DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Mustafa Cengiz CENK MEYDANI
Mustafa Cengiz CENK MEYDANI
Giriş Tarihi : 27-03-2023 12:36

ŞİMDİ ONA KULAK VERMENİN TAM ZAMANI...

Bugün yine bir Sadettin Tantan yazısı.

Peki kim Sadettin Tantan?

Eski İçişleri Bakanı.

Yurt Partisi Genel Başkanı.

Bana göre TBMM'de olması elzem kişilerden birisi.

Vatanseverliği ve mesleki tecrübeleri ile zor günlerin adamı.

Hizmetleri ortada.

Görüşleri son derece önemli.

Her geçen gün daha da değeri anlaşılıyor.

İnşaallah daha fazla geç kalınmaz onu anlamak için.

ÇANAKKALE PAYLAŞIMI...

18 Mart Çanakkale Zaferi münasebeti ile yayınladığı mesaj son derece önemli ve anlamlı.

Aslında ihtiyacımız olan her şeye içeriyor bu mesaj.

İyi okumak gerekiyor satır aralarını.

Bakın ne diyor Tantan?

Çanakkale’de, Anafartalar’da bu toprakları vatan yapan şehitlerimiz; kanıyla, canıyla bizlere bu vatanı emanet etti.

Atatürk’ün “Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum” sözü Türk Kimliği’nin cesaretini, fedakarlığını, vatan sevgisini ifade eder.

İşte bu ruh parayla satın alınamaz, terör örgütlerinin uzantılarından medet ummaz!

18 Mart Çanakkale Zaferini kutluyor, aziz şehitlerimizi ve Ebedi Başkomutanımız M. Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını saygı, sevgi ve şükranla anıyorum.

İTTİFAKLARA DAİR...

Bakın ne diyor Tantan, siyasi partilerin yaptıkları ittifaklara dair?

Terör örgütlerinin siyasi uzantısı partilerin, seçim ittifaklarında itibar görmesi kabul edilemez!

2000’lerde kökünü kazıdığımız terör unsurlarının yıllar içerisinde palazlandırılarak Türk siyasetinde sahne almasına Türk milleti asla izin vermeyecektir.

Bu konuda önemli örneklemeler yapıyor Tantan.

Hizbullah'ın Hüdapar'a nasıl dönüştüğünü, mezar evleri ve Gaffar Okkan'ın şehit edilmesinden sonraki mücadeleyi anlatıyor.

Evet… AK parti iktidarı ve Cumhur ortakları şu anda tüm Türkiye’yi Hüdapar’a açmış durumdalar.

Adamlar Ankara’nın göbeğinde Kızılay’da bile stand açmış durumda gelinen nokta itibarı ile…

Tantan’ın açıklamaları doğal olarak kendisini MHP genel başkanı Cumhur İttifakının büyük ortağı Devlet Bahçeli ile de karşı karşıya getirmiş durumda.

Karşılıklı söylemleri son derece önemli.

Ancak uzun ve başlı başına bir köşe olacağı için bu söylemleri şimdilik bu köşeye taşımıyorum.

Zira bu tartışma epey süreceğe benziyor.

DEPREM SONRASINA DAİR…

Ülkemizin yaşadığı Deprem felaketi sonrasında yeni yapılacak olan binalar oluşturulacak kentlerle ilgili de önemli değerlendirmelerde bulunan Tantan’ın bu konuya dair önerileri de iyi okunmalı;

Kentler ortak yaşam kültürünün oluşturulduğu ve bu kültürün devamlılığının sağlandığı alanlardır. Kentlerin büyümesi sınai gelişim ile olmaktadır.

Bu yönde atılımlar yapılmalıdır.

Kentsel büyüme ekonomik ve mekânsal açıdan iki boyut üzerinden ele alınabilir.

İklim değişikliği, afet durumları ve toplumsal dönüşüm karşısında dayanıklı kentler oluşturmanın yolu açılmalıdır.

Bu alanlarda yetki karmaşası ve bireysellikten uzak, eşitlikçi bir sistem ile yön verilen planlama sistemi ile insan aklının ve bilimin geçmesi sağlanmalıdır.

Bu durum yeni bir anlayışı beraberinde getirecek ve gelecek Türkiye’sinin kentlerine örnek teşkil edecektir.

SOSYAL POLİTİKALARA DÖNÜLMELİ...

Öncelikle dengeli bir bölgesel gelişme amaçlanmalıdır.

Üretim, hizmet ve altyapı yatırımlarının dağılımını en iyi yansıtan bir yerleşim sistemi vasıtasıyla ülke genelinde nüfusun ve gelirin dengeli dağılımı ve kaynak kullanımında sürdürülebilirliğin sağlanmasıdır.

Bunun yerine kamucu sosyal politikalar anlayışına dönülmelidir.

Bütüncül ve kapsamlı planlama yerini kent parçalarının büyük çaplı kentsel projelerle dönüştürüldüğü gayrimenkul projelerine bırakması anlayışından vazgeçilmelidir.

Ekonomik açıdan üretimin ve üretim araçlarının artırılması, mekansal açıdan ise fiziksel mekan üretimi ve kalitenin artışının sağlanmasıdır.

Günümüzde “kent planlama” yerini daha çok piyasa ağırlıklı mekanizmalarla belirlenen bir “kentsel gelişme stratejisine” bırakmıştır.

KAPIDAKİ TEHLİKE...

Son yıllarda uygulanan politikaların bir de deprem ile yerle bir olduğuna değinen Tantan’ın özellikle sınır kentleri ile ilgili haklı endişesinde de şu değerlendirme ve uyarılar yer alıyor;

Bağımsız Hatay Devleti zamanında Reyhanlı ve Ordu ilçelerinin ne amaçla kurulduğu, Hatay’ın anavatana dahlinden sonra iskan politikalarında devletin hangi adımları attığı arşivlerimizde emsal olarak duruyor. İktidar; Türk milletinin, Hatay’ın haykırışına sırtını dönemez.

Arap Baharı’nın ardından maruz kaldığımız bilinçli göç ve sessiz işgal, deprem felaketinden sonra eğer önlem alınmazsa Hatay’da demografik yapının aleyhimize bir yönde telafisi zor seviyede değişmesine neden olabilir.

Mondros’tan sonra Fransızlar bunu değiştirmek istemişlerse de Atatürk’ün ileri görüşlülüğü ile Hatay en zor zamanlarda bile Türk kimliğini korumuş ve nihayetinde anavatana katılmıştır.

Bunu ne Haçlı seferleri ne de 1. Dünya Savaşı’ndaki Fransız işgali değiştirebilmiştir.

Türk devletleri Hatay’ın demografik yapısının Türk olması için özel planlamalar yapmış ve bunu muhafaza etmiştir.

Ülkemizdeki yolsuzluk ekonomisi ile Türk milleti fakirleştirilirken güya yatırım adı altında ülkemiz ekonomisine katma değeri olmayan bir işlem olarak yabancılara gayrimenkul satışı yoluyla Türk Kimliği itibarsızlaştırılarak önüne gelene vatandaşlık verilmektedir.

HATAY MESELESİ...

Bu bağlamda Hatay ile ilgili yaptığı sağduyu çağrısında şu şekilde görüşlerini dile getiriyor Tantan;

İktidara ve muhalefete çağrım; bundan önce Türk devlet aklı Hatay’ı nasıl muhafaza etmiş ise aynı akıl ile hareket edilmesini sağlamaları ve yabancılara konut satışının sona erdirilmesini bir an evvel meclise taşımalarıdır.

Kimse “ama iktidar reddeder” demesin.

“Yabancılara konut satışının engellenmesi” hususunun gündemde hak ettiği yere ulaşmamasını endişe verici buluyorum.

Hatay’ın stratejik önemi ülkemiz açısından kritik seviyededir.

Büyük Selçuklu’dan beri egemenliğimizde olan Hatay, kadim bir Türk kentidir.

Anadolu’da yaşamış Türk Devletleri’nin güneydeki sınır güvenliği için Halep-Kerkük hattı her daim kritik öneme sahip olmuştur.

Büyük İngiliz oyunu neticesinde bu hat sınırlarımız dışında kalmış olsa da sosyal, kültürel, ekonomik ve askeri güç yönünden bu hat hâlâ bizimdir.

GÜVENLİK MİMARLIĞI ŞART…

Bu nedenle acil olarak Türkiye’de bir güvenlik mimarlığı inşa edilmelidir. Bu güvenlik mimarlığı; özgürlük, bağımsızlık, demokrasi, adalet ve güvenlik zemininde inşa edilmelidir.

Depremin yaralarını sarmak için sadece para toplamak yeterli olmayıp toplumun birlik ve beraberliğini sağlayacak, toplumu kucaklayacak adımların atılması gerekmektedir.

Gelen sermayenin sorgulanmaması, Türkiye’yi kara paranın aktığı gri listeye düşürmüştür. Gelen sermaye, ekonomiye canlılık veriyor gibi gözükse de aslında garanti ödemeleri, krediler, alınan borçlar kanalıyla faiziyle birlikte yurtdışına gitmektedir.

KULAĞA KÜPE...

Herkes biliyor geminin su aldığını,

herkes biliyor kaptanın yalan söylediğini,

herkes biliyor zarların hileli olduğunu

herkes biliyor, dövüşün hileli olduğunu

fakirler fakir kalır, zenginler zenginleşir

hep böyle gider, herkes biliyor…

LEONARD COHEN

 

 

 

 

 

Mustafa Cengiz CENK MEYDANI

Mustafa Cengiz CENK MEYDANI

DİĞER YAZILARI GÖZLER KAPALI, BEYİN DUMURA UĞRAMIŞ!... BU GERÇEKLERE NE KADAR GÖZÜMÜZ, KULAĞIMIZ KAPALI YAŞAYACAĞIZ?! SEÇİM TANTANASI NEDENİ İLE GÖZDEN KAÇANLAR... DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ VE KAYSERİ’YE YENİDEN YÜKLENEN AĞIR MİSYON!...  ‘MİMAR’ SIZ  ‘İMAR’ OLMAZ.!  ÜÇ FARKLI İSİMDEN SEÇİM YORUMU… TANIDIK BİR İSİMDEN SEÇİME DAİR FARKLI BİR DEĞERLENDİRME… ODA BAŞKANLARI’NDAN SEÇİM YORUMLARI... SEÇİM YORUMLARI… KAYSERİ YİNE-YENİDEN “CUMHUR İTTİFAKI” DEDİ… BU SAATTEN SONRASI GEÇİM! TARİHİ YOL AYRIMI… BU SESSİZLİĞİ NASIL OKUMAK LAZIM? ÖZÜR DİLEMEKTE BİR ERDEMDİR... PATATES… S/OĞAN… (BYE BYE KEMAL) VE… GÜLE GÜLE ERDOĞAN SLOGANLARI! TABLO GERÇEKTEN BU KADAR KÖTÜ MÜ? 19 MAYIS'TAN 28 MAYIS'A... FARKLI BAKIŞ AÇILARI İLE SEÇİM ANALİZLERİ… 14 MAYIS’TAN 28 MAYIS’A NELER DEĞİŞECEK? İLÇELERDE BEKLENEN OLDU… KAYSERİ TERCİHİNİ DEĞİŞTİRMEDİ SEÇİMLERE DAİR İLK İZLENİMLER… 2023’TE YENİ BİR REKORA DOĞRU… HERKES BU SEÇİMLERİ SONUCUNU MERAK EDİYOR… ONLAR ANLADI, BİZDEKİLER ANLAMIYOR… BU SEÇİMİN GALİBİ HEPİMİZ OLALIM! SEÇİM İKİNCİ TURA KALIR MI, KALIRSA NELER OLUR…NELER? HERKES BÜYÜK GÜNÜ BEKLİYOR… AK PARTİ MİTİNGİ VE KAYSERİ İZLENİMLERİ… SEÇİME BİR HAFTA KALA TABLO... BAKALIM SON HAFTADA NELER OLACAK? SİZCE DE ÖYLEMİ ACABA? TÜRKİYE'DE KADIN OLMAK ZOR! SEÇİM HESAPLARI TUTAR MI?  LİDERLERİN KAYSERİ MİTİNGİ VE MEYDANLARIN SESİ… O AN GELİYOR MU, DAHA VAKTİ VAR MI? BAŞKA BİR ÜLKEDE OLMAYACAKLAR!... 14 MAYIS İÇİN MAKAS DARALIYOR… SEÇİME DAİR UYARILAR... ŞİMDİ MİTİNG ZAMANI…BAKALIM  MEYDANLARIN DİLİ NE DİYECEK?  DUYMADIKLARIMIZ... BAYRAMLIK… KAYSERİ BU POTANSİYELİ DAHA BÜYÜK RAKAMLARA ENDEKSLEMELİ! DİN İNSANLARA SİYASET Mİ EMREDİYOR? İYİ DÜŞÜNÜN, SON KARARINIZ MI?  SİYASETTE EKOLOJİ TEMELLİ YAKLAŞIM ODAĞA ALINMALI…  SEÇİMLERE AZ BİR SÜRE KALA ANKETLER NE DİYOR? BUGÜN YİNE FARKLI BİR SES VE BAKIŞ AÇISI... KAYSERİ’DE DİĞER SİYASİ PARTİ ADAYLARINA DAİR… VATANA MİLLETE HAYIRLI UĞURLU OLSUN! LİSTELER AÇIKLANDI, YARIŞ RESMEN BAŞLIYOR! KAYSERİ’YE DAİR DUYMADIKLARINIZ… BAKALIM GENEL BAŞKANLARIN  TERCİHİ KİMLER OLACAK? TÜRKİYE GERÇEKLERİ ÜZERİNE... YİĞİT MUHTAÇ OLMUŞ KURU SOĞANA... SEÇİMLERE 40 GÜN KALA FARKLI DÜŞÜNCELER… KAYSERİ NASIL MİLLETVEKİLİ İSTİYOR? SİYASETTE ÇEMBER DARALIYOR… NELER OLUYOR… HABERİNİZ VAR MI? SİYASET SİYASİLERE BIRAKILMAYACAK KADAR CİDDİ BİR MESELE! KÜTÜPHANELERİMİZİ KAYSERİ’DE  GELECEĞE MİRAS BIRAKIYORUZ!...  ANKETLERLE SEÇİME DOĞRU....  DEPREMİN KAYSERİ YANSIMALARI…  DÜNYAYI TEHDİT EDEN EN ÖNEMLİ İKİ SORUN… SON DAKİKADA NELER OLUYOR? DEPREM KARDEŞLİĞİ VE TALAS BELEDİYESİ… BUNDAN SONRAKİ SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?  KADINLARIN SİYASETTEKİ YERİ… BİLİYOR, DUYUYORUZ… AMA İŞİMİZE GELMİYOR!... AK PARTİ'DE KONUŞULANLAR VE DİĞER  ADAY ADAYLARINA DAİR BİR UFUK TURU… KADINLARIN HAKLARINI ELLERİNDEN ALARAK MI BU SEÇİMİ KAZANACAKSINIZ? HER ZAMAN MAKYEVELLİST OLMAK ZORUNDA MISINIZ? KARPUZ GİBİ İKİYE BÖLÜNDÜK… YENİ BİR DÖNEME GİRİYORUZ…  KAYSERİ’YE DAİR ÜÇ ÖNEMLİ TESPİT…  NEREDEN GELİYOR BU KÖTÜ HABERLERE MERAK? 8 MART DÜNYA (EMEKÇİ) KADINLAR GÜNÜ ÜZERİNE… SU UYUR, DÜŞMAN UYUMAZ... İYİ PARTİ'NİN MASADAN ÇEKİLMESİNE KİM NE DİYOR? YA… “DEPREM SONRASI”  KAYSERİ’NİN HASAR RAPORU…  BUNLARI DUYMAK LAZIM!... RABBİM, İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLERİN YAPTIKLARI YÜZÜNDEN BİZİ HELAK MI EDECEKSİN? TANTAN: MİLLETİ SEFALETE VE  CEHALETE MAHKUM ETTİNİZ… DEPREM VE HATAY GERÇEĞİ… DEPREM GERÇEĞİ İLE YAŞAMAK... NEREYE GİDİYORUZ? DUY(A)MADIKLARIMIZ... GÖR(E)MEDİKLERİMİZ... SÖZÜNÜZÜ TUTMADINIZ... KAYSERİ, YAŞAYACAĞI EN KÖTÜ SENARYOYU GERÇEKTEN YAŞADI MI? 6 ŞUBAT’TAN MART’A DEPREM  GERÇEĞİ ÜZERİNE DÜŞÜNCELER… DEPREM İLE YÜZLEŞMEMİZ GEREKEN GERÇEKLER… ŞİMDİ TEK DERDİMİZ SEÇİMİ ERTELEMEK Mİ? BİZ YARIN İÇİN HESAP YAPARKEN, YARIN BİZİM İÇİN NE HESAPLIYOR? EN KOLAYI ÜNİVERSİTELERDE EĞİTİMİ UZAKTAN YAPMAK MI? DEPREMİN KAYSERİ YANSIMALARI...2 DEPREMİN KAYSERİ YANSIMALARI...1 DEPREMİN GÜNDEME GETİRDİKLERİ… DEPREM GELİYORUM DEMEZ!-2 DEPREM GELİYORUM DEMEZ!-1 KAYSERİ NÜFUSU 1 MİLYON 441 BİN 523 KİŞİ… BU İŞİN KURALI NE? TÜRKİYE VE DÜNYA GÜNDEMİNE DAİR… MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…3 MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…2 MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE  METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…1 103 GÜN KALA DURUM NEDİR? OLUR MU/ OLAMAZ MI? TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR? İYİ DÜŞÜNÜN… SON KARARINIZ MI? NELERİ KONUŞUYORUZ? TABLO GİDEREK AĞIRLAŞIYOR… NEDEN TARİH 14 MAYIS? KOCASİNAN’DAN AZERBAYCAN’A YOL OLUR!...-2 KOCASİNAN’DAN AZERBAYCAN’A YOL OLUR!...-1 KONUT SATIŞLARINA DAİR…2 KONUT SATIŞLARINA DAİR…1 SIĞINMACILARA PARA YETMİYOR… ŞİMDİ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA  KOYMAZSAK NE ZAMAN?!... DUYMADIKLARIMIZ... SON GELİŞMELERE DAİR… KÖR GÖZE PARMAK!... SORUMLUSU KİM OLACAK? ÖYLE YA DA BÖYLE SEÇİM KAPIDA... 6’LI MASANIN NEGATİF YANKILARI… 6'LI MASANIN POZİTİF YANKILARI... ESKİDEN VE ŞİMDİ... ATATÜRK VE TÜRK KİMLİĞİ İLE UĞRAŞMAYIN!... HERKESLE AYNI DÜŞÜNMEK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ… 2022'DEN 2023'E NE DEĞİŞTİ? EN MANTIKLISI “SAT-  KURTUL” FELSEFESİ Mİ? EYT GEYİKLERİ-2 EYT GEYİKLERİ…1 UZUN MU YAŞAMAK İSTİYORSUNUZ? O HALDE… BOL BOL KİTAP OKUYUN! GÜLSOY’DAN 2022 DEĞERLENDİRMESİ, 2023’E DAİR BEKLENTİLERİN YORUMU! ADAYLIKLARI HAYIRLI OLSUN… HABERDE REKOR KIRDIKLARINA GÖRE VARDIR BU İŞİN BİR HİKMETİ… SERBEST BÖLGE GERÇEĞİ… EN ÖNEMLİ KONU YEŞİL ALAN VE AĞAÇLANDIRMA… 2022’DEN NELERİ KONUŞTUK? GÜNDEME DAİR GENELLEMELER... KAYSERİ’DE ÇARKLAR DÖNMÜYOR SİZ DE BU KAMPANYAYA KATILIN, BİR TAŞLA İKİ KUŞ BİRDEN VURUN! AKP’NİN 100. YIL HEDİYESİ VE… YİNE KANDIRILDIK HEMŞEHRİLERİM!-2 AKP’NİN 100. YIL HEDİYESİ VE… YİNE KANDIRILDIK HEMŞEHRİLERİM!-1 SON KARAR, NE GETİRİR NE GÖTÜRÜR?!... GAYRİSAFİ YURT İÇİ HASILA BİZİ TEĞET GEÇTİ…1 KAYSO 56. YILINI KUTLUYOR… TÜİK'TEN EĞİTİM VE SAĞLIK HARCAMA RAKAMLARI…2 TÜİK'TEN EĞİTİM VE SAĞLIK HARCAMA RAKAMLARI…1 YALNIZIM… YALNIZSIN… YALNIZ… CHP’NİN EKONOMİK YOL HARİTASI… ARAMIZDAKİ FARK BU İŞTE... KILIÇDAROĞLU’NUN EKONOMİK HAMLESİ  VE 24 ARALIK KAYSERİ ZİYARETİ’NE DAİR… BU KONU HER ŞEYDEN ÖNEMLİ…2 BU KONU HERŞEYDEN ÖNEMLİ…1 HAYATIN GERÇEKLERİ... O İŞ AYRI, BU İŞ AYRI MI? SİYASETİN KURALLARI… SİL BAŞTAN MI BAŞLIYORUZ?!... PARA GELSİN AMA, HER YERDEN GELMESİN! KAYSERİ’DE SEÇMENİN KAFASI KARIŞIK! HAYAT İÇİN TAVSİYELER... BİR DE ONDAN DİNLEMEK LAZIM... SİYASETTE DENKLEMLER DEĞİŞİYOR  DİKKAT EDİYOR MUSUNUZ? DİN VE TÜRKÇÜLÜK NASIL TAHRİF EDİLİYOR?!...  MÜLK ALLAH'INDIR GÖKLERDE VE YERDE YASTIK ALTI DA DAHİL!... YORUMSUZ… DUYMADIKLARIMIZ... OLAYLARA BİR DE BU YÖNDEN BAKIN… SİYASET BİLİMCİ GÖZÜ İLE OLAYLAR… 165 GÜNDE NE YAPABİLİRSİNİZ?...-2 165 GÜNDE NE YAPABİLİRSİNİZ?...-1 İŞSİZLİK RAKAMLARI… TARAFSIZ DEĞİL, DÜRÜST BUGÜN MATEM GÜNÜ DEĞİL, ATATÜRK’Ü ANLAMA GÜNÜDÜR…  BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? CEM TOKER'LE DEVAM EDİYORUZ... İTTİFAKIN KİLİT PARTİSİ  EKONOMİN SON DURUMU... ATATÜRK VE CUMHURİYET AŞIĞI BİR LİDER... ALKIŞLAR TALAS FESTİVALİ’NE… BİR MUHTARIN SESSİZ ÇIĞLIĞI…2 BİR MUHTARIN SESSİZ ÇIĞLIĞI…1 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…3 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…2 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…1 GÜNDEM İÇİN MUHALEFET NE DİYOR? VATANDAŞIN PARASI İLE SİYASET YAPMAK!-2 VATANDAŞIN PARASI İLE SİYASET YAPMAK!-1 KİM DOĞRU SÖYLÜYOR? İŞ KAZASI MI? CİNAYET Mİ? BU BELİRTİLER ÖZGÜVENİNİZİN EKSİK OLDUĞUNU GÖSTERİYOR ASGARİ ÜCRETLİYE BİR MÜJDE DE BENDEN! İNŞAAT SEKTÖRÜ YÜZDE 20 DARALDI PROTESTOLU ÇEKLER... EKONOMİYE DAİR SON VERİLER… ENFLASYONU HERKES EŞİT DERECEDE Mİ HİSSEDİYOR? KAYSERİ’NİN VİTRİNİ MELİKGAZİ…2 KAYSERİ’NİN VİTRİNİ MELİKGAZİ…1 KİTAP FUARI…  BANKACILIK SEKTÖRÜ KÂRINI 5'E KATLADI BENCE… BANA GÖRE… BİZCE… ELİTAŞ’IN SÖYLEDİKLERİ…2 ELİTAŞ’IN SÖYLEDİKLERİ…1 MOBİLYANIN ÜRETİM ÜSSÜ KAYSERİ… ODA SEÇİMLERİ SORUNSUZ… ODA SEÇİMLERİ.... 3 ODA SEÇİMLERİ.... 2  ODA SEÇİMLERİ.... 1 AĞAÇLANDIRMA SEZONU… CEVABI OLMAYAN SORULAR… HAYVAN KATLİAMLARI DURDURULMALI… BİR SADETTİN TANTAN KLASİĞİ… EMNİYETİN BAHÇESİNDE Kİ YEMİN! KONUT SATIŞLARI VE TOKİ PROJESİ… SİYASET ÜZERİNE…  EKONOMİST GÖZÜ İLE GERÇEKLER… SAADET PARTİSİ VE ARIKAN’I BAKIŞ AÇISI FARKLI BAKIŞ AÇILARI…. “KADINA EL KAL-KA-MAZ” EVİN HALLERİ… SİYASETTE YILDIZI PARLIYOR... BAKAR MISINIZ? 12 EYLÜL'Ü UNUTMADIK...  SANAL ALEMİN ESİRİ OLMAK… DİYANET NE YAPMAK İSTİYOR? EKONOMİ ÜZERİNE SEÇMECELER... EYLÜL'DE GELDİ... SİYASETNAME-2 YENİ BİR DÖNEME GİRDİK… EKONOMİ VE FAİZ... NE DİYOR? TABLO EŞİTLENDİ Mİ? KANAYAN YARA: KADINA ŞİDDET… ATAŞ’IN BASIN TOPLANTISI VE KAYSERİ’DE İYİ PARTİ… ÖZGÜVEN BÖYLE ARTAR... YAZARLIK DA DÖNÜŞÜME UĞRADI MI! GÖSTERİŞLİ MABETLER YAPMAYIN! ORTA DOĞU’DA NELER OLUYOR? SONBAHARA HAZAN MEVSİMİNE ADIM ADIM… İYİCİLİK VE KÖTÜCÜLÜK ÖLÇEĞİNDE TÜRKİYE SINIRIN ALTINDA KALDI…
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Galatasaray3688
 • 2Fenerbahçe3680
 • 3Beşiktaş3678
 • 4Adana Demirspor3669
 • 5Başakşehir FK3662
 • 6Trabzonspor3657
 • 7Fatih Karagümrük3651
 • 8Konyaspor3651
 • 9Kayserispor3647
 • 10Kasımpaşa3643
 • 11MKE Ankaragücü3642
 • 12İstanbulspor3641
 • 13Antalyaspor3641
 • 14Sivasspor3641
 • 15Alanyaspor3641
 • 16Giresunspor3640
 • 17Ümraniyespor3630
 • 18Gaziantep FK3625
 • 19Hatayspor3623
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA