Tayyip Erdoğan % 65.28, Kemal Kılıçdaroğlu % 26.36, Sinan Oğan ise % 7.42 oy almıştı. Kayseri tercihini yine Erdoğan’dan yana kullandı.

İLÇELERDE DURUM…

İlçelerde ise tamamlanan sandık verilerine göre; Kocasinan’da Erdoğan,  yüzde 67.15 ve Kılıçdaroğlu yüzde 32.85 Melikgazi'de Erdoğan,  yüzde 68.48, Kılıçdaroğlu 31.52... Akkışla'da Hacılarda Erdoğan, Yüzde 57.76 ile önde tamamladı. Kılıçdaroğlu ise yüzde 42.24 oy aldı. Bünyan'da Erdoğan, Yüzde 71.46 ile önde tamamladı. Kılıçdaroğlu ise yüzde 28.54 oy aldı. Develi'de Erdoğan, Yüzde 77.28 ile önde tamamladı. Kılıçdaroğlu ise yüzde 22.72 oy aldı.  Felahiye’de Erdoğan, Yüzde 65.43 ile önde tamamladı. Kılıçdaroğlu ise yüzde 34.57 oy aldı. Hacılarda Erdoğan, Yüzde 81.72 ile önde tamamladı. Kılıçdaroğlu ise yüzde 18.28 oy aldı. İncesu'da Erdoğan, Yüzde 73.11 ile önde tamamladı. Kılıçdaroğlu ise yüzde 26.89 oy aldı. Talas’ta Erdoğan, Yüzde 58.47 ile önde tamamladı. Kılıçdaroğlu ise yüzde 41.53 oy aldı. Tomarza’da Erdoğan, Yüzde 76.26 ile önde tamamladı. Kılıçdaroğlu ise yüzde 23.74 oy aldı. Özvatan'da Erdoğan, Yüzde 75.54 ile önde tamamladı. Kılıçdaroğlu ise yüzde 24.46 oy aldı. Sarız'da Erdoğan, Yüzde 57.76 ile önde tamamladı. Kılıçdaroğlu ise yüzde 42.24 oy aldı. Sarıoğlan’da Erdoğan, Yüzde 64.08 ile önde tamamladı. Kılıçdaroğlu ise yüzde 31.96 oy aldı. Yahyalı'da Erdoğan, Yüzde 83.59 ile önde tamamladı. Kılıçdaroğlu ise yüzde 16.41 oy aldı. Yeşilhisar'da Erdoğan, Yüzde 66.10 ile önde tamamladı. Kılıçdaroğlu ise yüzde 33.90 oy aldı.

ZAFER KUTLAMASI…

Sandık sonuçlarının hemen hemen netleşmesi ile birlikte bir gelenek daha yaşandı ilimizde.

Artık bir klasik bu seçimler sonrasında Cumhuriyet meydanında…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim zaferini coşkuyla kutlayan binlerce vatandaş, Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nı doldurdu.

Havai fişek gösterilerinin de yapıldığı Cumhuriyet Meydanı, dron ile havadan görüntülenirken mahşeri kalabalık ve büyük coşku ölümsüzleştirildi.

Vatandaşlar araçlarıyla konvoy yaparken, meydanı dolduran vatandaşlar ise ellerinde bayraklarla marşlara eşlik ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden seçilmesini kutladı.

SANDIĞA GİDERKEN NE DEDİLER?

28 Mayıs seçimleri için sandığa giderken bakın kim ne söyledi?

Milli Savunma Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar

“Bildiğiniz gibi uzunca bir süre Kayserimizde ülkemizin bekası için,

refahı için, büyük Türkiye için neler yaptığımızı, neler yapacağımızı, neler

yapılması gerektiğini vatandaşımızla paylaştık. Bilgilerimizi, görüşlerimizi, düşüncelerimizi çok değerli vatandaşlarımız dinledi.

Şimdi artık söz sırası vatandaşımızda.

Güven ve huzur içinde serbestçe, özgür iradeleriyle kararlarını verecekler.

Tüm vatandaşlarımız oy hakkını kullanacaklar. Asil milletimizin kararına saygı duyacağız. Şimdiden bu sonucun ülkemize, milletimize, devletimize, büyük Türkiye için hayırlı olmasını diliyorum”

**

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, oyunu Kayseri Lisesi'nde kullandı.

Seçim sonuçlarıyla Türkiye'nin yönünü görmüş olacaklarını ifade eden Böhürler; "Türkiye için hayati bir seçim. Bu seçim inşallah hayırlarla sonuçlanır. Türkiye; istikrar ve güvenle geleceğe doğru hızlı adımlarla ilerler. Seçim sonuçlarıyla Türkiye'nin yönünü görmüş olacağız. Hayırlara vesile olsun diyelim.

Herkesin mutlaka oyunu kullanması gerektiğini düşünüyorum. Gerçekten bu seçim bir yol ayrımı. Herkes oyuna sahip çıksın" dedi.

**

AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, “Halkımızın bize karşı teveccühünün arttığı kanaatindeyiz. Biz şimdiden hayırlı olsun diyoruz. 15 günlük hummalı bir çalışma döneminin sonuna geldik. Halkımızdaki teveccühün de arttığı kanaati hakim bizlerde. Tabi sonucu sandık verir. Cumhurbaşkanımızı 13. Cumhurbaşkanı olarak seçtirmek bizim muradımız. Allah onu da inşallah bu akşam verecektir diye düşünüyoruz. Şimdiden oylarımız hepimize hayırlı uğurlu olsun. Allah geleceğimizi bereketlendirsin diye dua ediyoruz” dedi.

**

AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Cumhurbaşkanı İkinci Tur Seçimi’nde oy verme işlemini tamamladıktan sonra yaptığı açıklamasında, “Cumhurbaşkanımız halkımızın teveccühü ile inşallah yüksek oranla yeniden seçilecek” dedi.

**

AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy, “Türkiye’nin şahlanış dönemi başlayacak.Türkiye Cumhuriyeti Devleti için yeni bir seçim yaptık. Cumhurbaşkanımız 13. Cumhurbaşkanı olarak yeniden seçilecek. Buna inanıyorum. Türkiye’nin de şahlanış dönemi başlayacak diye düşünüyorum. Bu seçimlerin tüm Kayserililere, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

**

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, “Açık ara farkla Recep Tayyip Erdoğan kazanacaktır diye umut ediyorum. İkinci tur oyumuzu kullandık. İnşallah vatanımıza, milletimize, devletimize hayırlara vesile olur. Bugün açık ara farkla Recep Tayyip Erdoğan kazanacaktır diye umut ediyorum. Tem umudum o. Çünkü kaybetmek istemiyoruz. Milletimizin de feragatına güveniyoruz. İnşallah hayırlısı olsun” ifadelerini kullandı.

**

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç,“Bu seçimin sonunda kaybeden olmayacak. Sonuçlar açıklandığında kimse üzülmeyecek. Ülkemizin tamamına mutluluk yerleşecek” dedi.

**

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri listesinden Milletvekili seçilen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, “Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk kez bir Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura gitti. Hareketli bir 15 gün geçirildi. Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan vatandaşlara mesajlarını vermek için gayret gösterdiler.

Algının gerçekten üstünü örtmemesi açısında özellikle Kemal Kılıçdaroğlu büyük bir gayret gösterdi. Bu mücadele ve gayretin hayırlara vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Şehrimize, memleketimize ve insanlık alemine hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

**

“TÜM TÜRKİYE KAZANACAK”  

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin olarak, “AK Parti’nin kazanmış olduğu yeni zaferle birlikte tüm Türkiye kazanacak. Tüm milletimiz ve dünyada yaşayan tüm insanlar için hayırlı olsun. Geçen sefer sonuç alsak ikinci kez kimseyi yormasak iyi olurdu. Biz hep böyle düşündük ve onun için gayret ettik ama olmadı. Böyle durumlarda bizim geleneğimizde güzel bir söz var. Vuku bulanda hayır vardır. Bizde “her ne vuku bulmuşsa başımızın üstüne” diyerek ikinci seçimlere yeniden hazırlandık. Dilimiz döndüğünce doğruları ve bildiklerimizi anlatmaya çalıştık. İnsanları uyarmaya çalıştık. Çok şükür avantajlı ve moralli bir vaziyette ikinci seçimlere geldik. Bir taraftan meclisteki çoğunluğumuz, bir taraftan aradaki oy farkı bizim daha da moralli olmamıza sebep oldu.

AK Parti’nin kazanmış olduğu yeni zaferle birlikte de tüm Türkiye kazanacak. Hiç kimse dışarıda kalmayacak. Bizlerde problemlerimiz neyse onları çözmek için de uzun bir gayrete düşeceğiz” diye konuştu.

**

 “TÜRKİYE YÜZYILI BAŞLAYACAK”  

AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, “Seçim akşam neticelenecek ve artık Türkiye yüzyılı başlayacak. Seçmenlerimiz inandıkları güvendikleri, gerçekten ülkeyi yönetebileceğine inandıkları kişiye oy verirler. İstikrar önemli. Bizde oyumuzu kullandık. Seçim 2. tura kaldı. Bundan sonra artık biz seçmenin vicdanına güveniyoruz. Seçim akşam neticelenecek ve artık Türkiye yüzyılı başlayacak” ifadelerini kullandı.

**

“MİLLETİMİZİN İRADESİNE SAYGI DUYUYORUZ”  

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Milletimizin iradesine saygı duyuyoruz, çıkacak sonuçların hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Yapılan seçimlerin ikinci turu diye nitelendirdiğimiz bu aşamanın hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah milletin iradesi tecelli edecek. Bizim baştan beri söylediğimiz, vatandaşlarımızın mutlaka bu yasal haklarını kullanmaları, sandığa oylarını yansıtması ve iradesine de herkesin saygı duymasıdır. İnanıyorum ki sağduyu her zamanki gibi egemen olacak. Bu millet, feraseti ile yanlışla doğruyu ayırt edecek kapasiteye sahiptir. Milletimizin iradesine saygı duyuyoruz, çıkacak sonuçların hayırlı olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

**

“TÜRKİYE, TÜM DÜNYAYA DEMOKRASİ DERSİ VERDİ”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, seçimin hayırlı olması dileğinde bulunarak; “28 Mayıs 2023. Cumhurbaşkanı ve 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili vatandaşlarımız 14 Mayıs’ta sandıklara gitmişti. Milletvekili seçimleri neticelenirken Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kaldı. Bugünde ikinci turda oylarımızı kullandık. Şehrimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Tabi bu süreç, bütün dünyaya demokrasinin Türkiye’de tıkır tıkır işlediğini gösterdi. Yapılan seçimin vatanımıza milletimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

**

ÜLKE PLANLAMASI İÇİN HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR

Birey olarak ülkenin geleceğinin planlanmasında herkese görev düştüğünü söyleyen Başkan Dr. Palancıoğlu, “Şu anda 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oyumuzu kullandık. Ülkemize milletimize hayırlı olsun. Cenabı Allah ülkemizi her zaman payidar eylesin. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü bir oyla, güçlü bir oy farkıyla seçilmesi ve Ülkemize yeniden hizmete devam etmesi için her türlü desteği verdik vermeye de devam edeceğiz. Ben şimdiden sonuçların hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın inşallah yeni bir şevkle, arzuyla yeni bir kabineyle en iyi şekilde ülkemize hizmet edeceğine hep birlikte hizmet edeceğimizi düşünüyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

**

"YÜZYILIN EN ÖNEMLİ SEÇİMİ"

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında çok önemli bir seçim gerçekleştirildiğine dikkat çekerek, “Bugün 28 Mayıs 2023 ve yüzyılın en önemli seçimini gerçekleştiriyoruz. Bu bizim için çok önemli bir bahtiyarlık. Bugünün ikinci tur olması nedeniyle ümit ediyorum ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yeniden hayırlı olsun diyeceğiz ve bugünü yeni yüzyıla açılan bir pencere olarak taçlandırmış olacağız. Önemli bir seçim olması şundan ileri geliyor. Milli ve yerli olan bir görüşle karşısında olan bir görüş var. Cumhuriyetin 100. Yılında olduğumuz dönemde bize bu Cumhuriyeti bağışlayanları da unutmuyoruz, onlara minnet borçluyuz. Hepsine Allah rahmet eylesin. Hakkımızda hayırlısı olsun. Cenab-ı Allah hepimize yerli ve milli bir idare, müreffef bir gelecek nasip etsin” dedi.

**

Hayırlısı ile tekrar iktidarı devam ettirmeyi düşündüklerini söyleyen Kayseri AK Parti Milletvekili adayı Hüseyin Cahit Özden ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar rekor bir oyla iktidara getirmeyi düşündüklerini ifade etti.

**

AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke, “Yeni Türkiye Yüzyılı için 2. Turda oylarımızı kullandık. Sayın Cumhurbaşkanımızın rekor bir oyla kazanması kamuoyu beklentisidir. Bu anlamada Kayseri’de üzerine düşeni yapacaktır. En çok oy alan iller arasında olacağız.” diye konuştu.

**

İYİ Parti milletvekili adayı Abdullah İlker Sungur "Sığınmacıların gitmesi, ekonominin düzelmesi, adaletin tesis edilmesi, Sinan Ateş cinayetinin aydınlatılması, yandaşlığın bitmesi, liyakatin gelmesi, Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği Cumhuriyet için; #OyVer"

 

VATANDAŞ İSTİKRAR İSTİYOR…

14 Mayıs seçimlerinde ortaya çıkan TBMM’deki aritmetik sonrasında görülüyor ki vatandaş istikrardan yana ve oyunu bu yönde kullanmış durumda.

Seçime dair rakamlar ve farklı bakış açıları ile hafta içinde devam edeceğiz.

Sonuçlar vatanımıza, milletimize, halkımıza hayırlı uğurlu olsun inşallah.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mustafa Cengiz CENK MEYDANI

Mustafa Cengiz CENK MEYDANI

DİĞER YAZILARI ANLAMAYAN, DİNLEMEYEN, SORGULAMAYAN BİR TOPLUM OLDUK!... KAYSERİ’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI… ADI KONMAMIŞ IMF PROGRAMI VE FAİZE DAİR… "ATATÜRK VE CUMHURİYET" KONFERANSINI KAÇIRMAYIN! YENİ ANAYASA TARTIŞMALARI ALEVLENİYOR… KAYSERİ’NİN “4. OSB'Sİ YEŞİL OSB OLACAK” KAYSERİ, YURT SORUNU YAŞAMAYACAK…   ATAMAN'IN PAYLAŞIMLARI... MİLLETİN ÇEŞİTLİLİĞİ VE YENİ ANAYASAYA DAİR… KENT GÜVENLİĞİ VE SON ÇALIŞMALAR… KAYSERİ SERBEST BÖLGE İLİMİZİN İHRACATININ YÜZDE 25'İNİ KARŞILIYOR  BU İNSANLAR NİYE YÜRÜYOR? DAHA NE SÖYLEMESİ LAZIM… BU ÜLKENİN BASİRETİ BU KADAR MI BAĞLI GERÇEKTEN? EĞİTİM CAMİASINDAN SORUNLU START… YETİŞKİNLERİN ÖRGÜN VEYA YAYGIN EĞİTİME KATILIM ORANLARI… SİZ NERESİNDEN BAKIYOR SUNUZ?  MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR!  İÇİMİZDEKİ İRLANDALILAR’DAN SONRA ŞİMDİ DE İÇİMİZDEKİ SIRPLAR HORTLADI! YENİ ADLİ YIL HAYIRLI OLSUN… İŞ DÜNYASININ FİNANS KAYNAĞI SORUNU SÜRÜYOR… CHP’DE KONGRE SÜRECİ VE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI… “BU ZAFER BİN YIL GEÇSE DE KUTLANACAKTIR” GÜNDEME DAİR GÖZDEN KAÇANLAR… BUGÜN 30 AĞUSTOS… GURURLANIYOR İNSAN… 31 MART 2024 YEREL SEÇİMLERİ... SEÇİMDEN ÖNCE ‘NAS VAR’ DİYENLER NEREDE? AKLINIZ MI YOK, PARANIZ MI ÇOK?  EN ÇOK NELERİ KONUŞUYORUZ?!... DEPREM GERÇEĞİ İLE YAŞAMAK… TÜRKİYE'NİN SORUNLARI NELER? SINIRLARI AÇARSANIZ, SORUNLAR DA İÇERİ GİRER... 17 AĞUSTOS’TAN 6 ŞUBAT’A; ENKAZ ALTINDA KALAN BİR ÜLKE!.. BİZ NEREDE YANLIŞ YAPTIK? YEREL SEÇİMLERE 250 GÜN VAR… TABLO HENÜZ NET DEĞİL AMA… HANİ 2023'DE SÖZLEŞMELER BİTİYOR ZENGİN OLUYORDUK?! EKONOMİ UNUTULDU MU? İŞGAL SEVİCİ TAKIMIN MASKESİ DÜŞTÜ!  HİNTERLAND MİADINI DOLDURDU YENİSİNE BAKALIM! BU RAKAMLAR SİZE NEYİ ANLATIYOR? AZİZ MİLLETİMİZ BUNA LAYIK DEĞİLDİR! SABAH OLA HAYROLA… DALDAN DALA TÜRKİYEM... TOPLUMUN BİR KISMI FEDAKARLIK YAPIYOR, DİĞER KAR EDİYORSA!...   EKONOMİYİ AYAĞA KALDIRMAK İÇİN SIĞINMACILARI GÖNDERMEK LAZIM! ZAFER PARTİSİ VE ÜMİT ÖZDAĞ... HERKESİN DİRENÇ NOKTASI AYNI DEĞİL MAALESEF! TÜRKİYE’NİN SORUNLARI VE ÇÖZÜM YOLLARINA DAİR… ADD’DEN İKİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA BİRDEN… KTO MECLİS TOPLANTISI VE BAŞKAN  GÜLSOY’UN ÖNEMLİ UYARILARI!...-2 KTO MECLİS TOPLANTISI VE BAŞKAN GÜLSOY’UN ÖNEMLİ UYARILARI!...-1 MEDYA İSTATİSTİKLERİNE DEVAM…  KAYSO MECLİS TOPLANTISINDAN SATIR ARALARI… ULUSLARARASI ANTLAŞMALAR VE GERÇEKLER... AĞUSTOS'TAN SONRASI TUFAN MI? BASIN KENDİ SORUNLARINI ÇÖZMEKTEN ACİZ! BU ÜLKENİN NEDENLERİNE DAİR BİR YAZI… ZAMLARA DAİR… KUZULARIN DERİLERİNİ YÜZMEKTENSE KOÇLARIN YÜNLERİNİ KIRKMAK DAHA İYİDİR… “MÜLK ALLAH'INDIR GÖKLERDE VE YERDE, YASTIK ALTI DA DAHİL!...” MUHALEFET VEKİLLERİ TEMPOLU BAŞLAMIŞLARDI… EKONOMİYİ DÜZELTMENİN YOLU ZAM MI? ARIKAN’IN SÖYLEDİKLERİ… AL KALEMİ ELİNE, YAZ BAŞINA GELENİ! SİYASETSİZLİK… AVRUPA’NIN MÜLTECİ KAMPI HANGİ ÜLKEDİR? BÜYÜKŞEHİR’İN EĞİTİMDEKİ AMİRAL GEMİSİ: KAYMEK-2 BÜYÜKŞEHİR’İN EĞİTİMDEKİ AMİRAL GEMİSİ: KAYMEK-1  KAYSERİ’Yİ DÜNYAYA TANITACAK “ERCİYES” AÇILIMI… YAŞAMAK İÇİN HAYATA TUTKUYLA SARILIN! KAYIT DIŞI BİR ÜLKE VE EKONOMİ… BAKIN NELER SÖYLÜYOR? KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ!   FRANSA’DAN DERS ALIR MIYIZ? GÜNCELE DÖNELİM… BAYRAM’LIK BİR YAZI… TÜİK’TEN DÖRT RAKAM… NE OLDU NAS? ASGARİ ÜCRETE DAİR DÜŞÜNCELER… EĞER HERKES KEMERLERİ SIKACAKSA!... BUNLARI GÖRMEMEK İÇİN KÖR OLMAK LAZIM! BUNLARIN FARKINDAMI SINIZ? SON GELİŞMELERE DAİR... BİNLERCE YIL ÖNCESİNDEN BUGÜNE  SİYASET VE POLİTİKACILARA DAİR!…  EYLEMLERİ-SÖYLEMLERİ VE HAYAT TARZI İLE ÇELİŞMEMEK… CAMBAZA BAK… ENTERESAN GELİŞMELER OLUYOR... BU KADAR HIZLI EROZYON OLUR MU? TÜRKİYE’DEN FARKLI MANZARALAR… BAYRAM VE SONRASI… GÖZLER KAPALI, BEYİN DUMURA UĞRAMIŞ!... BU GERÇEKLERE NE KADAR GÖZÜMÜZ, KULAĞIMIZ KAPALI YAŞAYACAĞIZ?! SEÇİM TANTANASI NEDENİ İLE GÖZDEN KAÇANLAR... DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ VE KAYSERİ’YE YENİDEN YÜKLENEN AĞIR MİSYON!...  ‘MİMAR’ SIZ  ‘İMAR’ OLMAZ.!  ÜÇ FARKLI İSİMDEN SEÇİM YORUMU… TANIDIK BİR İSİMDEN SEÇİME DAİR FARKLI BİR DEĞERLENDİRME… ODA BAŞKANLARI’NDAN SEÇİM YORUMLARI... SEÇİM YORUMLARI… BU SAATTEN SONRASI GEÇİM! TARİHİ YOL AYRIMI… BU SESSİZLİĞİ NASIL OKUMAK LAZIM? ÖZÜR DİLEMEKTE BİR ERDEMDİR... PATATES… S/OĞAN… (BYE BYE KEMAL) VE… GÜLE GÜLE ERDOĞAN SLOGANLARI! TABLO GERÇEKTEN BU KADAR KÖTÜ MÜ? 19 MAYIS'TAN 28 MAYIS'A... FARKLI BAKIŞ AÇILARI İLE SEÇİM ANALİZLERİ… 14 MAYIS’TAN 28 MAYIS’A NELER DEĞİŞECEK? İLÇELERDE BEKLENEN OLDU… KAYSERİ TERCİHİNİ DEĞİŞTİRMEDİ SEÇİMLERE DAİR İLK İZLENİMLER… 2023’TE YENİ BİR REKORA DOĞRU… HERKES BU SEÇİMLERİ SONUCUNU MERAK EDİYOR… ONLAR ANLADI, BİZDEKİLER ANLAMIYOR… BU SEÇİMİN GALİBİ HEPİMİZ OLALIM! SEÇİM İKİNCİ TURA KALIR MI, KALIRSA NELER OLUR…NELER? HERKES BÜYÜK GÜNÜ BEKLİYOR… AK PARTİ MİTİNGİ VE KAYSERİ İZLENİMLERİ… SEÇİME BİR HAFTA KALA TABLO... BAKALIM SON HAFTADA NELER OLACAK? SİZCE DE ÖYLEMİ ACABA? TÜRKİYE'DE KADIN OLMAK ZOR! SEÇİM HESAPLARI TUTAR MI?  LİDERLERİN KAYSERİ MİTİNGİ VE MEYDANLARIN SESİ… O AN GELİYOR MU, DAHA VAKTİ VAR MI? BAŞKA BİR ÜLKEDE OLMAYACAKLAR!... 14 MAYIS İÇİN MAKAS DARALIYOR… SEÇİME DAİR UYARILAR... ŞİMDİ MİTİNG ZAMANI…BAKALIM  MEYDANLARIN DİLİ NE DİYECEK?  DUYMADIKLARIMIZ... BAYRAMLIK… KAYSERİ BU POTANSİYELİ DAHA BÜYÜK RAKAMLARA ENDEKSLEMELİ! DİN İNSANLARA SİYASET Mİ EMREDİYOR? İYİ DÜŞÜNÜN, SON KARARINIZ MI?  SİYASETTE EKOLOJİ TEMELLİ YAKLAŞIM ODAĞA ALINMALI…  SEÇİMLERE AZ BİR SÜRE KALA ANKETLER NE DİYOR? BUGÜN YİNE FARKLI BİR SES VE BAKIŞ AÇISI... KAYSERİ’DE DİĞER SİYASİ PARTİ ADAYLARINA DAİR… VATANA MİLLETE HAYIRLI UĞURLU OLSUN! LİSTELER AÇIKLANDI, YARIŞ RESMEN BAŞLIYOR! KAYSERİ’YE DAİR DUYMADIKLARINIZ… BAKALIM GENEL BAŞKANLARIN  TERCİHİ KİMLER OLACAK? TÜRKİYE GERÇEKLERİ ÜZERİNE... YİĞİT MUHTAÇ OLMUŞ KURU SOĞANA... SEÇİMLERE 40 GÜN KALA FARKLI DÜŞÜNCELER… KAYSERİ NASIL MİLLETVEKİLİ İSTİYOR? SİYASETTE ÇEMBER DARALIYOR… NELER OLUYOR… HABERİNİZ VAR MI? SİYASET SİYASİLERE BIRAKILMAYACAK KADAR CİDDİ BİR MESELE! KÜTÜPHANELERİMİZİ KAYSERİ’DE  GELECEĞE MİRAS BIRAKIYORUZ!... ŞİMDİ ONA KULAK VERMENİN TAM ZAMANI...  ANKETLERLE SEÇİME DOĞRU....  DEPREMİN KAYSERİ YANSIMALARI…  DÜNYAYI TEHDİT EDEN EN ÖNEMLİ İKİ SORUN… SON DAKİKADA NELER OLUYOR? DEPREM KARDEŞLİĞİ VE TALAS BELEDİYESİ… BUNDAN SONRAKİ SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?  KADINLARIN SİYASETTEKİ YERİ… BİLİYOR, DUYUYORUZ… AMA İŞİMİZE GELMİYOR!... AK PARTİ'DE KONUŞULANLAR VE DİĞER  ADAY ADAYLARINA DAİR BİR UFUK TURU… KADINLARIN HAKLARINI ELLERİNDEN ALARAK MI BU SEÇİMİ KAZANACAKSINIZ? HER ZAMAN MAKYEVELLİST OLMAK ZORUNDA MISINIZ? KARPUZ GİBİ İKİYE BÖLÜNDÜK… YENİ BİR DÖNEME GİRİYORUZ…  KAYSERİ’YE DAİR ÜÇ ÖNEMLİ TESPİT…  NEREDEN GELİYOR BU KÖTÜ HABERLERE MERAK? 8 MART DÜNYA (EMEKÇİ) KADINLAR GÜNÜ ÜZERİNE… SU UYUR, DÜŞMAN UYUMAZ... İYİ PARTİ'NİN MASADAN ÇEKİLMESİNE KİM NE DİYOR? YA… “DEPREM SONRASI”  KAYSERİ’NİN HASAR RAPORU…  BUNLARI DUYMAK LAZIM!... RABBİM, İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLERİN YAPTIKLARI YÜZÜNDEN BİZİ HELAK MI EDECEKSİN? TANTAN: MİLLETİ SEFALETE VE  CEHALETE MAHKUM ETTİNİZ… DEPREM VE HATAY GERÇEĞİ… DEPREM GERÇEĞİ İLE YAŞAMAK... NEREYE GİDİYORUZ? DUY(A)MADIKLARIMIZ... GÖR(E)MEDİKLERİMİZ... SÖZÜNÜZÜ TUTMADINIZ... KAYSERİ, YAŞAYACAĞI EN KÖTÜ SENARYOYU GERÇEKTEN YAŞADI MI? 6 ŞUBAT’TAN MART’A DEPREM  GERÇEĞİ ÜZERİNE DÜŞÜNCELER… DEPREM İLE YÜZLEŞMEMİZ GEREKEN GERÇEKLER… ŞİMDİ TEK DERDİMİZ SEÇİMİ ERTELEMEK Mİ? BİZ YARIN İÇİN HESAP YAPARKEN, YARIN BİZİM İÇİN NE HESAPLIYOR? EN KOLAYI ÜNİVERSİTELERDE EĞİTİMİ UZAKTAN YAPMAK MI? DEPREMİN KAYSERİ YANSIMALARI...2 DEPREMİN KAYSERİ YANSIMALARI...1 DEPREMİN GÜNDEME GETİRDİKLERİ… DEPREM GELİYORUM DEMEZ!-2 DEPREM GELİYORUM DEMEZ!-1 KAYSERİ NÜFUSU 1 MİLYON 441 BİN 523 KİŞİ… BU İŞİN KURALI NE? TÜRKİYE VE DÜNYA GÜNDEMİNE DAİR… MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…3 MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…2 MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE  METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…1 103 GÜN KALA DURUM NEDİR? OLUR MU/ OLAMAZ MI? TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR? İYİ DÜŞÜNÜN… SON KARARINIZ MI? NELERİ KONUŞUYORUZ? TABLO GİDEREK AĞIRLAŞIYOR… NEDEN TARİH 14 MAYIS? KOCASİNAN’DAN AZERBAYCAN’A YOL OLUR!...-2 KOCASİNAN’DAN AZERBAYCAN’A YOL OLUR!...-1 KONUT SATIŞLARINA DAİR…2 KONUT SATIŞLARINA DAİR…1 SIĞINMACILARA PARA YETMİYOR… ŞİMDİ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA  KOYMAZSAK NE ZAMAN?!... DUYMADIKLARIMIZ... SON GELİŞMELERE DAİR… KÖR GÖZE PARMAK!... SORUMLUSU KİM OLACAK? ÖYLE YA DA BÖYLE SEÇİM KAPIDA... 6’LI MASANIN NEGATİF YANKILARI… 6'LI MASANIN POZİTİF YANKILARI... ESKİDEN VE ŞİMDİ... ATATÜRK VE TÜRK KİMLİĞİ İLE UĞRAŞMAYIN!... HERKESLE AYNI DÜŞÜNMEK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ… 2022'DEN 2023'E NE DEĞİŞTİ? EN MANTIKLISI “SAT-  KURTUL” FELSEFESİ Mİ? EYT GEYİKLERİ-2 EYT GEYİKLERİ…1 UZUN MU YAŞAMAK İSTİYORSUNUZ? O HALDE… BOL BOL KİTAP OKUYUN! GÜLSOY’DAN 2022 DEĞERLENDİRMESİ, 2023’E DAİR BEKLENTİLERİN YORUMU! ADAYLIKLARI HAYIRLI OLSUN… HABERDE REKOR KIRDIKLARINA GÖRE VARDIR BU İŞİN BİR HİKMETİ… SERBEST BÖLGE GERÇEĞİ… EN ÖNEMLİ KONU YEŞİL ALAN VE AĞAÇLANDIRMA… 2022’DEN NELERİ KONUŞTUK? GÜNDEME DAİR GENELLEMELER... KAYSERİ’DE ÇARKLAR DÖNMÜYOR SİZ DE BU KAMPANYAYA KATILIN, BİR TAŞLA İKİ KUŞ BİRDEN VURUN! AKP’NİN 100. YIL HEDİYESİ VE… YİNE KANDIRILDIK HEMŞEHRİLERİM!-2 AKP’NİN 100. YIL HEDİYESİ VE… YİNE KANDIRILDIK HEMŞEHRİLERİM!-1 SON KARAR, NE GETİRİR NE GÖTÜRÜR?!... GAYRİSAFİ YURT İÇİ HASILA BİZİ TEĞET GEÇTİ…1 KAYSO 56. YILINI KUTLUYOR… TÜİK'TEN EĞİTİM VE SAĞLIK HARCAMA RAKAMLARI…2 TÜİK'TEN EĞİTİM VE SAĞLIK HARCAMA RAKAMLARI…1 YALNIZIM… YALNIZSIN… YALNIZ… CHP’NİN EKONOMİK YOL HARİTASI… ARAMIZDAKİ FARK BU İŞTE... KILIÇDAROĞLU’NUN EKONOMİK HAMLESİ  VE 24 ARALIK KAYSERİ ZİYARETİ’NE DAİR… BU KONU HER ŞEYDEN ÖNEMLİ…2 BU KONU HERŞEYDEN ÖNEMLİ…1 HAYATIN GERÇEKLERİ... O İŞ AYRI, BU İŞ AYRI MI? SİYASETİN KURALLARI… SİL BAŞTAN MI BAŞLIYORUZ?!... PARA GELSİN AMA, HER YERDEN GELMESİN! KAYSERİ’DE SEÇMENİN KAFASI KARIŞIK! HAYAT İÇİN TAVSİYELER... BİR DE ONDAN DİNLEMEK LAZIM... SİYASETTE DENKLEMLER DEĞİŞİYOR  DİKKAT EDİYOR MUSUNUZ? DİN VE TÜRKÇÜLÜK NASIL TAHRİF EDİLİYOR?!...  MÜLK ALLAH'INDIR GÖKLERDE VE YERDE YASTIK ALTI DA DAHİL!... YORUMSUZ… DUYMADIKLARIMIZ... OLAYLARA BİR DE BU YÖNDEN BAKIN… SİYASET BİLİMCİ GÖZÜ İLE OLAYLAR… 165 GÜNDE NE YAPABİLİRSİNİZ?...-2 165 GÜNDE NE YAPABİLİRSİNİZ?...-1 İŞSİZLİK RAKAMLARI… TARAFSIZ DEĞİL, DÜRÜST BUGÜN MATEM GÜNÜ DEĞİL, ATATÜRK’Ü ANLAMA GÜNÜDÜR…  BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? CEM TOKER'LE DEVAM EDİYORUZ... İTTİFAKIN KİLİT PARTİSİ  EKONOMİN SON DURUMU... ATATÜRK VE CUMHURİYET AŞIĞI BİR LİDER... ALKIŞLAR TALAS FESTİVALİ’NE… BİR MUHTARIN SESSİZ ÇIĞLIĞI…2 BİR MUHTARIN SESSİZ ÇIĞLIĞI…1 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…3 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…2 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…1 GÜNDEM İÇİN MUHALEFET NE DİYOR? VATANDAŞIN PARASI İLE SİYASET YAPMAK!-2 VATANDAŞIN PARASI İLE SİYASET YAPMAK!-1 KİM DOĞRU SÖYLÜYOR? İŞ KAZASI MI? CİNAYET Mİ? BU BELİRTİLER ÖZGÜVENİNİZİN EKSİK OLDUĞUNU GÖSTERİYOR ASGARİ ÜCRETLİYE BİR MÜJDE DE BENDEN! İNŞAAT SEKTÖRÜ YÜZDE 20 DARALDI PROTESTOLU ÇEKLER... EKONOMİYE DAİR SON VERİLER… ENFLASYONU HERKES EŞİT DERECEDE Mİ HİSSEDİYOR? KAYSERİ’NİN VİTRİNİ MELİKGAZİ…2 KAYSERİ’NİN VİTRİNİ MELİKGAZİ…1 KİTAP FUARI…  BANKACILIK SEKTÖRÜ KÂRINI 5'E KATLADI BENCE… BANA GÖRE… BİZCE… ELİTAŞ’IN SÖYLEDİKLERİ…2 ELİTAŞ’IN SÖYLEDİKLERİ…1 MOBİLYANIN ÜRETİM ÜSSÜ KAYSERİ… ODA SEÇİMLERİ SORUNSUZ… ODA SEÇİMLERİ.... 3 ODA SEÇİMLERİ.... 2  ODA SEÇİMLERİ.... 1 AĞAÇLANDIRMA SEZONU… CEVABI OLMAYAN SORULAR… HAYVAN KATLİAMLARI DURDURULMALI… BİR SADETTİN TANTAN KLASİĞİ… EMNİYETİN BAHÇESİNDE Kİ YEMİN! KONUT SATIŞLARI VE TOKİ PROJESİ… SİYASET ÜZERİNE…  EKONOMİST GÖZÜ İLE GERÇEKLER… SAADET PARTİSİ VE ARIKAN’I BAKIŞ AÇISI FARKLI BAKIŞ AÇILARI…. “KADINA EL KAL-KA-MAZ” EVİN HALLERİ… SİYASETTE YILDIZI PARLIYOR... BAKAR MISINIZ? 12 EYLÜL'Ü UNUTMADIK...  SANAL ALEMİN ESİRİ OLMAK… DİYANET NE YAPMAK İSTİYOR? EKONOMİ ÜZERİNE SEÇMECELER... EYLÜL'DE GELDİ... SİYASETNAME-2 YENİ BİR DÖNEME GİRDİK… EKONOMİ VE FAİZ... NE DİYOR? TABLO EŞİTLENDİ Mİ? KANAYAN YARA: KADINA ŞİDDET… ATAŞ’IN BASIN TOPLANTISI VE KAYSERİ’DE İYİ PARTİ… ÖZGÜVEN BÖYLE ARTAR... YAZARLIK DA DÖNÜŞÜME UĞRADI MI! GÖSTERİŞLİ MABETLER YAPMAYIN! ORTA DOĞU’DA NELER OLUYOR? SONBAHARA HAZAN MEVSİMİNE ADIM ADIM… İYİCİLİK VE KÖTÜCÜLÜK ÖLÇEĞİNDE TÜRKİYE SINIRIN ALTINDA KALDI…
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1FENERBAHÇE515
 • 2GALATASARAY513
 • 3ÇAYKUR RİZESPOR611
 • 4ATAKAŞ HATAYSPOR610
 • 5BEŞİKTAŞ510
 • 6TRABZONSPOR69
 • 7MONDİHOME KAYSERİSPOR69
 • 8TÜMOSAN KONYASPOR69
 • 9KASIMPAŞA69
 • 10YUKATEL ADANA DEMİRSPOR58
 • 11CORENDON ALANYASPOR67
 • 12MKE ANKARAGÜCÜ66
 • 13BITEXEN ANTALYASPOR66
 • 14VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK66
 • 15EMS YAPI SİVASSPOR66
 • 16PENDİKSPOR FUTBOL64
 • 17RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ53
 • 18GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ63
 • 19İSTANBULSPOR42
 • 20YILPORT SAMSUNSPOR51
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA