DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Mustafa Cengiz CENK MEYDANI
Mustafa Cengiz CENK MEYDANI
Giriş Tarihi : 10-07-2024 12:20

KAYSERİ’Yİ 6 AYDA TAM 52 KEZ TAŞIDILAR!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş., otobüs ve tramvay hatlarında 2024 yılının ilk 6 ayında 78 milyon 122 bin 548 yolcu taşıdı.

Kayseri nüfusu 1.5 milyon olduğuna göre 6 aylık süreçte Büyükşehir belediyesi Kayseri haklının tamamını tam 52 kez taşımış.

Bu rakamlar son derece önemli veriler.

Dünya şehri olma iddiası ile Metropolleşen Kayseri bu kulvarda da epey önlerde. 

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, gerek kent merkezi gerekse kırsal ilçelerde Kayserililere güvenli, konforlu ve kaliteli bir ulaşım hizmeti sunmak için yeni proje ve yatırımlara imza atmaya devam ederken Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. de milyonlarca yolcuya kesintisiz toplu taşıma hizmeti vermeyi özverili şekilde sürdürüyor.

Kenti demir ağlarla ördüğü Raylı Sistem Hatları ve tramvay araçlarının yanında yerli ve elektrikli yeni araçlarla güçlendirdiği otobüs filosu ile Kayserililere güvenli, konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşım hizmeti vermeyi ilke edinen Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş., çalışmalarını yenilikçi uygulamalarla sürdürüyor.

SEÇİM SÜRECİNDEKİ HEDEFLER...

Sanırım hatırlarsınız.

31 Mart Yerel seçimleri öncesinde epey proje konuşulmuştu.

Başkan Büyükkılıç, geçtiğimiz günlerde hayata geçirilen Kayseri Havaalanı Yeni Terminal Binası’nın da hizmete açıldığını hatırlatarak, “Havaalanı terminal binamız Kayseri’ye yakıştı. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” derken, kente kazandırılan İldem-Şehir Hastanesi ve Talas Anayurt-Cumhuriyet Meydanı raylı sistem hatları ile ilgili de bilgiler paylaşan Büyükkılıç, Sahabiye, Oruşreis, Cemikebir kentsel dönüşüm projelerinden de söz etti. 

Başkan Büyükkılıç, kente kazandırılan diğer ulaşım projelerine dikkat çekerek, 7 adet katlı kavşak, 11 adet köprü yapıldığını, 35 adet yeni bulvar ve cadde açıldığını, 971 kilometre uzunluğunda yolda 1 milyon 851 bin 500 ton sıcak asfalt serildiğini kaydetti.

2024 YILI İLK 6 AYLIK DÖNEMDE 

Ulaşım A.Ş., bu kapsamda, 2024 yılının ilk 6 aylık döneminde raylı sistem hatlarında 28 milyon 665 bin 851, otobüs hatlarında ise 49 milyon 456 bin 697 yolcu taşıyarak yılın ilk 6 aylık döneminde toplam 78 milyon 122 bin 548 yolcuya hizmet verdi.

Bu demektir ki günde ortalama 434 bin yolcu taşınmış.

Yani Kayseri’nin 3’te 1’i demek bu rakam nerede ise. 

Çoğunluğu işe gidenler ve öğrenciler kuşkusuz.

Artık bu saatten sonra laf olsun diye toplu taşıma kullanmak epey lüks oldu sanırım.

Hele hele de 65 Yaş üstünün geldiği durumu dikkate alırsanız…

DEMİR AĞLARDA 28.7 MİLYON YOLCU 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın gayret ve girişimleri ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı iş birliğinde Büyükşehir imzasıyla kente kazandırılan yeni raylı sistem hatlarında etkin ve kaliteli toplu taşıma hizmeti sunan Ulaşım A.Ş., İldem-Organize Sanayi Bölgesi T1 hattı, Talas Cemil Baba-Cumhuriyet Meydanı T2 hattı, İldem-Şehir Hastanesi T3 hattı ve son olarak hizmete giren Talas Anayurt-Cumhuriyet Meydanı T4 hattı ile yaklaşık yine 2024’ün ilk ayında 28 milyon 665 bin 851 yolcu taşıdı.

Raylı sistem hatlarında günlük ortalama taşınan insan sayısı ise 159 bin 254.

Toplu taşımda yükün 3’te 1’ini çekiyor raylı sistem. 

OTOBÜS FİLOSU 50 MİLYONU TAŞIDI

Bünyesine kattığı yerli ve elektrikli yeni araçlarla dev bir otobüs filosu ile Kayserililere toplu taşıma hizmeti sunan Ulaşım A.Ş, yılın ilk 6 ayında 49 milyon 456 bin 697 yolcuya toplu taşıma hizmeti verdi. 

Büyükşehir, bölgesel ulaşım ağları kapsamında da kırsal ilçelere vatandaşların konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri için hassasiyet gösteriyor.

Günlük ortalama taşıma rakamı 275 Bin yolcu. 

GECE KESİNTİSİZ ULAŞIM 

Bu hamle son derece önemli.

Aracı olmayanlar için anlamlı bir hamle.

Metropol olmanın gereklerinden birisi hiç kuşku ok ki.

Zira hayat Büyükşehirlerde 24 saat kesintisiz sürüyor.

Siz ne kadar uyursanız uyuyun, uyumayan, işe giden, kütüphanelerin yolunu tutan onbinler var. 

Bu bağlamda  Başkan Büyükkılıç, yeni dönem için hazırladığı projeleri bir bir hayata geçirirken, 24 saat kesintisiz ulaşım hizmeti de Ulaşım A.Ş. tarafından 8 Haziran itibariyle uygulamaya konuldu.

Ulaşım A.Ş., gece seferleri ile 24 saat kesintisiz ulaşım döneminde, 983 hat kodlu sefer ve güzergâh kapsamında 00.15, 01.45, 03.45 ve 05.15 saatlerinde gidiş ve dönüş yolu olarak Belsin, Otogar, Şehir Hastanesi, Erkilet Bulvarı, Havaalanı, Tren Garı, Cumhuriyet Meydanı, Mimsin, TOKİ, Beyazşehir ve İldem güzergahlarını belirlerken 980 hat kodlu seferlerde ise  00.15, 01.45, 02.15, 03.45, 04.45 ve 05.45 saatlerinde gidiş ve dönüş yolu olarak Şehir Hastanesi, Otogar, Tren Garı, Düvenönü ve Talas güzergahında hizmet başlattı.

Başkan Büyükkılıç, kent merkezi ve kırsalda bir taraftan mevcut yollarda iyileştirme çalışmaları ve yeni yol projelerini gerçekleştirirken diğer taraftan da toplu ulaşım alanında önemli yatırımlara imza atmayı sürdürüyor.

“PARK ET-TOPLU ULAŞIM İLE DEVAM ET” 

Bir yenilik daha.

Hatta ve hatta örnek yeni bir proje daha. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yeni 5 yıl projeleri kapsamında ‘Park Et-Toplu Ulaşım ile Devam Et’ uygulaması da hayata geçirilecek. 

Bu kapsamda, yakın zamanda hayata geçirilmesi planlanan proje ile araç sürücüleri aracını ulaşım kartı ile ücretsiz park edip, yoluna toplu ulaşım ile devam edebilecek. 

Bu kapsamda, dünya genelinde kullanılan “Park et, devam et” uygulamaları kapsamında Hunat Otoparkı’na park eden araç sürücülerine, otoparktaki istasyondan aldıkları bisikleti ücretsiz şekilde kullanma imkânı sunuluyor. Katlı otoparklarda parklanma kültürünü oluştururken, insan sağlığı odaklı bu hizmeti başlatan Kayseri Ulaşım A.Ş. bu çalışmayla kent merkezine araç girişini bir nebze azaltmayı hedefliyor. 

Araçlarını park eden sürücüler, otopark görevlisinden aldığı kartla ücretsiz bisikleti kullanabiliyor. 2019 yılında başlatılan bu uygulama vatandaşlar tarafından da ilgi görüyor.

80 KAMERA İLE GÜVENLİK KONTROLÜ 

Otopark İşletme Müdürlüğü Kontrol Merkezi’nde katlı ve kapalı otoparklarda PTS (Plaka Tanıma Sistemi) aracılığıyla giriş çıkış işlemlerinin kontrollerinin sağlanması ile birlikte 80’e yakın güvenlik kamerası ile güvenlik kontrolü yapılıyor. Kontrol merkezi aynı zamanda parkmetre sisteminin takibi ve kontrolünü de gerçekleştiriyor.

EN BÜYÜK ELEŞTİRİ BİLET FİYATLARI

Kayseri’nin temelde sorunu Su ve Toplu Taşım ücretleri.

Doğal olarak zam yapılacak.

Ama bunun belli bir dengende olması lazım.

Vatandaşı da üzmemek lazım. 

22 Mayıs 2024 tarihi itibarı ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından, şehir içi ve ilçe toplu taşıma ücret tarifelerinde güncelleme gerçekleştirildi.

Toplu ulaşımın ana gider kalemi olan akaryakıt, enerji, işçilik, bakım, yedek parça giderlerinde en son toplu ulaşım fiyat güncellemesi yapılan 2023 yılı Temmuz ayından sonra oluşan fiyat artışları sebebiyle, toplu ulaşım fiyat tarifelerinde güncelleme yapma gereği oluştu. 

Yeni tarifeye göre, tam bilet 16,50 TL, indirimli bilet 9,00 TL ve aylık 150 biniş hakkı bulunan indirimli abonman bilet 250 TL olarak belirlendi. 

Yeni güncellenen fiyat tarifesinde tüm abonman kart uygulamalarına ve 80 dakika içerisinde şehir içi toplu taşıma araçları arasında 2 ücretsiz aktarma uygulamasına devam edeceği ve İlçe toplu ulaşım tarifelerinin de yeniden belirlendiği belirtildi.

675 MİLYON YOLCU DEMEK…

8.01.2024 Tarihinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bir genel değerlendirmede 4,5 yılda Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafından 4,5 yılı aşkın süreçte raylı sistem hatlarında 177 milyon 50 bin 655, otobüs hatlarında ise 375 milyon 673 bin 229 yolcu olmak üzere toplam 522 milyon yolcuya hizmet verildiği açıklanmıştı. 

Ortalama 112 Milyon yolcu nerede ise yıllık.

Bu yıl daha ilk 6 ayda rakam nerede ise 78 milyon…

İkiye katladığımızda 31 Aralık 2024 rakamı büyük ihtimalle 150 milyonu bulacaktır.

Bu da 5.5 yılda nerede ise 675 milyon yolcu demek.

Bu tür hizmetler son derece zorunlu ve büyük özveri isteyen, yatırım gerektiren hizmetler.

Bu nedenle yapılacak olan her yatırım ve atılacak olan her adım tüm şehrin menfaatleri gözetilerek yapılmalı ve vatandaşın cebi de düşünülmeli. 

 

 

Mustafa Cengiz CENK MEYDANI

Mustafa Cengiz CENK MEYDANI

DİĞER YAZILARI BEYTÜLMALE EL SÜRÜLMEMİŞ, EL SÜRDÜRÜLMEMİŞTİR… TÜRKİYE, NÜFUSU 194 ÜLKE ARASINDA 18. SIRADA YER ALDI-2 TÜRKİYE, NÜFUSU 194 ÜLKE ARASINDA 18. SIRADA YER ALDI-1 ATAŞ’TAN MİLLETVEKİLLERİNE TARİHİ ÇAĞRI…2 ATAŞ’TAN MİLLETVEKİLLERİNE TARİHİ ÇAĞRI…1 ALO 153 İLETİŞİM MERKEZİ 6 AYDA  600 BİN ÇAĞRIYA CEVAP VERDİ GÜNAHLARI-YAŞI TÜİK, SEVAPLARI, MAAŞLARI DA ENAG HESAPLASIN! NORMALE DÖNMEK, NORMAL Mİ?!... BU İŞLER BAŞIMIZA DAVUL ÇALA ÇALA GELDİ… KAYSERİ’DE Kİ OLAYLARI NASIL OKUMAK LAZIM? CHP-MHP KIRGINLIĞI HEM TAVANDA HEM DE TABANDA DEVAM EDİYOR!... TÜRKİYE'NİN NEYE İHTİYACI VAR? MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ SAADET PARTİSİ  VE ARIKAN’A YAZIK ETMEYİN!... İSO İLK 500’DE YER ALAN KAYSERİLİ FİRMALAR… MÜLTECİLERE İYİMSER BAKIŞ AZALIYOR… BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ? ADIMIZ ÇIKMIŞ 9’A İNMEZ 8’E… TÜRKLÜĞÜ/TÜRKLERİ HAZMEDEMİYORLAR.  HERKES GİBİ BAKMAYIN, FARKLI BAKIN DOĞRULARI SÖYLEYİN!... “BİR KUŞAK BİR YOL” VE “IMEC” PROJELERİ… BAYRAM GELMİŞ NEYİME… KAYSERİ’NİN HUZURUNU BOZDURMAYIZ!...  ZAMANI GELDİ SANIRIM!...  İHRACATÇI LİSTESİNDE YÜZÜMÜZÜ AĞARTANLAR… KAYSERİ’DE EĞİTİM-KÜLTÜR VE SANATA DAİR BAZI RAKAMLAR… KIRSALA YAPILAN YATIRIM EN ÖNEMLİ YATIRIM! EKONOMİ ÇÖKÜYOR, ALIM GÜCÜ ERİYOR! VİZYON PROJELERİ HAYATA GEÇİRMEK İÇİN…  SİYASETTE YENİ SENARYOLAR! PİYASALAR İÇİN EN ÖNEMLİ ŞEY GÜVEN!... PINARBAŞI SEÇİMLERİNE DAİR…  TBMM’DE KAYSERİ ÖRNEĞİ İLE İKTİDARA UYARI! ETKİ AJAN YASASINA DAİR... PINARBAŞI SEÇİMLERİNE DAİR GELİNEN SON NOKTA(2) PINARBAŞI SEÇİMLERİNE DAİR GELİNEN SON NOKTA(1) ARIKAN, GENEL BAŞKANLIĞA ADAYLIK SİNYALİ VERDİ… DEV İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI… KOCAFEST’İN ARDINDAN… İNŞAAT SEKTÖRÜ İKİNCİ ÇEYREĞE ZAYIF BAŞLADI… DUYMADIKLARIMIZ... BAKALIM  DUYUNCA NE YAPACAKSINIZ?!... 5 PARTİ “KURTULUŞ İTTİFAKI” İÇİN BİR ARAYA GELDİ…  KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ 6 YAŞINDA  VEKİLLERİN BİR YILLIK KARNESİ BELLİ OLDU… MİLLET OLMA BİLİNCİ!... BU DÜŞMANLIĞIN SEBEBİ NE? SİYASİ PARTİLERDEN DERLEME BİR BAKIŞ AÇISI…  KAPIDAKİ BİR BAŞKA TEHLİKE! PROTESTO-İCRA-İFLAS... GÜCÜNÜ FARK ETMELİ VE HAREKETE GEÇMELİSİN! İSTİHDAMDAKİ ENGELLİLERİN İSTATİSTİKLERİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? SİYASETTE YİNE-YENİ BİR ROL… 2023 YILINDA 16 MİLYON İCRA-İFLAS KARARI ALINDI 31 MART SEÇİMİNİN KESİN SONUÇLARI… GENEL BAŞKAN TASFİYESİ...VE…KUTLU PARTİ… YAZI BEKLEYE BEKLEYE GÖBEĞİMİZ ÇATLADI!... ENERJİDE NEDEN DIŞA BAĞIMLILIK ARTIYOR? ÜLKEMİZDEKİ EN BÜYÜK SORUN! SEÇİMSİZ DÖNEM ÜLKEMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSAT…  BU İNSANLAR NE İSTİYORLAR? KİTAP FUARI VE ŞENLİĞİ, MİNİKLERİN UFKUNU AÇTI… TÜRKİYE’DE TÜRK KİMLİĞİNİ TARTIŞMAK!... SİYASETTE KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM… THESEUS’UN GEMİSİ’NDEN BU GÜNLERE… YEREL HALK NE DEMEK? BU TEZGAHA DÜŞME TÜRKİYEM! 23 NİSAN İLE BAŞLADI... 19 MAYIS İLE SÜRMELİ… 30 AĞUSTOS’TA COŞKU, 29 EKİM’DE ZİRVE YAPMALI. BAKALIM İKİ VEKİLİN SÖZ DÜELLOSU SANDIĞA NASIL YANSIYACAK?!... KAYSERİ OLARAK EKONOMİ DE KAYBETTİK!… BUNU MU İSTİYORSUNUZ? TÜRKİYE VE DÜNYA GERÇEKLERİNE DAİR... YANLIŞ ADRESTESİNİZ!  KÖY ENSTİTÜLERİ GERÇEĞİ… İYİ PARTİNİN GELECEĞİNE DAİR… NORMALE DÖNMEK… NORMALLEŞMEK! BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ VE 31 MART SEÇİMLERİ... KİM NEYİ TEMSİL ETMİYOR? BU SEÇİMİN GALİBİ KİM Mİ? 31 MART’A KİM, NASIL, NEREDEN BAKIYOR? BURUK 31 MART OLSA’DA AÇIKLANAN PROJELER TEK TEK HAYATA GEÇECEK!... 31 MART YEREL SEÇİMLERİNİN ARDINDAN… BOŞ TENCERENİN DEVİREMEYECEĞİ İKTİDAR YOKTUR! TEK DERDİMİZ YENİ ANAYASA MI? DSİ GÜCÜYLE KAYSERİ’NİN TARIMI YEŞERİYOR… OYUNUZA SAHİP ÇIKIN, SANDIĞA GİDİN… GENÇLER ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNDEN VAZ MI GEÇİYOR? EN ÇOK KONUŞULANLARDAN… ÜÇ GENEL BAŞKAN ÜÇ GÖRÜŞ… MELİKGAZİ’DE YENİ REKORLAR KIRACAĞIZ ÇOK ŞEY DEĞİŞECEK, İNŞALLAH TÜRKİYE DEĞİŞMEZ! HACILARDA ANLAMLI BULUŞMA… KUŞATMA ALTINDAYIZ… SURİYELİLER GİDİNCE BATACAKSAK BUGÜN GİTSİNLER BATALIM…  OY… ANAM…OY!... ÇANAKKALE GEÇİLEMEDİ AMA!.. SİYASETTEN UZAK BİR CUMARTESİ… KAYSERİ’DE NELER OLUYOR? SEÇİMDEN SONRAKİ HEDEF ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ… 31 MART YEREL SEÇİMLERİNDE KİMLER YARIŞACAK? KTO’NUN AVRUPA BİRLİĞİ ETKİNLİĞİ ÜZERİNE…2 KTO’NUN AVRUPA BİRLİĞİ ETKİNLİĞİ ÜZERİNE…1 YASAKLARLA NEREYE KADAR? GÖKER GÖZÜTOK VE TALAS SEÇİMLERİNE DAİR… KOCASİNAN’DA 2024/2029’DE NELER OLACAK? ÇEVRE ÜLKELERDE NELER OLUYOR? CHP KIPIRDANMAYA BAŞLADI… BU SANDIĞA NASIL YANSIR? AYDINLANMA DEVRİMİNDE 3 ÖNEMLİ YASA 100 YAŞINDA  LAİKLİK YİNE NEDEN TARTIŞMAYA AÇILDI? OSB’DE SANAYİCİNİN MEMNUNİYETİ  ANKETLERLE DÜZENLİ ÖLÇÜLÜYOR… SİYASETTE KADININ ADI YOK! BÜYÜK BAŞKAN, BÜYÜK PROJELER… KAYSERİ ALARM MI VERİYOR? İKİ BÜYÜKŞEHİR ADAYININ PROJE SUNUMLARI VE KAYSERİ PLANLARI… JEOTERMAL KAYNAKLI SERA OSB, BÖLGEDE ÜRETİM ÜSSÜ OLACAK GERİ SAYIM SÜRECİ HIZLANDI… NEDEN BU KADAR KANTARIN TOPUZU KAÇTI?!... DALDAN DALA BİR GÜNDEM... YEREL SEÇİMLERE DAİR BEKLENTİLER... TÜİK YİNE DÖKTÜRMÜŞ! MUTLU(YUM)SUN… MUTLU… ATAŞ’IN GÖZÜNDEN KAYSERİ VE TÜRKİYE GERÇEKLERİ!.. SİYASETTE FARKLI BİR YÜZ VE ÖNEMLİ PROJELER BAŞKAN YALÇIN YENİDEN TALAS ADAYI MİMARİ OLARAK ŞEHİRLERİN BİR KİMLİĞİ OLMALI! KAYSERİ MODEL FABRİKA, 8. LANSMANI 20 ŞUBAT’TA HADİ GELİN KÖYÜMÜZE GERİ DÖNELİM! MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİ’NİN DÜNÜ,BUGÜNÜ,GELECEĞİ! KAYSERİ’DE FARKLI FİKİRLERE DE İHTİYAÇ VAR… BAŞKAN GÜLSOY, TİCARET BAKANI BOLAT’A SORUNLARINI AKTARDI! 2023’TE ADLİYE YOĞUN MESAİ YAPTI… “MEMDUH ABİ” FORMÜLÜ İLE YOLA DEVAM! FAKİR VE MUHTAÇLARA YARDIM DERNEĞİ…  KAYSERİ’NİN 2023 YILI İHRACATI 3 MİLYAR 625 MİLYON 381 BİN DOLAR  VECİZELER (GÜZEL SÖZLERDEN) DUYMADIKLARIMIZ... TÜRKİYE GELİRİNİN YÜZDE 80’İNİ KİMLER ALIYOR? YEREL SEÇİMLERE DAİR ÖNGÖRÜLER... EMEKLİ MAAŞI VE GELİNEN NOKTA? O GÜNDEN BU GÜNE NE DEĞİŞTİ ACABA? YAKTIĞI MUM, HALA UĞUR’UMUZ! İYİ PARTİ ADAYLARI VE 31 MART SEÇİMLERİ… ‘KENDİ KENDİNE YETEBİLEN BELEDİYE’ OLMAK!-2 ‘KENDİ KENDİNE YETEBİLEN BELEDİYE’ OLMAK!-1 AK PARTİNİN LOKOMOTİFİ USTA BÜYÜKKILIÇ… CHP KAYSERİ İÇİN NEYİ BEKLİYOR? SİYASET YAPMANIN ZAMANI DEĞİL… BİR ÜLKEDE YOZLAŞMA YAYGINLAŞIRSA… GÖRÜNEN O Kİ ALMIYORLAR… ŞİMDİ BİR KEZ DAHA SORGULAMAK LAZIM! BELEDİYELER NE KADAR ÇÖP TOPLUYOR? YORUMSUZ BİR YAZI…  TARİHİN EN BÜYÜKLERİ’NDEN!... RAKAMLARLA Z RAPORU… (2) RAKAMLARLA Z RAPORU… (1) OLAYLARA SİZ NEREDEN BAKIYORSUNUZ?!... SİYASETTE HERŞEY YENİDEN SİLBAŞTAN! YEREL SEÇİMLERE BU KADAR  PARTİNİN GİRMESİNİN ANLAMI NE? SİYASETNAME… KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM... ATATÜRK’Ü YOK SAYANLAR, TÜRK MİLLETİ’Nİ YOK SAYMIŞ DEMEKTİR!... YENİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLSUN İNŞAALLAH… BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ YİNE EN ÇOK HABER OLAN BAŞKAN… MİLLETİN CANINA OKUMAYIN YETER! KAYSERİ  NEDEN BU KADAR PAHALI?!... AYLIK ORTALAMA KAZANÇ… İNSANA YAPILAN YATIRIM EN GÜZEL YATIRIM… BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNDE AKILLARDA KALANLAR! SÜREÇ İŞLİYOR… GERİ SAYIM’DA SON 100 GÜN! YEREL SEÇİMLER İÇİN KİM NE YAPIYOR? DIŞ SİYASETİ BİR DE BÖYLE OKUYUN LÜTFEN! UCUZ VE KALİTELİ GIDAYA ULAŞIMIN KOLAY OLMASINI İSTİYORUZ! BUGÜN ATATÜRK’ÜN KAYSERİ’YE  GELİŞİNİN 104. YILDÖNÜMÜ… BU SÖZLER YİNE UNUTULACAK BİR SEÇİM VAADİ MİDİR? BİR ÇOCUK CİNAYETİ İLE GÜNDEME GELENLER… ASGARİ ÜCRETLE İLGİLİ YEDİ GERÇEK… ASGARİ ÜCRET VE EMEKLİ MAAŞLARI… İYİ PARTİ İSTEMESE DE DESTEK VERİRİZ!... BİR AĞACIN KESİLMESİNİ ÖNLEMEK BİLE BÜYÜK İŞ! İSTANBUL İÇİN ADAY BULAMAYAN AK PARTİNİN SON KOZU ÖZHASEKİ Mİ? ADAY BELİRLEMEDE SON TURA GİRİLDİ…  MÜLK ALLAH'INDIR GÖKLERDE VE YERDE YASTIK ALTI DA DAHİL EMEKLİ VE ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANIN MAAŞI NE OLACAK?  ZANNEDERSİNİZ Kİ KÜLTÜR-SANAT İÇİN ÇOK BÜYÜK RAKAMLAR!... ŞİMDİ BİLANÇO ZAMANI… AVRUPA KONSEYİ BUGÜN KAYSERİ'DE TOPLANIYOR    KİŞİ BAŞINA 15,65 METREKARE  YEŞİL ALAN İLE REKOR YENİLENDİ ORAKAF’23 ÖNEMLİ BİR SİNERJİ OLUŞMASINA FAYDA SAĞLAYACAK!  SİYASETTE KULİSLER DE TEVATÜRLER DE GIRLA GİDİYOR… UZAYIP GİDEN TREN YOLLARI… ÇlKAR ÇETELERİNİ ZENGİNLEŞTİRİYORLAR FAİZ YÜZDE 40’I GÖRDÜ… GÖZÜNÜZ AYDIN!... CHP’DEN ADAYLIK GENELGESİ… VE…  TÜRKSÜZLEŞTİRMEDEN,  MÜLKSÜZLEŞTİRMEYE!... AK PARTİ 17-0’A YİNE VE YENİDEN TALİP… BU KONUYU GÜNDEMDEN HİÇ DÜŞÜRMEMEMİZ GEREKİYOR!  BU GELİŞMELERİ NASIL OKUMAK LAZIM? KONUT SATIŞLARI VE ARTAN NÜFUS… MUHALEFET SERTLEŞİYOR… BİR TEŞEKKÜRLE BAŞLAYALIM… ANAYASA DEĞİL, ANA KASA KRİZİ… BU GÜNLERDE ÜMİT ÖZDAĞ'A BİR  KEZ DAHA KULAK VERMEK LAZIM! NE OLACAK BU ANAYASA’NIN HALİ?!... YEREL SEÇİM STARTI... PARA’DAN PARA KAZANMAK ÖYLE KOLAY MI? ATATÜRK'Ü ANIYORUZ AMA PEKİ ANLIYOR MUYUZ? BİR ÜLKEYİ ELE GEÇİRMEK Mİ İSTİYORSUN? SAHİ NEREDE KALDI BU GENÇLİK?!... BU BORÇLARI NASIL OKUMAK LAZIM? GELENEKÇİLER KAYBETTİ... YENİLİKÇİLER KAZANDI... 31 EKİM DÜNYA TASARRUF GÜNÜ… EKONOMİNİN LOKOMOTİFİ KAYSERİ… RAKAMLARIN DİLİ İLE… BAŞKAN SÖZÜNÜ TUTTU… DÜN-BUGÜN VE YARINA DAİR ÖNGÖRÜLER!... GÖLGE ETMEYİN BAŞKA İHSAN İSTEMEZ! KURDUĞUN CUMHURİYET 100 YAŞINDA ATAM! DÜNYA COĞRAFYASI YENİDEN DİZAYN EDİLİYOR! KAYSERİ SANAYİSİ VE SERBEST BÖLGEDE HAREKETLİLİK… BU PARAYI NİYE ÖDÜYORLAR? İBRET ALINSA TARİH TEKERRÜR EDER MİYDİ? ATAŞ'IN İDDİALARI YENİLİR YUTULUR CİNSTEN DEĞİL... İSRAİL'İN SON FİLİSTİN SALDIRISI NASIL OKUMALIYIZ? TÜİK'TEN ÜÇ ÖNEMLİ RAKAM BİRDEN...  BU KIŞ NASIL GEÇECEK?!... REKORLAR ŞEHRİ KAYSERİ  6.KİTAP FUARI KAPILARINI AÇTI BIÇAK GİBİ KESİLDİ… BU ÇAĞRIYA KULAK VERMEK ZORUNDAYIZ! DAĞ FARE DOĞURDU…EMEKLİLERE  BİR KAZZIK DAHA MI GELİYOR? BAŞKANLARDAN ÖĞRENCİLERE ALTIN TAVSİYELER… KAYSERİ’NİN 11. VEKİLİ OLMAK İSTER MİSİN? BİR İNCESU GEZİSİNİN ARDINDAN… 3 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT HEDEFİNİN EN ÖNEMLİ LOKOMOTİFİ MOBİLYA SEKTÖRÜ… ATAŞ SESSİZLİĞİNİ BOZDU, İKTİDARA YÜKLENDİ... İKTİDARI ANLADIKTA...PEKİ YA BU  MUHALEFET NE YAPMAK İSTİYOR? İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN, YAŞADIĞINI DİN ZANNEDERSİN! BİR KEZ DAHA KALDIĞIMIZ YERDEN! “MİLLET-VEKİLİ BULUŞMALARI” KAYSERİ’NİN PARLAYAN YILDIZI: İNCESU İS0 İLK 500’DE 17 KAYSERİ FİRMASI İLE GURURLANDIK… VEKİL GEÇİNEMİYOR İSE VATANDAŞ NASIL GEÇİNSİN?  YEŞİL DÖNÜŞÜM VE YENİ ÜRETİM HAVZASI ANLAMAYAN, DİNLEMEYEN, SORGULAMAYAN BİR TOPLUM OLDUK!... KAYSERİ’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI… ADI KONMAMIŞ IMF PROGRAMI VE FAİZE DAİR… "ATATÜRK VE CUMHURİYET" KONFERANSINI KAÇIRMAYIN! YENİ ANAYASA TARTIŞMALARI ALEVLENİYOR… KAYSERİ’NİN “4. OSB'Sİ YEŞİL OSB OLACAK” KAYSERİ, YURT SORUNU YAŞAMAYACAK…   ATAMAN'IN PAYLAŞIMLARI... MİLLETİN ÇEŞİTLİLİĞİ VE YENİ ANAYASAYA DAİR… KENT GÜVENLİĞİ VE SON ÇALIŞMALAR… KAYSERİ SERBEST BÖLGE İLİMİZİN İHRACATININ YÜZDE 25'İNİ KARŞILIYOR  BU İNSANLAR NİYE YÜRÜYOR? DAHA NE SÖYLEMESİ LAZIM… BU ÜLKENİN BASİRETİ BU KADAR MI BAĞLI GERÇEKTEN? EĞİTİM CAMİASINDAN SORUNLU START… YETİŞKİNLERİN ÖRGÜN VEYA YAYGIN EĞİTİME KATILIM ORANLARI… SİZ NERESİNDEN BAKIYOR SUNUZ?  MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR!  İÇİMİZDEKİ İRLANDALILAR’DAN SONRA ŞİMDİ DE İÇİMİZDEKİ SIRPLAR HORTLADI! YENİ ADLİ YIL HAYIRLI OLSUN… İŞ DÜNYASININ FİNANS KAYNAĞI SORUNU SÜRÜYOR… CHP’DE KONGRE SÜRECİ VE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI… “BU ZAFER BİN YIL GEÇSE DE KUTLANACAKTIR” GÜNDEME DAİR GÖZDEN KAÇANLAR… BUGÜN 30 AĞUSTOS… GURURLANIYOR İNSAN… 31 MART 2024 YEREL SEÇİMLERİ... SEÇİMDEN ÖNCE ‘NAS VAR’ DİYENLER NEREDE? AKLINIZ MI YOK, PARANIZ MI ÇOK?  EN ÇOK NELERİ KONUŞUYORUZ?!... DEPREM GERÇEĞİ İLE YAŞAMAK… TÜRKİYE'NİN SORUNLARI NELER? SINIRLARI AÇARSANIZ, SORUNLAR DA İÇERİ GİRER... 17 AĞUSTOS’TAN 6 ŞUBAT’A; ENKAZ ALTINDA KALAN BİR ÜLKE!.. BİZ NEREDE YANLIŞ YAPTIK? YEREL SEÇİMLERE 250 GÜN VAR… TABLO HENÜZ NET DEĞİL AMA… HANİ 2023'DE SÖZLEŞMELER BİTİYOR ZENGİN OLUYORDUK?! EKONOMİ UNUTULDU MU? İŞGAL SEVİCİ TAKIMIN MASKESİ DÜŞTÜ!  HİNTERLAND MİADINI DOLDURDU YENİSİNE BAKALIM! BU RAKAMLAR SİZE NEYİ ANLATIYOR? AZİZ MİLLETİMİZ BUNA LAYIK DEĞİLDİR! SABAH OLA HAYROLA… DALDAN DALA TÜRKİYEM... TOPLUMUN BİR KISMI FEDAKARLIK YAPIYOR, DİĞER KAR EDİYORSA!...   EKONOMİYİ AYAĞA KALDIRMAK İÇİN SIĞINMACILARI GÖNDERMEK LAZIM! ZAFER PARTİSİ VE ÜMİT ÖZDAĞ... HERKESİN DİRENÇ NOKTASI AYNI DEĞİL MAALESEF! TÜRKİYE’NİN SORUNLARI VE ÇÖZÜM YOLLARINA DAİR… ADD’DEN İKİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA BİRDEN… KTO MECLİS TOPLANTISI VE BAŞKAN  GÜLSOY’UN ÖNEMLİ UYARILARI!...-2 KTO MECLİS TOPLANTISI VE BAŞKAN GÜLSOY’UN ÖNEMLİ UYARILARI!...-1 MEDYA İSTATİSTİKLERİNE DEVAM…  KAYSO MECLİS TOPLANTISINDAN SATIR ARALARI… ULUSLARARASI ANTLAŞMALAR VE GERÇEKLER... AĞUSTOS'TAN SONRASI TUFAN MI? BASIN KENDİ SORUNLARINI ÇÖZMEKTEN ACİZ! BU ÜLKENİN NEDENLERİNE DAİR BİR YAZI… ZAMLARA DAİR… KUZULARIN DERİLERİNİ YÜZMEKTENSE KOÇLARIN YÜNLERİNİ KIRKMAK DAHA İYİDİR… “MÜLK ALLAH'INDIR GÖKLERDE VE YERDE, YASTIK ALTI DA DAHİL!...” MUHALEFET VEKİLLERİ TEMPOLU BAŞLAMIŞLARDI… EKONOMİYİ DÜZELTMENİN YOLU ZAM MI? ARIKAN’IN SÖYLEDİKLERİ… AL KALEMİ ELİNE, YAZ BAŞINA GELENİ! SİYASETSİZLİK… AVRUPA’NIN MÜLTECİ KAMPI HANGİ ÜLKEDİR? BÜYÜKŞEHİR’İN EĞİTİMDEKİ AMİRAL GEMİSİ: KAYMEK-2 BÜYÜKŞEHİR’İN EĞİTİMDEKİ AMİRAL GEMİSİ: KAYMEK-1  KAYSERİ’Yİ DÜNYAYA TANITACAK “ERCİYES” AÇILIMI… YAŞAMAK İÇİN HAYATA TUTKUYLA SARILIN! KAYIT DIŞI BİR ÜLKE VE EKONOMİ… BAKIN NELER SÖYLÜYOR? KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ!   FRANSA’DAN DERS ALIR MIYIZ? GÜNCELE DÖNELİM… BAYRAM’LIK BİR YAZI… TÜİK’TEN DÖRT RAKAM… NE OLDU NAS? ASGARİ ÜCRETE DAİR DÜŞÜNCELER… EĞER HERKES KEMERLERİ SIKACAKSA!... BUNLARI GÖRMEMEK İÇİN KÖR OLMAK LAZIM! BUNLARIN FARKINDAMI SINIZ? SON GELİŞMELERE DAİR... BİNLERCE YIL ÖNCESİNDEN BUGÜNE  SİYASET VE POLİTİKACILARA DAİR!…  EYLEMLERİ-SÖYLEMLERİ VE HAYAT TARZI İLE ÇELİŞMEMEK… CAMBAZA BAK… ENTERESAN GELİŞMELER OLUYOR... BU KADAR HIZLI EROZYON OLUR MU? TÜRKİYE’DEN FARKLI MANZARALAR… BAYRAM VE SONRASI… GÖZLER KAPALI, BEYİN DUMURA UĞRAMIŞ!... BU GERÇEKLERE NE KADAR GÖZÜMÜZ, KULAĞIMIZ KAPALI YAŞAYACAĞIZ?! SEÇİM TANTANASI NEDENİ İLE GÖZDEN KAÇANLAR... DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ VE KAYSERİ’YE YENİDEN YÜKLENEN AĞIR MİSYON!...  ‘MİMAR’ SIZ  ‘İMAR’ OLMAZ.!  ÜÇ FARKLI İSİMDEN SEÇİM YORUMU… TANIDIK BİR İSİMDEN SEÇİME DAİR FARKLI BİR DEĞERLENDİRME… ODA BAŞKANLARI’NDAN SEÇİM YORUMLARI... SEÇİM YORUMLARI… KAYSERİ YİNE-YENİDEN “CUMHUR İTTİFAKI” DEDİ… BU SAATTEN SONRASI GEÇİM! TARİHİ YOL AYRIMI… BU SESSİZLİĞİ NASIL OKUMAK LAZIM? ÖZÜR DİLEMEKTE BİR ERDEMDİR... PATATES… S/OĞAN… (BYE BYE KEMAL) VE… GÜLE GÜLE ERDOĞAN SLOGANLARI! TABLO GERÇEKTEN BU KADAR KÖTÜ MÜ? 19 MAYIS'TAN 28 MAYIS'A... FARKLI BAKIŞ AÇILARI İLE SEÇİM ANALİZLERİ… 14 MAYIS’TAN 28 MAYIS’A NELER DEĞİŞECEK? İLÇELERDE BEKLENEN OLDU… KAYSERİ TERCİHİNİ DEĞİŞTİRMEDİ SEÇİMLERE DAİR İLK İZLENİMLER… 2023’TE YENİ BİR REKORA DOĞRU… HERKES BU SEÇİMLERİ SONUCUNU MERAK EDİYOR… ONLAR ANLADI, BİZDEKİLER ANLAMIYOR… BU SEÇİMİN GALİBİ HEPİMİZ OLALIM! SEÇİM İKİNCİ TURA KALIR MI, KALIRSA NELER OLUR…NELER? HERKES BÜYÜK GÜNÜ BEKLİYOR… AK PARTİ MİTİNGİ VE KAYSERİ İZLENİMLERİ… SEÇİME BİR HAFTA KALA TABLO... BAKALIM SON HAFTADA NELER OLACAK? SİZCE DE ÖYLEMİ ACABA? TÜRKİYE'DE KADIN OLMAK ZOR! SEÇİM HESAPLARI TUTAR MI?  LİDERLERİN KAYSERİ MİTİNGİ VE MEYDANLARIN SESİ… O AN GELİYOR MU, DAHA VAKTİ VAR MI? BAŞKA BİR ÜLKEDE OLMAYACAKLAR!... 14 MAYIS İÇİN MAKAS DARALIYOR… SEÇİME DAİR UYARILAR... ŞİMDİ MİTİNG ZAMANI…BAKALIM  MEYDANLARIN DİLİ NE DİYECEK?  DUYMADIKLARIMIZ... BAYRAMLIK… KAYSERİ BU POTANSİYELİ DAHA BÜYÜK RAKAMLARA ENDEKSLEMELİ! DİN İNSANLARA SİYASET Mİ EMREDİYOR? İYİ DÜŞÜNÜN, SON KARARINIZ MI?  SİYASETTE EKOLOJİ TEMELLİ YAKLAŞIM ODAĞA ALINMALI…  SEÇİMLERE AZ BİR SÜRE KALA ANKETLER NE DİYOR? BUGÜN YİNE FARKLI BİR SES VE BAKIŞ AÇISI... KAYSERİ’DE DİĞER SİYASİ PARTİ ADAYLARINA DAİR… VATANA MİLLETE HAYIRLI UĞURLU OLSUN! LİSTELER AÇIKLANDI, YARIŞ RESMEN BAŞLIYOR! KAYSERİ’YE DAİR DUYMADIKLARINIZ… BAKALIM GENEL BAŞKANLARIN  TERCİHİ KİMLER OLACAK? TÜRKİYE GERÇEKLERİ ÜZERİNE... YİĞİT MUHTAÇ OLMUŞ KURU SOĞANA... SEÇİMLERE 40 GÜN KALA FARKLI DÜŞÜNCELER… KAYSERİ NASIL MİLLETVEKİLİ İSTİYOR? SİYASETTE ÇEMBER DARALIYOR… NELER OLUYOR… HABERİNİZ VAR MI? SİYASET SİYASİLERE BIRAKILMAYACAK KADAR CİDDİ BİR MESELE! KÜTÜPHANELERİMİZİ KAYSERİ’DE  GELECEĞE MİRAS BIRAKIYORUZ!... ŞİMDİ ONA KULAK VERMENİN TAM ZAMANI...  ANKETLERLE SEÇİME DOĞRU....  DEPREMİN KAYSERİ YANSIMALARI…  DÜNYAYI TEHDİT EDEN EN ÖNEMLİ İKİ SORUN… SON DAKİKADA NELER OLUYOR? DEPREM KARDEŞLİĞİ VE TALAS BELEDİYESİ… BUNDAN SONRAKİ SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?  KADINLARIN SİYASETTEKİ YERİ… BİLİYOR, DUYUYORUZ… AMA İŞİMİZE GELMİYOR!... AK PARTİ'DE KONUŞULANLAR VE DİĞER  ADAY ADAYLARINA DAİR BİR UFUK TURU… KADINLARIN HAKLARINI ELLERİNDEN ALARAK MI BU SEÇİMİ KAZANACAKSINIZ? HER ZAMAN MAKYEVELLİST OLMAK ZORUNDA MISINIZ? KARPUZ GİBİ İKİYE BÖLÜNDÜK… YENİ BİR DÖNEME GİRİYORUZ…  KAYSERİ’YE DAİR ÜÇ ÖNEMLİ TESPİT…  NEREDEN GELİYOR BU KÖTÜ HABERLERE MERAK? 8 MART DÜNYA (EMEKÇİ) KADINLAR GÜNÜ ÜZERİNE… SU UYUR, DÜŞMAN UYUMAZ... İYİ PARTİ'NİN MASADAN ÇEKİLMESİNE KİM NE DİYOR? YA… “DEPREM SONRASI”  KAYSERİ’NİN HASAR RAPORU…  BUNLARI DUYMAK LAZIM!... RABBİM, İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLERİN YAPTIKLARI YÜZÜNDEN BİZİ HELAK MI EDECEKSİN? TANTAN: MİLLETİ SEFALETE VE  CEHALETE MAHKUM ETTİNİZ… DEPREM VE HATAY GERÇEĞİ… DEPREM GERÇEĞİ İLE YAŞAMAK... NEREYE GİDİYORUZ? DUY(A)MADIKLARIMIZ... GÖR(E)MEDİKLERİMİZ... SÖZÜNÜZÜ TUTMADINIZ... KAYSERİ, YAŞAYACAĞI EN KÖTÜ SENARYOYU GERÇEKTEN YAŞADI MI? 6 ŞUBAT’TAN MART’A DEPREM  GERÇEĞİ ÜZERİNE DÜŞÜNCELER… DEPREM İLE YÜZLEŞMEMİZ GEREKEN GERÇEKLER… ŞİMDİ TEK DERDİMİZ SEÇİMİ ERTELEMEK Mİ? BİZ YARIN İÇİN HESAP YAPARKEN, YARIN BİZİM İÇİN NE HESAPLIYOR? EN KOLAYI ÜNİVERSİTELERDE EĞİTİMİ UZAKTAN YAPMAK MI? DEPREMİN KAYSERİ YANSIMALARI...2 DEPREMİN KAYSERİ YANSIMALARI...1 DEPREMİN GÜNDEME GETİRDİKLERİ… DEPREM GELİYORUM DEMEZ!-2 DEPREM GELİYORUM DEMEZ!-1 KAYSERİ NÜFUSU 1 MİLYON 441 BİN 523 KİŞİ… BU İŞİN KURALI NE? TÜRKİYE VE DÜNYA GÜNDEMİNE DAİR… MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…3 MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…2 MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE  METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…1 103 GÜN KALA DURUM NEDİR? OLUR MU/ OLAMAZ MI? TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR? İYİ DÜŞÜNÜN… SON KARARINIZ MI? NELERİ KONUŞUYORUZ? TABLO GİDEREK AĞIRLAŞIYOR… NEDEN TARİH 14 MAYIS? KOCASİNAN’DAN AZERBAYCAN’A YOL OLUR!...-2 KOCASİNAN’DAN AZERBAYCAN’A YOL OLUR!...-1 KONUT SATIŞLARINA DAİR…2 KONUT SATIŞLARINA DAİR…1 SIĞINMACILARA PARA YETMİYOR… ŞİMDİ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA  KOYMAZSAK NE ZAMAN?!... DUYMADIKLARIMIZ... SON GELİŞMELERE DAİR… KÖR GÖZE PARMAK!... SORUMLUSU KİM OLACAK? ÖYLE YA DA BÖYLE SEÇİM KAPIDA... 6’LI MASANIN NEGATİF YANKILARI… 6'LI MASANIN POZİTİF YANKILARI... ESKİDEN VE ŞİMDİ... ATATÜRK VE TÜRK KİMLİĞİ İLE UĞRAŞMAYIN!... HERKESLE AYNI DÜŞÜNMEK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ… 2022'DEN 2023'E NE DEĞİŞTİ? EN MANTIKLISI “SAT-  KURTUL” FELSEFESİ Mİ? EYT GEYİKLERİ-2 EYT GEYİKLERİ…1 UZUN MU YAŞAMAK İSTİYORSUNUZ? O HALDE… BOL BOL KİTAP OKUYUN! GÜLSOY’DAN 2022 DEĞERLENDİRMESİ, 2023’E DAİR BEKLENTİLERİN YORUMU! ADAYLIKLARI HAYIRLI OLSUN… HABERDE REKOR KIRDIKLARINA GÖRE VARDIR BU İŞİN BİR HİKMETİ… SERBEST BÖLGE GERÇEĞİ… EN ÖNEMLİ KONU YEŞİL ALAN VE AĞAÇLANDIRMA… 2022’DEN NELERİ KONUŞTUK? GÜNDEME DAİR GENELLEMELER... KAYSERİ’DE ÇARKLAR DÖNMÜYOR SİZ DE BU KAMPANYAYA KATILIN, BİR TAŞLA İKİ KUŞ BİRDEN VURUN! AKP’NİN 100. YIL HEDİYESİ VE… YİNE KANDIRILDIK HEMŞEHRİLERİM!-2 AKP’NİN 100. YIL HEDİYESİ VE… YİNE KANDIRILDIK HEMŞEHRİLERİM!-1 SON KARAR, NE GETİRİR NE GÖTÜRÜR?!... GAYRİSAFİ YURT İÇİ HASILA BİZİ TEĞET GEÇTİ…1 KAYSO 56. YILINI KUTLUYOR… TÜİK'TEN EĞİTİM VE SAĞLIK HARCAMA RAKAMLARI…2 TÜİK'TEN EĞİTİM VE SAĞLIK HARCAMA RAKAMLARI…1 YALNIZIM… YALNIZSIN… YALNIZ… CHP’NİN EKONOMİK YOL HARİTASI… ARAMIZDAKİ FARK BU İŞTE... KILIÇDAROĞLU’NUN EKONOMİK HAMLESİ  VE 24 ARALIK KAYSERİ ZİYARETİ’NE DAİR… BU KONU HER ŞEYDEN ÖNEMLİ…2 BU KONU HERŞEYDEN ÖNEMLİ…1 HAYATIN GERÇEKLERİ... O İŞ AYRI, BU İŞ AYRI MI? SİYASETİN KURALLARI… SİL BAŞTAN MI BAŞLIYORUZ?!... PARA GELSİN AMA, HER YERDEN GELMESİN! KAYSERİ’DE SEÇMENİN KAFASI KARIŞIK! HAYAT İÇİN TAVSİYELER... BİR DE ONDAN DİNLEMEK LAZIM... SİYASETTE DENKLEMLER DEĞİŞİYOR  DİKKAT EDİYOR MUSUNUZ? DİN VE TÜRKÇÜLÜK NASIL TAHRİF EDİLİYOR?!...  MÜLK ALLAH'INDIR GÖKLERDE VE YERDE YASTIK ALTI DA DAHİL!... YORUMSUZ… DUYMADIKLARIMIZ... OLAYLARA BİR DE BU YÖNDEN BAKIN… SİYASET BİLİMCİ GÖZÜ İLE OLAYLAR… 165 GÜNDE NE YAPABİLİRSİNİZ?...-2 165 GÜNDE NE YAPABİLİRSİNİZ?...-1 İŞSİZLİK RAKAMLARI… TARAFSIZ DEĞİL, DÜRÜST BUGÜN MATEM GÜNÜ DEĞİL, ATATÜRK’Ü ANLAMA GÜNÜDÜR…  BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? CEM TOKER'LE DEVAM EDİYORUZ... İTTİFAKIN KİLİT PARTİSİ  EKONOMİN SON DURUMU... ATATÜRK VE CUMHURİYET AŞIĞI BİR LİDER... ALKIŞLAR TALAS FESTİVALİ’NE… BİR MUHTARIN SESSİZ ÇIĞLIĞI…2 BİR MUHTARIN SESSİZ ÇIĞLIĞI…1 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…3 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…2 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…1 GÜNDEM İÇİN MUHALEFET NE DİYOR? VATANDAŞIN PARASI İLE SİYASET YAPMAK!-2 VATANDAŞIN PARASI İLE SİYASET YAPMAK!-1 KİM DOĞRU SÖYLÜYOR? İŞ KAZASI MI? CİNAYET Mİ? BU BELİRTİLER ÖZGÜVENİNİZİN EKSİK OLDUĞUNU GÖSTERİYOR ASGARİ ÜCRETLİYE BİR MÜJDE DE BENDEN! İNŞAAT SEKTÖRÜ YÜZDE 20 DARALDI PROTESTOLU ÇEKLER... EKONOMİYE DAİR SON VERİLER… ENFLASYONU HERKES EŞİT DERECEDE Mİ HİSSEDİYOR? KAYSERİ’NİN VİTRİNİ MELİKGAZİ…2 KAYSERİ’NİN VİTRİNİ MELİKGAZİ…1 KİTAP FUARI…  BANKACILIK SEKTÖRÜ KÂRINI 5'E KATLADI BENCE… BANA GÖRE… BİZCE… ELİTAŞ’IN SÖYLEDİKLERİ…2 ELİTAŞ’IN SÖYLEDİKLERİ…1 MOBİLYANIN ÜRETİM ÜSSÜ KAYSERİ… ODA SEÇİMLERİ SORUNSUZ… ODA SEÇİMLERİ.... 3 ODA SEÇİMLERİ.... 2  ODA SEÇİMLERİ.... 1 AĞAÇLANDIRMA SEZONU… CEVABI OLMAYAN SORULAR… HAYVAN KATLİAMLARI DURDURULMALI… BİR SADETTİN TANTAN KLASİĞİ… EMNİYETİN BAHÇESİNDE Kİ YEMİN! KONUT SATIŞLARI VE TOKİ PROJESİ… SİYASET ÜZERİNE…  EKONOMİST GÖZÜ İLE GERÇEKLER… SAADET PARTİSİ VE ARIKAN’I BAKIŞ AÇISI FARKLI BAKIŞ AÇILARI…. “KADINA EL KAL-KA-MAZ” EVİN HALLERİ… SİYASETTE YILDIZI PARLIYOR... BAKAR MISINIZ? 12 EYLÜL'Ü UNUTMADIK...  SANAL ALEMİN ESİRİ OLMAK… DİYANET NE YAPMAK İSTİYOR? EKONOMİ ÜZERİNE SEÇMECELER... EYLÜL'DE GELDİ... SİYASETNAME-2 YENİ BİR DÖNEME GİRDİK… EKONOMİ VE FAİZ... NE DİYOR? TABLO EŞİTLENDİ Mİ? KANAYAN YARA: KADINA ŞİDDET… ATAŞ’IN BASIN TOPLANTISI VE KAYSERİ’DE İYİ PARTİ… ÖZGÜVEN BÖYLE ARTAR... YAZARLIK DA DÖNÜŞÜME UĞRADI MI! GÖSTERİŞLİ MABETLER YAPMAYIN! ORTA DOĞU’DA NELER OLUYOR? SONBAHARA HAZAN MEVSİMİNE ADIM ADIM… İYİCİLİK VE KÖTÜCÜLÜK ÖLÇEĞİNDE TÜRKİYE SINIRIN ALTINDA KALDI…
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1ADANA DEMİRSPOR00
 • 2ANTALYASPOR00
 • 3ATAKAŞ HATAYSPOR00
 • 4BEŞİKTAŞ00
 • 5CORENDON ALANYASPOR00
 • 6ÇAYKUR RİZESPOR00
 • 7EYÜPSPOR00
 • 8FENERBAHÇE00
 • 9GALATASARAY00
 • 10GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ00
 • 11GÖZTEPE00
 • 12KASIMPAŞA00
 • 13KONYASPOR00
 • 14MONDİHOME KAYSERİSPOR00
 • 15RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ00
 • 16SAMSUNSPOR00
 • 17SİPAY BODRUM00
 • 18SİVASSPOR00
 • 19TRABZONSPOR00
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA